Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
150827
 
 
СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ. Плодожерка

За даними проведеного моніторингу спеціалістами управління фітосанітарної безпеки у Старовижівському районі відмічений початок льоту яблуневої та сливової плодожерок.

За суми ефективних температур 230оС (більше 10оС) відбудеться відродження гусениць I покоління. 

Яблунева плодожерка (Cydia pomonella) – окрім яблуні пошкоджує плоди груші, сливи, абрикосу, айви, персика, волоського горіха.

Метелик з розмахом крил 18-22 мм. Гусениця завдовжки 17-20 мм, зверху тілесно рожева. Зимують гусениці, які завершили живлення, у павутинних коконах під відсталою корою, щілинах підпор, у пакувальній тарі, сортувальних приміщеннях, плодосховищах, ґрунті, муміфікованих плодах, рослинних рештках та інших місцях. Початок льоту метеликів зазвичай збігається із закінченням цвітіння яблуні. Метелик літає вночі протягом 4-6 тижнів. Інтенсивний літ метеликів відбувається від 19 до 24 години в тиху суху погоду за температури не нижче 15 °С. Відкладання яєць починає через 7-10 днів після цвітіння яблуні, коли температура повітря не нижче 16 °С і немає сильного вітру та дощу. Яйця відкладає в яблуні на верхню сторону листа, у груші на нижню, а потім на плодах. Початок відродження личинок очікується близько середини-кінця першої декади червня. Після відродження гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2-3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. Після цього вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення зазвичай триває 21-23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом втрати врожаю можуть досягати  60-70%.  

Для боротьби з плодожерками застосовують хімічний або біологічний методи. Біологічний метод (випуск яйцеїда-трихограми) застосовується для зменшення пестицидного навантаження на довкілля та отримання екологічно чистої продукції. На початку відродження личинок проводять першу обробку інсектицидами, дія яких направлена на знищення шкідника. Календарно це відповідає даті, що настає через десять днів після потрапляння на феромонну пастку п'яти і більше метеликів за сім днів спостережень.

При проведенні захисних обробок використовуються пестициди на основі діючих речовин: альфа-циперметрин, циперметрин, диметоат, імідаклоприд, дельтаметрин, тіаклоприд, лямбда-цигалотрин, хлорантраніліпрол та інші, згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт