Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
unnamed2222
 
 
 
З початком проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною компанією. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою. Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони роботодавця. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпечне проведення робіт та механізаторів, безпосередніх виконавців робіт з підвищеною небезпекою.

Під час виконання весняно-польових робіт працівникам доводиться проводити цілий комплекс робіт із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів, які використовуються при виконанні підживлення посівів, протравлення та перевезення насіннєвого матеріалу, сівби, а це роботи з застосуванням отрутохімікатів.

Тож, керівникам і спеціалістам підприємств напередодні розпалу весняно-польових робіт слід посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році, організувати роботу згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

З метою попередження виникнення нещасних випадків у агропромисловому виробництві під час проведення весняно-польових робіт, звертаємо увагу керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств на необхідність приділяти особливу увагу наступним питанням:

- проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

- проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;

- забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

- дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;

- забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;

- недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;

- дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;

- дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт