Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
21.1 n
 
 
 
21 травня 2020 року голова райдержадміністрації  Максим Приймачук провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході якого розглянули питання про вжиття заходів щодо запобігання поширення природно-осередкових інфекцій, спричинених укусами кліщів.

Доповідаючи по даному питанні, завідувач Старовижівського районного лабораторного відділення Михайло Дяченко відмітив, що природні умови Волині є сприятливі для формування природно-осередкових інфекцій, що передаються через укуси кліщів, а саме на території області існує активнодіючий природний осередок  кліщового вірусного енцефаліту в Ратнівському районі, в меншій мірі  на території Камінь-Каширського та Ківерцівського районів. Загалом нараховується понад 40 ензоотичних територій. Протягом останніх 5 років в області зареєстрували 15 випадків кліщового вірусного енцефаліту, і це  складає 75 % від усіх випадків по Україні.  За останні два роки зареєстрували сім випадків енцефаліту, з яких два — у 2019 році.

Неблагополучною є епідемічна ситуація з іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма), котра з кожним роком ускладнюється. Загалом в області нараховується близько 130 ензоотичних територій. Кількість захворілих за останні 5 років зросла у 3 рази (з 20 випадків в 2015р. до 59 випадків в 2019р.). Хвороба реєструється у всіх районах та містах області.

За оперативними даними до лікувально-профілактичних установ за медичною допомогою з приводу укусів кліщів протягом квітня звернулось близько 40 осіб (в тому числі 9 дітей). У 65% осіб укуси відмічалися після перебування на території лісових масивів та парків, у 35% пов’язані з перебуванням на власному подвір’ї та присадибних ділянках. Протягом останнього тижня відмічається збільшення кількості таких звернень - за медичною допомогою звернулось 9 осіб, в тому числі 2 дітей.

З метою оптимізації профілактичних та протиепідемічних заходів захисту населення та території, для мінімалізації ризику інфікування, членами комісії було прийнято рішення рекомендувати селищному, сільським головам, директору ДП «Старовижівський лісгосп» в місцях масового перебування людей (в дитячих навчальних та виховних закладах, оздоровчих закладах, парках, на дитячих майданчиках, зонах відпочинку закладів ресторанного типу та інших рекреаціях) провести акарицидні та дератизаційні обробки а також проводити розчищення лісопаркових насаджень, прибирання хмизу, звільнення від завалів, видалення сухостою, низькорослого чагарнику, скошування трави.

Головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт