Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
888888n
 
 
З 20 по 23 вересня 2018 року у Луцьку проходив Чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Востаннє такий захід проводили 17 років тому. Організаторами змагань стали - Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Федерація спортивного орієнтування України, Луцька федерація спортивного орієнтування та міський центр туризму, спорту та краєзнавства учнівської молоді.

На змагання з’їхались 420 спортсменів – представники з 21 регіону України віком від 12 до 80 років.42396166 309203 n

Урочисте відкриття змагань відбулось на арені Луцького замку, де спортсменів привітали заступник голови обласної радиРоман Карпюк, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської радиОлексій Веремійчик, голова Федерації спортивного орієнтування УкраїниТетяна Божкота директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсійЛеонід Толстіхін.

У змаганнях брали участь багато волинських спортсменів, адже тут цей вид спорту дуже поширений. Вони є неодноразовими переможцями та призерами різноманітних міжнародних та всеукраїнських змагань. Серед учасників були і наші старовижівські юні орієнтувальники - Ковальчук Олег, Кононюк Роман, Дричик Олександр, Ярмолюк Олександр, Оксенчук Соломія, Систалюк Антон, Лугвіщик Руслан, Самчук Олександра та Дарчук Назар. Крім того, збірну команду Волині представляли також Гупік Наталія, Філюк Марія, Худик Олександр, Солодуха Юрій, Тищук Євген та Оксенчук Назар. Також приємно, що гарний приклад своїм вихованцям подав і керівник гуртків Старовижівської СЮТур Павлюк Павло, який теж брав участь у змаганнях у групі Ч21А.

42341860 30816514 nКожного дня спортсмени змагалися на різних дистанціях. Відразу після відкриття розпочались старти на спринтерських дистанціях. Велике значення для успішного подолання дистанцій відіграє вміння швидко і правильно читати карту, визначити напрям руху та добре орієнтуватися на місцевості серед дворів та вулиць. З картою і компасом спортсмени долали цікаві та динамічні дистанції, підготовлені організаторами змагань в історико-культурному заповіднику «Старе місто» з фінішом у Луцькому замку. За враженнями учасників дистанція не була дуже складною і була розрахована на 12-15 хв. Павлюк Павло в цей день став срібним призером змагань.

21 вересня змагання продовжились в районі найдовшого в світі житлового будинку. Його довжина по осі складає 1750 м, а зі всіма відгалуженнями - 3265 м. Будинок зведений у вигляді сот, тому учасникам довелося попрацювати, як бджілкам. Спортсменизмагалися нога в ногу з масового старту по 20-25 хв.

22 вересня змагання перемістилися у затишний куточок міста - парк ім. 900-річчя Луцька. Цього дня відбувалась гонка переслідування і задля того, щоб в учасників було більше шансу відігратись, дистанції були розраховані на 20-25 хв. Тому це ще більше додало драйву під час боротьби за звання найсильнішого в Україні. Приємно, що Павло Павлюк став переможцем у своїй групі, виборовши І місце.

Старт учасників останнього дня змагань був в самому центрі міста Луцька. Дистанція проходила вздовж просторої пішохідної вулиці Лесі Українки - однією із давніх алей міста. Особисті заліки закінчилися і почалася нова боротьба – командна. 4-х етапні естафетні команди (Ж-Ч-Ч-Ж) вийшли на старт, щоб захистити честь своєї області. У загальнокомандному заліку серед юнаків та юніорів команда Волинської області посіла 8-ме місце серед 30 інших команд. Для наших юних спортсменів участь у змаганнях такого рівня і масштабу стала першою сходинкою у їх подальших перемогах. Тож у майбутньому для них – вдалих стартів і перемог!

Старовижівська станція юних туристів

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт