Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
1007
 
 
Погодні умови другої-третьої декади червня (періодичні опади, підвищена вологість повітря та коливаннями температури) були сприятливими для початку розвитку церкоспорозу. У Старовижівському районі відмічена масова поява цієї небезпечної хвороби на столових буряках. Тому в наступні місяці слід очікувати появу та розвиток церкоспорозу на посівах як столових, так кормових та цукрових буряків. 

Церкоспороз є найбільш небезпечною хворобою буряка. Пошкодження даною хворобою щороку призводить до значних втрат врожайності. Значний розвиток хвороби спостерігається в роки з чергуванням сухої жаркої та помірно теплої вологої погоди. 

Хвороба проявляється на листках  у вигляді округлих світло-бурих з червоно-бурою облямівкою плям, 2-3 мм в діаметрі. Іноді некрози зливаються, можуть випадати. На поверхні некрозів у вологих умовах утворюється сіруватий наліт конідіального спороношення. На черешках листя некрози довгасті, коричневі. Сильно уражені листки жовтіють і відмирають. Сильний розвиток хвороби призводить до закручування листків донизу і їхнього швидкого відмирання.

У вегетуючому стані залишаються тільки наймолодші відростаючі листки в центрі розетки. Захворювання призводить до нагромадження у коренях так званого «шкідливого азоту», який під час цукроваріння збільшує вихід патоки і зменшує кількість  цукру. Сприятливі умови для поширення церкоспорозу створюються при температурі повітря 20-22°C і відносній вологості понад 65%.

Заходи захисту

Дотримання 2-3 річного чергування культури в сівозміні; вирощування при збалансованому мінеральному живленні; протруювання насіння; знищення рослинних решток; вирощування стійких сортів.

Щоб не допустити масового ураження рослин церкоспорозом, спеціалістам агроформувань усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів буряків. За появи окремих плям на 3-5% рослин застосовувати для обробки посівів одним із рекомендованих препаратів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт