Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
maxresdefault
 
У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”, яким внесено зміни, зокрема, до Закону України “Про Державний реєстр виборців”, Комісія внесла зміни до деяких своїх постанов, а саме:

– від 18 травня 2020 року № 88 “Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”;

– від 2 червня 2020 року № 96 “Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця у Державному реєстрі виборців”;

– від 11 червня 2020 року № 103 “Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання”.

У вказаних актах Комісії, зокрема, виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця. У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Змінювати виборчу адресу можна буде раз на рік. Відповідно до змін частини 13 статті 20 Закону України "Про Державний реєстр виборців" виборець, виборчу адресу якого було змінено, зможе звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Так, щоб змінити або визначити виборчу адресу необхідно до 10 вересня звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців із паперовою заявою, або зробити це через онлайн-форму на сайті ДРВ. Процедура зміни виборчої адреси з можливістю подати електронну заяву доступна лише на офіційному сайті Державного реєстру виборців https://www.drv.gov.ua.

Здійснити її можна лише за наявності ЕЦП (електронного цифрового підпису).

Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Необхідно лише вписати потрібні дані.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт