Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
Звернення

організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році

заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

Шановні колеги!

Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 №685/2006, Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».

Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності громадян.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами.

Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі. Частота випадків смертельного травматизму в Україні вища і становить майже 7% від загальної кількості травмованих, водночас як у країнах Заходу вона дорівнює 0,08–0,12%. Це можна пояснити нереєструванням значної кількості виробничих травм. Істотні труднощі та перешкоди виникають під час порівняння таких статистичних даних у країнах світу. Це зумовлено відмінностями між законодавствами різних країн, їхніми правилами та системами класифікації, особливостями збору даних і підготовки статистичної документації.

Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.

Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави. Відкритість і доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць. На цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни МОП / ILO-OSH 2003 Global Strategy on Occupational Safety and Health, яку Міжнародна організація праці ухвалила 2003 року.

Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях дослідження (аналіз) та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні. Особливо це стосується використання кількісних методів оцінювання виробничого та професійного ризиків.

На міжнародному рівні уніфікація національних систем реєстрації й повідомлення даних про безпеку та гігієну праці дасть змогу зосередити спільні зусилля на виконанні завдань, визначених у стратегії ООН Цілі сталого розвитку 2016–2030. Зокрема, завдання «Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб, які не мають стабільної зайнятості» окреслено в Цілі 8 «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх».

ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки та проведення у 2017 році Дня охорони праці в Україні
під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»
у Старовижівському районі (Завантажити)

 
Оголошення конкурсу щодо визначення на конкурсних засадах підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу з організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Старовижівського району

Об’єктом конкурсу є виконання функцій з підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інших матеріалів.

Умови проведення конкурсу затверджені розпорядженням голови районної державної адміністрації від 22.08.14 № 184 «Про затвердження Умов проведення конкурсу з визначення робочого органу – суб’єкта господарської діяльності для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Старовижівського району», зареєстрованим Старовижівським районним управлінням юстиції у Волинській області 08.09.2014 за № 4/121 та наведені у додатку до оголошення.

Документи для участі у конкурсі подаються секретарю конкурсного комітету за адресою: 44400, смт. Стара Вижівка, площа Миру 3, 2-й поверх, управління інвестицій та регіонального розвитку райдержадміністрації до 09 год. 00 хв. 03 травня 2017 року. Перелік документів для участі у конкурсі: заява за формою згідно з додатком до Умов проведення конкурсу; копії документів, що підтверджують досвід роботи підприємства (організації) не менш як три роки з питань організації пасажирських перевезень; копії документів, що підтверджують наявність у підприємства (організації) фахівців у галузі автомобільного транспорту; копії документів, що підтверджують наявність у підприємства матеріально-технічного забезпечення.

Засідання конкурсного комітету відбудеться 4 травня 2017 року. Початок засідання о 10 годині за адресою: смт Стара Вижівка, площа Миру, 3.

За довідками звертатися до управління інвестицій та регіонального розвитку районної державної адміністрації (44400, смт. Стара Вижівка, площа Миру 3, 2-й поверх, тел. 30 252).

(Умови проведення конкурсу)

Управління інвестицій та регіонального розвитку
райдержадміністрації

Академії Державної пенітенціарної служби
Напрями підготовки (спеціальності):
- Економіка
- Психологія
- Право
- Правознавство
 
Правила прийому до Академії Державної пенітенціарної служби у 2017 році:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
вул. Гонча, 34, 14000, м.Чернігів, Україна тел.: +38(0462) 65-39-19

За додатковою інформацією звертатись: смт. Стара Вижівка, вул. Незалежності, 83
Старовижівський районний сектор з питань пробації, 3-00-77, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
ГОЛОВОЮ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

До відома жителів Сереховичівської та Соколищенської сільських рад, 23 лютого 2017 року, у четвер, буде здійснювати виїзний прийом громадян голова районної державної адміністрації Анатолій Іванович БРИНЧУК.

о 10.00 у Сереховичівській сільській раді

о 12.00 у Соколищенській сільській раді

 
Увага конкурс
 
До уваги представників інститутів громадянського суспільства!
 25 січня 2017 року в малому залі засідань райдержадміністрації відбудуться установчі збори з формування нового складу громадської ради при Старовижівській районній державній адміністрації. Початок зборів об 11.00.
Громадська рада при районній державній адміністрації як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки.
До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянського суспільства). До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.
ПОРЯДОК проведення установчих зборів
1. Про організацію роботи, обрання голови, секретаря лічильної комісії установчих зборів.
2. Звіт голови ініціативної групи про підготовку до установчих зборів.
3. Проведення голосування по обранню нового складу Громадської ради.
ПОРЯДОК подання заяв для участі в установчих зборах
Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.
До заяви додаються:
- рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);
- біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;
- копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;
- інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.
Ініціативною групою з підготовки установчих зборів для формування нового складу ради розроблені зразки відповідних документів, які можна отримати у секторі з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.
Документи для участі в установчих зборах по формуванню нового складу громадської ради при Старовижівській районній державній адміністрації приймаються щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 8.00 до 17.15 год. (обідня перерва з 13.00 до 14.00 год.) до 15 січня 2017 року включно у секторі з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації (смт Стара Вижівка, площа Миру, буд. 3).
Відповідальна особа: Заболоцька Оксана Степанівна – головний спеціаліст сектору з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.
Телефон для довідок: 097 8687999.

 

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

Старогутівська сільська рада проводить конкурс на право оренди вільних приміщень розташованих на території Старогутівської сільської ради:

с. Стара Гута вул. Зелена,1; с. Сукачі вул. Шевченка,5

Для участі в конкурсі конкурсна комісія приймає заяви до 03.02.2017 року

 Телефони для довідок: 03346 - 92636;

                                         0673413755

 

 

До уваги жителів району

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

У четвер, 13 жовтня 2016 року, прокурор області Киричук Максим Юрійович з 10.00 до 12.00 год. здійснюватиме прийом громадян у Старовижівському відділі Ковельської місцевої прокуратури за адресою: смт. Стара Вижівка, вул. Лесі Українки,10.

ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
ГОЛОВОЮ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

До відома жителів Любохинської та Кримненської сільських рад, 11 жовтня 2016 року, у вівторок, буде здійснювати виїзний прийом громадян голова районної державної адміністрації Анатолій Іванович БРИНЧУК

о 10.00 у Любохинській сільській раді

о 14.00 у Кримненській сільській раді

ПОДАРУЙТЕ ДИТИНІ РОДИННЕ ТЕПЛО

З метою розв’язання гострої проблеми сирітства, а також створення належних умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ведеться розбудова таких соціальних інститутів, як прийомні сім’ї. Адже тільки родина здатна повноцінно забезпечити основні потреби дитини, надати стимули для її подальшого розвитку. Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно взяла на виховання від однієї до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Варто зауважити, що за прийомною дитиною зберігається статус сироти і всі відповідні пільги (при отриманні житлової площі, влаштуванні на навчання, наданні матеріальної підтримки тощо). За прийомною сім’єю закріплюється працівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який надає комплекс інформаційних, психологічних, юридичних, соціально-педагогічних послуг. На прийомних дітей виплачується щомісячна соціальна допомога. Окрім того, прийомні батьки мають першочергове право на усиновлення. Особливостями функціонування прийомної сім’ї є й те, що кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, спрямований на формування усвідомленого ставлення до соціальної ролі вихователів прийомної дитини. Також прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами (якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонене рішенням суду).
У нашому районі функціонує 8 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу.
Тих, у кого є бажання наповнити увагою, ласкою, любов’ю життя дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, просимо звертатися до Старовижівського РЦСССДМ за адресою: смт Стара Вижівка, пл. Миру, 4 (3 поверх) або за телефоном 3-01-51, де ви отримаєте інформацію стосовно особливостей створення прийомної сім’ї, а також одержите відповіді на запитання, які вас цікавлять.

Старовижівський РЦСССДМ