Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
20.1 n
 
 
 
Про погодження та стан використання лімітів лісових ресурсів при заготівлі природних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань у 2020 році йшлося на робочій нараді, яка відбулась сьогодні, 20 травня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Максима Приймачука за участю керівників відповідних служб району.

В ході наради начальник відділу економіки, містобудування та архітектури районної державної адміністрації Олександр Яцунік відмітив, що районна державна адміністрація свою діяльність у сфері заготівлі лісових ресурсів здійснює відповідно до Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань, затвердженого рішенням обласної ради від 19.05.2016 року № 5/30.

Рішенням обласної ради від 10.03.2016 року № 3/29 погоджено ліміти використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2020 рік.

У переліку 32 види лісових ресурсів, на які встановлений відповідний ліміт. Зокрема, ягоди: чорниці -256 т, ожини –40 т, журавлини – майже 6 т.; гриби: білі – 50т, лисички – 30 т, інші – 87 т. Крім того, доведені ліміти на заготівлю лікарської сировини.

Встановлені ставки збору рентної плати за кілограм заготовленої сировини. Слід зазначити, що вся рентна плата за заготівлю природних лісових ресурсів направляється до бюджетів територіальних громад. Крім того, тимчасові лісокористувачі сплачують податок з доходів фізичних осіб, частина якого, в розмірі 60% направляється до районного бюджету та бюджетів ОТГ, решта - відповідно 15, 25% - до державного та обласного бюджетів.

Максим Петрович зазначив, що даний вид діяльності дає можливість заробляти бізнесу, створювати нові робочі місця, а також поповнювати надходження до місцевих бюджетів. Тому має бути розуміння, що це спільна справа і спільна зацікавленість.

Відтак, прийнято рішення перед початком заготівельного сезону провести зустріч голови РДА з заготівельниками та представниками контролюючих органів з питань дотримання порядку заготівлі лісових ресурсів, видачі дозвільних документів та використання передбачених району лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань.

На завершення зустрічі голова РДА висловив сподівання, що в нинішньому році діалог з потенційними платниками податків у галузі лісового господарства розпочнеться із розуміння чесності і прозорості роботи на ринку заготівель лісових ресурсів, повноти сплати податків і зборів, дотримання правил заготівлі та збереження екології   і лісового фонду.

Головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт