Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

02154fed e6dd 439b 86ba 9321f3603236 tv w640 r1Наближаються Вибори Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року. На актуальні питання щодо тимчасової зміни місця голосування дає відповіді начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Старовижівської райдержадміністрації Ярмолюк Іван Іванович.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування (ТЗМГ)?

Необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за п’ять днів до дня виборів із відповідною заявою та підтверджуючими документами. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування або за виборчою адресою заявника. Тобто, якщо житель с.Седлище знає, що в день виборів перебуватиме, наприклад в Одесі на роботі, він може звернутися як до Державного реєстру виборців Старовижівської райдержадміністрації так і до відповідного відділу в м. Одеса та отримати посвідчення про ТЗМГ.
Якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами України і на день голосування такий виборець перебуватиме на її території, Для прикладу: громадянин Петренко П.П. перебуває на консульському обліку в Польщі, але в 31 березня від приїде додому в смт Стара Вижівка. Таким чином він особисто повинен потурбуватися про те, щоб проголосувати в смт Стара Вижівка – це звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України або у відділ ведення Державного реєстру виборців Старовижівської райдержадмністраії. При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.
Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до відділу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Законом України "Про Державний реєстр виборців" передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинно бути мотивованим.
Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Указане в заяві мотивування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до неї. Такими документами, наприклад, можуть бути: документ про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Жителі Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, тимчасово окупованих територій районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях можуть вмотивувати заяву про тимчасову зміну місця голосування неможливістю реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Хочу нагадати, що ми працюємо з 8 год до 17.15 в понеділок-четвер, в п’ятницю з 8 до 16 год. Субота-неділя вихідні дні.
Наша адреса: смт Стара Вижівка, площа Миру, 3, третій поверх приміщення районної ради. Довідки за телефоном 3-02-01

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт