Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

222 n

 
 
В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні перед державною службою зайнятості стоїть завдання оперативного реагування на виклики локальних ринків праці, розвитку кадрового, фінансового, інфраструктурного потенціалу та ресурсів.

Тому сьогодні 31 січня 2020 року на колегії райдержадміністрації розглянули стан виконання Програми зайнятості населення Старовижівського району, а також підбили підсумки роботи районного центру зайнятості у 2019 році.

Доповідаючи по цьому питанню, в.о. директора Старовижівського районної філії Волинського обласного центру зайнятості Тетяна Гаврилюк проінформувала про наступне.

Протягом січня – грудня 2019 року послугами служби зайнятості скористались 2511 осіб. Станом на 1 січня 2020 року чисельність осіб на обліку –159 безробітних (на 1 січня 2019 – 189 ), з них: жінки –45 %, молодь – 23%. За звітний період працевлаштовано 1097 осіб, з них 430 безробітних.

Взяли участь у громадських роботах 226 безробітних, інших роботах тимчасового характеру – 155 .

Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебували 30 осіб з обмеженими можливостями, з них працевлаштовано 13 осіб.

В районі створено 103 нових робочих місця.

Одним з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості залишається співпраця з роботодавцями. Вона характеризується кількістю заявлених вакансій. Так, протягом січня – грудня 228 роботодавців заявили 1135 вакансій. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 10 календарних днів, рівень укомплектування – 95,6%.

Не вдається досягти повного укомплектування вільних місць через відсутність на ринку праці осіб достатнього кваліфікаційного рівня. Тому одним з основних пріоритетів роботи лишається удосконалення профорієнтаційної роботи серед незайнятого населення та професійного навчання безробітних. Одним з головних завдань служби зайнятості є допомога безробітним, знайти своє місце на ринку праці. З цією метою організовується професійне навчання та стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях. Цією послугою в січні-грудні 2019 року скористались 190 безробітних.

В школах розташовані профінформаційні куточки служби зайнятості, для школярів проводяться профорієнтаційні уроки (семінари) "Твій вибір - твоє майбутнє", виїзні акції служби зайнятості, дні відкритих дверей, інтерактивні заходи для молоді.

На виконання статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» фахівцями служби зайнятості проводиться надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, з початку року за консультаціями звернулись 39 осіб. З метою реалізації права на працю в районі забезпечено вільний доступ громадян до інформації про зайнятість. В районній філії знаходиться комп’ютер вільного доступу для пошукачів роботи де розміщені презентації роботодавців, ЦПТО ДСЗ, каталоги бізнес-ідей, папки з інформацією про законодавство, для різних категорій осіб, відео резюме безробітних. Також постійно функціонують 2 татч-скріни   за допомогою яких є можливість ознайомитись з вакансіями по всій Україні.

Поряд з цим на ринку праці району найбільш проблемним питанням є тінізація зайнятості в ряді галузей.

Заслухавши доповідь, члени колегії прийняли рішення в якому зобов’язали посилити роботу відповідальних структурних підрозділів райдержадміністрації в питанні легалізації зайнятості населення, підвищити вимогливість до порушників чинного законодавства про працю. Селищному, сільським головам рекомендували поширити практику щодо передбачення коштів в місцевих бюджетах для проведення громадських робіт, що є важливі для розвитку населених пунктів району.

 

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт