Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20190115193024В рамках робочого візиту сьогодні, 15 січня 2019 року, на Волині перебуває Президент України Петро Порошенко. Так, Глава держави взяв участь у подячному молебні за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України. Святкова літургія відбулася у кафедральному соборі Святої Трійці міста Луцька за участі Святійшого Філарета.

Зокрема, на Театральному майдані обласного центру, на території храму та безпосередньо в Соборі зібралися сотні краян з усіх куточків Волині. Люди у святковому та піднесеному настрої. Кажуть, приїхали здалеку, аби побачити Томос, Святійшого Філарета та Президента України Петра Порошенка. До слова, богослужіння транслювалося на двох великих екранах, один із який був розміщений на Театральному майдані, інший – на території Собору.

Волиняни радісно зустріли Патріарха Філарета у супроводі митрополита Луцького й Волинського Михаїла. А згодом до них та прихожан доєднався Глава держави у супроводі голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка.

Слід зазначити, що на початку святкової літургії виставили для огляду патріарший і синодальний Томос надання автокефального церковного устрою Православній Церкві України.

По завершенню подячного молебню за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України Святійший Філарет подякував Богу за його благодіяння.

– Багато років ми чекали моменту, коли Вселенський Патріарх Варфоломій дасть Українській церкві Томос. Пройшло більше 25 років. На початку мало хто вірив, що ми досягнемо цього, але ми стали на вірний шлях, який благословив Бог – бути Україні незалежною державою і мати незалежну церкву. І тепер ми дякуємо Богові, що він дарував нам те, що ми маємо. Бог не видимий, а діє видимо, бо створив умови для того, щоб Вселенський Патріарх все ж зважився на цей крок, – розповів Філарет.

Окрім того, він додав, що сьогодні Православна Церква України має статус митрополії, однак духовенство разом з усім українським народом прагне досягти патріархату. За його словами, для цього треба об’єднати все українське православ’я.

Глава держави, своєю чергою, привітав усіх присутніх у храмі з Різдвом Христовим і нагадав, що цьогоріч воно було дуже радісним, адже Україна отримала те, за що молилися покоління співгромадян – Православну Церкву України.

– Божою волею і благословінням ми зняли з нашої церкви московське ярмо, про це засвідчує цей історичний документ – Томос, який сьогодні у Луцьку, аби миряни змогли підійти й порадіти з усією Україною. З одного боку, українці дуже довго боролися за нього, з іншого боку, в історичних мірках – це миттєвість.  І цього року Господь почув нас. Почув молитви ієрархів і священників, почув молитви парафіян. Коли ми звернулися разом: я, як Президент, Верховна Рада, яка підтримала звернення Президента, всі ієрархи українських церков. Диво сталося, – промовив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав як 15 грудня на Об’єднавчому Соборі було створено Православну Церкву України і обрано її предстоятеля. Чимало волинян також стали свідками тієї історичної події:

– Без Божої ласки і Божої волі цього б не відбулося, – зауважив Петро Олексійович.

Гарант привселюдно подякував владиці Михаїлу за його мужнє рішення, яке сприяло створенню Православної церкви України. Подякував також Святійшому Патріарху Філарету, Вселенському Патріарху Варфоломію, блаженнішому митрополиту Макарію, предстоятелю Православної церкви України Епіфанію, усьому духовенству та всім мирянам, які молилися за об’єднання.

— Об’єднавчий собор та Томос дорівнює проголошенню Незалежності України.  Я дякую кожному, хто прийшов на подячний молебень. В той же час, я, як Президент, гарантую, що хто прийме рішення і залишиться в церкві, яка зберігає єдність з російською – це його вибір, і він буде захищений. І я так само гарантую захист кожній парафії, яка прийме рішення приєднатися до Православної Церкви України. І лише на Волині вже вісім парафій перейшли до нової церкви. Знайте, я вас підтримую, - промовив Петро Олексійович.

Насамкінець, за ініціативи митрополита Луцького та Волинського Михаїла, волиняни заколядували разом з Президентом України Петром Порошенком.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт