Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
baa4b98467a9b6e2d2802934e2f2c3cd
 
 
 
На території нашої області та району в період з квітня по жовтень, як наслідок природного процесу, проявляють активність іксодові кліщі, які є переносниками збудників ряду інфекційних захворювань людей і тварин, зокрема кліщового вірусного енцефаліту та хвороби Лайма.

Епідемічна ситуація з іксодових кліщових бореліозів з кожним роком ускладнюється.  Зараження відбувається через укус кліща, що потрапляє на людину під час відвідування лісу, парків, зеленої зони.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Проте, кліщі можуть присмоктуватись до людей не лише під час перебування на природі, а й через деякий час після того,  залишившись на одязі, речах, букетах квітів. Потрапляють на людину і зовсім маленькі, майже прозорі личинкові стадії кліща, які часто залишаються непомітними для ока. Укус кліща безболісний, тому що разом зі слиною він вводить знеболюючу речовину. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб, при цьому розмір самиці збільшується у 80-600 разів.

Хвороба Лайма за рівнем захворюваності і поширеності, важкістю клінічного перебігу  є однією з найбільш актуальних проблем сучасної інфекційної патології багатьох країн Європи. Захворювання характеризується цілим комплексом  клінічних проявів, серед яких найбільш характерними є ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця, має схильність до рецидивів і хронічного перебігу. Несвоєчасна діагностика призводить до появи хронічних форм захворювання (3,5-10,6 % випадків), довготривалої непрацездатності та інвалідності.

Кліщовий енцефаліт відноситься до групи гострих інфекційних захворювань з переважним ураженням центральної нервової системи. Хвороба починається після присмоктування кліща, на цьому місці виникає припухлість, болючість та почервоніння. Інкубаційний період при кліщовому енцефаліті від 7 до 21 днів, в середньому 7-14 днів рахуючи з моменту присмоктування кліща.

До методів неспецифічної профілактики, яка на сьогодні залишається найбільш результативною, відноситься спостереження  за розповсюдженням, чисельністю кліщів та проведення проти кліщових заходів.

З метою організації профілактичних заходів іксодових кліщових бореліозів рекомендовано проведення акарицидних та дератизаційних заходів з метою знищення
чи зменшення чисельності кліщів і гризунів (резервуарів і факторів передачі борелій).

Слід пам’ятати - щоб попередити захворювання, головне, не допустити потрапляння кліща на тіло . Для цього, при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, необхідно: 

одягатися в світлий однотонний одяг з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. На голову проводити під час прогулянки само – та слід одягати шапку або панамку; взаємоогляди та ще раз вдома;

звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі; вдома одразу змінити одяг, білизну, потрібно ретельно його оглянути, випрати та випрасути. Не можна цей одяг залишати біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування  одягу не позбавляє від кліщів.

Будьте обережними!

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт