Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
clip image002
 
Для прикладу, станом на 7 листопада 2019 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про 20,8 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га (за останній тиждень – 27,3 тис. новосформованих земельних ділянок площею 12,0 тис. га), зокрема, 13,9 млн земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 30,4 млн га.

На виконання Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 «Про заходи протидії рейдерству» Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області забезпечується наповнення Державного земельного кадастру та внесення (перенесення відомостей) про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель.

Документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013, є дійсними. Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі та можуть бути об’єктами цивільних прав з моменту присвоєння їм кадастрового номера.

Державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення права власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права, а також гарантування непорушності їх меж при формуванні суміжних земельних ділянок.

В свою чергу, кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою договорів щодо прав на земельну ділянку (продаж, оренди, дарування, тощо) та є обов’язковим для оформлення спадщини.

Відповідно до пункту 2 прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про державний земельний кдастр» якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом.

З переліком суб’єктів господарювання, що мають кваліфікаційні сертифікати на провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держгеокадастру (https://land.gov.ua), на сайті Старовижівської РДА, рубрика Відділ Держгеокадастру (http://stvadm.gov.ua/) або в територіальному органі.

Якщо ж земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер, то це повинно відображатися на сторінці Публічної кадастрової карти України (https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

 

Начальник відділу у Старовижівському районі
міжрайонного управління у Ратнівському та
Старовижівському районах Головного управління
Держгеокадастру у Волинській області                                                         Олена РОМАНЧУК
Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт