Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

11 n

 

 

22 січня в районному будинку культури відбулися урочистості до Дня Соборності України та з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. На захід були запрошені керівники району, працівники установ, підприємств та організацій, представники політичних та громадських обєднань, учнівська молодь.

Під час урочистостей було здійснено покладання корзин квітів до Обеліска Слави та пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України», а також усі присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять і подвиг славних синів України, які загинули, захищаючи її цілісність.

Вітаючи учасників зібрання з державним святом, перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Хомич зазначила, що  День Соборності - це визначний день в історії нашого народу:

- Відзначаючи його, ми не просто згадуємо події, які відбулися рівно 100 років тому, ми віддаємо належне політичній мудрості тодішніх лідерів, бо саме їх діяльність привела до ухвалення доленосного документа. Акт Злуки став історичним прикладом єднання народу, сотні літ розділеного державними кордонами.

Людмила Василівна також наголосила, що за останні роки свято Соборності набуло особливого значення, а ідея національної єдності наповнилася новим, сучасним змістом.

Посадовець назвала справді епохальною подією в нашій історії – отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України, що стало підсумком напруженої роботи Глави держави, молитовної підтримки вірян та невтомної духовної праці кількох поколінь українських священнослужителів.

- І ми пишаємось, що саме в цей час, саме нашому поколінню, попри всі труднощі та перешкоди, Господь дарував Милість стати свідками і творцями цього знаменного чину – відродження незалежної української церкви», -підкреслила вона.

Привітав старовижівчан зі святом особисто від себе та від всього депутатського корпусу й заступник голови районної ради Роман Цалай. Він закликав всіх до єдності та порозуміння, а також наголосив на важливості встановлення миру і стабільності в Україні. Роман Юрійович щиро побажав всім старовижівчанам миру і добра, добробуту та родинного щастя.

Вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. с Стара Гута Олександр Тарасюк у своєму виступі акцентував увагу на передумовах та історичному значенні проголошення Акту Злуки. Він окреслив найважливіші віхи в історії нашої держави та  назвав знаменні постаті, що навічно вкарбувалися в життєву спадщину української нації. Разом з тим, закликав присутніх бути гідними патріотів, які пожертвували життя за ради благородної мети, і плекати все, що працює на національну ідею.

У цьому його підтримав учень 10 класу НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Стара Вижівка Антон Жилка, зауваживши: «Ми, молоде покоління незалежної України, віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною».

Продовженням урочистих заходів став святковий патріотичний концерт – творчий звіт районного будинку культури «Україна – соборна держава».

2 n

3 n 44 n

  4 n

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт