Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
unnamed7777
 
Сорти  рослин належать до особливої  форми інтелектуальної власності, права на які охороняються відповідними міжнародними угодами і законодавчими актами держави.

Законом, який регулює майнові і особисті  немайнові відносини, що виникають у зв’язку з набуттям , здійсненням та захистом прав інтелектуальної власності на сорти рослин є Закон України « Про охорону прав на сорти рослин».

Відповідно до ст.10 вище зазначеного закону,  можуть набуватися такі права на сорти:

- особисті немайнові права інтелектуальної власності на сорт рослин, засвідчені свідоцтвом про авторство на сорт рослин;

- майнові права інтелектуальної власності на сорт рослин, засвідчені патентом на сорт рослин;

- майнове право інтелектуальної власності на поширення сорту рослин, засвідчене свідоцтвом про державну реєстрацію сорту рослин.

Державна реєстрація сорту здійснюється, якщо сорт  відмінний, однорідний та стабільний, йому присвоєна назва і він придатний до поширення в Україні.

Право на поширення сорту в Україні виникає після прийняття рішення про занесення його до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні та отримання Свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин. Право на поширення сорту рослин діє безстроково за умови підтримання чинності цього права  відповідно до закону.

Права на сорт  набуваються в Україні шляхом подання  заявки, формальної (експертизи за формальними ознаками) та кваліфікаційної (технічної) експертизи цієї заявки та державної реєстрації прав на сорт.

Заявка на сорт подається особою, яка має на це право згідно із статтями 16,17 та 18 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», до Українського інституту експертизи сортів рослин.

Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт