Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
1 n
 
22 січня з нагоди 101-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в Старій Вижівці відбулося громадське віче «Соборність - запорука майбутнього України». Біля пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України» зібралися представники влади, духовенства, громадськості, учнівська молодь.

З привітальним словом перед загалом виступив заступник голови районної державної адміністрації Петро Філюк. Він звернув увагу на історичну важливість подій 1919 року та наголосив на необхідності єднання нашого народу.

- Акт Злуки – одна зі знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань, яка реалізувала одвічну мрію нашого народу. Саме тому 22 січня увійшло до національного календаря як велике свято – День Соборності України. Це свято нагадує нам, що ми – єдина держава, єдиний народ. Нехай любов до неньки України згуртовує нас разом в ім’я процвітання нашої держави, – зазначив під час виступу посадовець.

Про важливе історичне значення Акта Злуки наголошували у своїх промовах заступник голови Старовижівської районної ради Роман Цалай, учасник «живого» ланцюга єдності між Києвом і Львовом, що відбувся у 1990 році, Іван Омельчук, старовижівчанин–краєзнавець Микола Шаясюк.

Декан Старовижівського району Православної Церкви України, настоятель храму святителя Василія Великого – отець Іван, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви – отець Володимир та благочинний Старовижівської округи архимандрит Давид, настоятель Свято-Преображенського храму селища Стара Вижівка відслужили молитви за мир і єдність в Україні.

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв України, воїнів, борців, патріотів – усіх тих, хто ціною власного життя здобував право прийдешніх поколінь на свободу та цілісність нашої держави.  

Опісля, усі спільно заспівали Гімн України.

2 n

3 n

4

5

6

4 n

5 n

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт