Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
23.1 n
 
Щорічно четверта субота листопада - скорботний день для всіх українців.  В цей День ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом у 1932-1933 роках.

Щоб пом’янути  жертв цих моторошних подій, сьогодні, 23 листопада, на центральній площі селища Стара Вижівка зібрались представники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, керівники релігійних організацій, представники організацій політичних партій та громадських об’єднань, учнівська молодь, а також всі небайдужі до цієї жахливої сторінки українського народу на скорботне віче «Не маємо права забути».

До учасників зібрання звернувся заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять заморених Голодом у 1921−22 роках, 1932−33 роках, 1946−47 роках. Ці три Голодомори винищили практично все українське село, весь той генофонд нації, який би мав зробити поступ вперед — до свободи, життя, волі, стояти і боротись за вільну Україну. А Голодомор 1932−33 років був геноцидом Українського народу. Це  глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять, національне горе, яке поглинуло мільйони безвинних та не підлягає забуттю, і святий обов’язок кожного зробити все, щоб ця трагедія не повторилась.

Зі словами скорботи та вшанування пам’яті жертв Голодоморів до присутніх також звернувся заступник голови районної ради Роман Цалай. Посаловець зазначив, що святий обов'язок кожного з нас - зберегти пам'ять про всіх невинно закатованих у роки голодоморів.

У знак скорботи, учасники зібрання вшанували  пам'ять невинних жертв хвилиною мовчання та запалили поминальні свічки.

Заупокійні молитви за душі мільйонів людей, що загинули старшною голодною смертю відслужили декан Старовижівського району Православної Церкви України, настоятель храму святителя Василія Великого – отець Іван, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви – отець Володимир та благочинний Старовижівської округи, настоятель Свято-Преображенського храму селища Стара Вижівка - архимандрит Давид.

Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!

23.1 n

23.2 n

23.43 n

2.4.5 n

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт