Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

Районній державній адміністрації, територіальним громадам, суб’єктам господарської діяльності загалом вдалося забезпечити в І півріччі виконання завдань передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2019 рік, виконати місцеві бюджети та профінансувати основні заходи регіональних і районних програм.

Пріоритетними були питання завершення будівництва та реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури, енергозбереження, децентралізації та об’єднання територіальних громад, вдосконалення системи надання адміністративних послуг та поліпшення їх якості, ремонт доріг.

Підприємства району у І півріччі 2019 року реалізували промислову продукцію (товари, послуги) на суму понад 22,8 млн.грн, що на 3,8 млн.грн. більше ніж у аналогічного періоді попереднього року.

Найбільшим виробником промислової продукції у І півріччі 2019 року було ДП «Старовижівське ЛГ» - вироблено майже 7 тис.м3 палет, пиломатеріалів та дубових заготовок на суму 16,4 млн.грн.; , реалізовано – 12,1 млн. грн.

Підприємствами-виробниками твердого палива з місцевих видів сировини вироблено 1892 тонни гранул з тирси (ТзОВ «Старовижівське паливо-торф»), брикету паливного 1302 тонни (ТзОВ «Брікет Стар»), реалізовано промислової продукції на суму понад 7,5 млн.грн., виробництво твердого палива зросло в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

У порівнянні з посівними площами у 2018 році агровиробники збільшили площі посіву на 2656,5 га. Відтак, у поточному році до збирання підлягають посіви зернових культур у сільськогосподарських підприємствах району на площі 12463,8 га, з них: 6964,8га - озимі та   ярі зернові культури, технічні культури- 5410. Найбільші площі до збирання зернових у ТзОВ «Ратнівский аграрій» 2367га та ТзОВ «Голден беррі» 1384га ФГ «Соломія плюс» 1480 га.

Уже завершено збирання озимого ячменю на площі 987 га, намолочено 4733,7 тонн, урожайність становить 48 ц/га. Першими до збору урожаю приступили аграрії в ТзОВ «Ратнівский аграрій» Окремі господарства після збирання ячменю готують грунт для пожнивного посіву злакових культур.

Наявна кількість залученої до жнив техніки у господарствах, дозволить в оптимальні терміни, провести збирання зернових.

Спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності надано 2 фермерським господарствам району, що займаються скотарством, зокремаФГ «ОЛКО» 25,2 тис.грн., та ФГ «ХАН-КО» 51,3 тис.грн.

По спеціальній бюджетній дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб сформовані відомості місцевими органами самоврядування на суму 418,9 тис.грн., дотацією охоплено 246 власників молодняка ВРХ, що утримують у своїх господарствах 281 голови.

Подальше стимулювання сільськогосподарських виробників планується здійснювалося відповідно до пріоритетів Комплексної програми розвитку сільських територій Старовижівського району до 2020 року.

         Одним із основних пріоритетів соціально-економічного розвитку територій є модернізація соціальної інфраструктури, реалізація інвестиційних проектів.

До фінансування за кошти ДФРР (3000тис.грн.) при співфінансуванні Старовижівської ОТГ затверджено проект «Реконструкція дошкільного навчального закладу в с.Смолярі Старовижівського району Волинської області (коригування)».

         Також планується завершити у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку реалізацію «перехідного» проекту будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на 198 учнів в с. Любохини, залишкова вартість будівництва становить 28715,279 тис. гривень, зокрема за кошти ДФРР – 23600,005 тис.грн., місцевих бюджетів 5115,274 тис.грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в І півріччі 2019 року завершено реконструкцію (тепломедернізацію огороджуючих конструкцій) в ЗОШ с. Смолярі, Журавлине, Нова Вижва, Кримне ( загалом замінено 133 вікна), проведено капітальний ремонт даху ЗОШ с.Журавлине (1176,2 тис.грн.), закуплено шкільні дошки та спортінвентар для ЗОШ с.Журавлине (46,5 тис.грн.). Тривають роботи із заміни вікон ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кримне (62), НВК «ЗОШ і-ІІІ ст.-гімназія» смт Стара Вижівка (88). Проводиться пошук джерел для співфінансування 150 тис.грн. коштів субвенції на капітальний ремонт водопровідних мереж с.Буцин (кошторисна вартість проекту становить 364,619 тис.грн.).

Реалізовується проект «Нове будівництво Дубечненської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Незалежності, 55 в с.Дубечне Старовижівського району Волинської області». Загальна кошторисна вартість проекту понад 6,5 млн.грн. Замовником будівництва виступає Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської ОДА. 03.01.2019 року укладено договір підряду на виконання будівельних робіт з ТОВ «Волиньекобуд». Фінансування здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості при співфінансуванні з бюджету Дубечненської ОТГ.

З початку року філією «Старовижівський автодор» виконано робіт по поточному ремонту доріг на суму 50,1 тис.грн. експлуатаційному утриманню доріг на – 3112 тис.грн., з них місцевого значення – 876,2 тис.грн., державного значення 2235.8 тис.грн., по договорах з територіальними громадами району на 500,2 тис.грн.

           Волинською облдержадміністрацією спільно з райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами розроблено перелік обєктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 у 2019 році, зокрема по Старовижівському району на загальну суму 20806,321 тис.грн.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт