Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

Комплексний підхід Старовижівської районної державної адміністрації до впровадження заходів з енергозбереження, акцент у реалізації політики енергоефективності на об’єктах бюджетної сфери та житловому секторі в напрямку переведення споживачів на використання для опалення твердого палива, проведення роботи по залученню інвестицій дає свої результати.
В районі заклади бюджетної сфери, в основному, переведені на споживання твердого палива або двох видів палива.
Станом на 1.04.2017 року природний газ для опалення використовують лише 6 бюджетних установ: дитяча музична школа смт Стара Вижівка, районний будинок культури, АЗПСМ с. Буцин, дільнична лікарня с. Сереховичі, територіальний центр соціального обслуговування населення, дитячий садок с.Буцин.
В рамках реалізації державної програми з енергозбереження населенню району у 2016 році надано 57 так звані "теплі кредити" на суму 1156.3 тис. грн. на придбання котлів та іншого енергообладнання, що сприяє заміщенню природного газу альтернативними видами палива.
Пріоритетними напрямками при проведенні реконструкції та капітальних ремонтів приміщень бюджетних установ та житла є покращення теплових властивостей будівель, встановлення твердопаливних котлів.
У 2016 році в районі впроваджено 12 заходів на 32 об’єктах, на фінансування заходів спрямовано кошти в сумі 3,7 млн. гривень.
Фінансування заходів здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, обласного, районного, сільських бюджетів та залучених коштів. Всі заходи впроваджені у бюджетній сфері.
Зокрема, проведено:
- заміну вікон на енергозберігаючі у 15 закладах освіти, 4 – культури, центральній районній лікарні;
- ремонт покрівлі в ЗОШ ІІІ ст. с.Буцинь, ЗОШ ІІІ ст. с.Кримне, ЗОШ ІІ ст. с.Журавлине;
- ремонт системи опалення майстерні ЗОШ ІІ ст с.Рудня, ремонт грубок ЗОШ ІІ ст с.Текля;
- придбано твердопаливні котли в ЗОШ ІІ ст. с.Рудня, (теплогенератор модульний ТМ-Т-70 «OVK-KZOT»-К-70 1 шт., котел твердопаливний ARS OVK 70 1 шт.);
- капітальний ремонт фасаду НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» смт. Стара Вижівка;
- капітальний ремонт будинку культури в с. Смідин, що включає заміну 9 вікон та 3 дверей;
- реконструкція інтернату ЗОШ І-ІІІ ст під дошкільний навчальний заклад с. Сереховичі, що включає заміну вікон, дверей, встановлення твердопаливних котлів 2 шт., утеплення фасаду, горища, підлоги.
- реконструкція інтернату під дошкільний навчальний заклад с. Кримне, що включає заміну вікон, дверей, добудову топочної, встановлення твердопаливних котлів 2 шт., підлога та покрівля з використанням утеплюючих матеріалів.
- відремонтовано теплотрасу ЗОШ ІІ ст с. Г.Воля.
Всі об’єкти бюджетної сфери району обладнані приладами обліку теплової енергії, природного газу.
У 2017 році надані пропозиції до включення 3 інвестиційних проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за кошти ДФРР по напрямку "Розвиток енергоефективності державних і комунальних навчальних та методичних закладів" та 1 інвестиційний проект для розгляду до фінансування за рахунок коштів обласного фонду регіонального розвитку (утеплення фасаду ДНЗ с. Кримне).
Перелік заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження, які планується впроваджувати в 2017 році (додаток до Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік), сформовано на суму 4462,4 тис. грн., в т.ч. державний бюджет - 3767.3 тис.грн., районний – 200 тис. грн., селищний, сільські бюджети -160 тис. грн., залучені кошти – 335.1 тис. гривень.

Додатки: Звіт про здійснені енергозберігаючі заходи (завантажити)

 

Необхідність впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі та механізм їх державної підтримки