Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

 10 жовтня 2017 року

9 листопада працівниками Старовижівського районного центру зайнятості проведено семінар з роботодавцями, шляхом відвідування загальноосвітніх шкіл району. Темою семінару було «Підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями». Зустрічі організовано та проведено з директорами та кухарями навчальних закладів.

Під час зустрічі, фахівці центру зайнятості розповідали про можливість підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями, зокрема за професією «кухар».

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від  16.03.2016 року № 256 Одеський та Рівненський центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, набули статус суб’єктів оцінювання та підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничою професією «Кухар 3-6 розрядів».

Працівників шкіл цікавило питання чи матимуть вони, після закінчення навчання в Рівненському ЦПТО, документ державного зразка. Спеціалісти центру зайнятості розповіли, що за результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дасть змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.

25 жовтня 2017 року

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОКАРАНЬ ОСІБ

24 жовтня поточного року відбулася зустріч спеціалістів Старовижівського районного центру зайнятості, Старовижівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та настоятеля церкви             с. Лютка Олександра Сандераіз особами, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та перебувають на обліку в Старовижівському районному секторі з питань  пробації Західного міжрегіонального  управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Соціальна адаптація та сприяння у працевлаштуванні – це задачі, які можна вирішити тільки спільними зусиллями. У ході зустрічі заступник директора– начальник відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Тетяна Гаврилюк розповіла присутнім про послуги служби зайнятості, порядок реєстрації, поінформувала про стан ринку праці регіону та перелік вакантних посад. Особливу увагу звернула на нові послуги служби зайнятості, а саме: можливість проведення скайп співбесід з роботодавцем, написання резюме, або створення відеорезюме, отримання послуг за допомогою сервісу «Електронна черга».

Засуджені до умовного строку особи  задавали багато запитань, зокрема і щодо  реєстрації в центрі зайнятості та можливості працевлаштування.

 21 жовтня 2017 року

ЕКОНОМІЧНА ЕКСКУРСІЯ

19 жовтня відбулась економічна екскурсія на філію «Старовижівський автодор» ДП «Волинський облавтодор»для учнів Старовижівського професійного ліцею. Захід проводивсяв рамках профорієнтаційного квесту «Зроби себе сам або Твій шлях до успіху!» для групи «тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А1»), водій автотранспортних засобів категорії «В», «С»».

Директор Микола Павлович Янчук та головний механік Павло Анатолійович Сліпчукознайомили присутніх автопарком підприємства та спецтехнікою. Крім того, поінформували про професійно-кваліфікаційний склад працівників підприємства, звернули увагу на умови праці та специфіку роботи.Насьогоднішній день на підприємстві існує потреба в працівниках. Керівник готовий приймати на роботу після закінчення навчання.

Учні ліцею, разом з майстром Олегом Маркевичем, подякували фахівцям центру зайнятості організовану зустріч. Адже це допомогає визначитись з підприємством для подальшого працевлаштування.

20 жовтня 2017 року

Підтвердити свою кваліфікацію ніколи не пізно

19 жовтня працівники Старовижівського районного центру зайнятості Тетяна Гаврилюк та Наталія Кропивник взяли участь у нараді керівників освітніх закладів району, яка відбулась в малому залі Старовижівської районної державної адміністрації.

Під час зустрічі заступник директора центру зайнятості Тетяна Гаврилюк ознайомила присутніх з можливістю підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від  16.03.2016 року № 256 Одеський та Рівненський центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, набули статус суб’єктів оцінювання та підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничою професією «Кухар 3-6 розрядів».

Направлення на підтвердження кваліфікації видає базовий центр зайнятості.

За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Після закінчення наради, керівники, які зацікавились даною послугою служби зайнятості, більш детальну інформацію отримали у фахівців відділу взаємодії з роботодавцями для подальшого донесення своїм працівникам. 

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дасть змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.

20 жовтня 2017 року

Важливою проблемасьогодення -  легалізація зайнятості населення

Обстеження роботодавців Старовижівщини робочою групою з легалізації праці найманих працівників 19 жовтня цього року проходило під гаслом «Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства. Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату.»

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено більше  десятка суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють у сфері роздрібної торгівлі в селищі.

Під час обстеження виявлено один випадок використання праці найманих працівників без відповідного оформлення трудових відносин.

З порушником трудового законодавства та їх працівником проведено бесіду про наслідки використання найманої праці без належного оформлення, в тому числі втрату соціальних гарантій найманих працівників. 

Фізична особа отримала консультації щодо порядку оформлення трудового договору, повідомлення служби зайнятості про наявність вільних робочих місць, можливість підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями.

 

19 жовтня 2017 року

ЛЮДИНА НЕ ТОВАР

Щороку тисяча українців стає жертвами торгівлі людьми. Тому фахівці центру зайнятості прийняли активну участь у проведенні ряду заходів з нагоди Європейського дня боротьби із торгівлею людьми, який відзначають18 жовтня.

В рамкахакції Старовижівським районним центром зайнятості спільно з Старовижівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 17 жовтня семінар для безробітних.Під час заходу Петро Муравчук, директор РЦСССДМ, продемонстував фільм, який нікого не залишив байдужим.

Крім того, 18 жовтня відбувся флешмоб «Людина не товар». Акція проводилась в місцях найбільшого скупчення людей. Учасники флешмобу акцентували увагу перехожих на тому, що питання торгівлі людьми на сьогоднішній день є дуже актуальним у всьому світі й пояснили що повинні робити громадяни аби не стати жертвою злочинців.

Факт відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

6 жовтня 2017 року

Налагодження співпраці

З метою налагодження співпраці з роботодавцем 05 жовтня фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями Старовижівського районного центру зайнятості було відвідано новозареєстрованого приватного підприємця Романа Сачука, основним видом діяльності якого є  інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

В ході спілкування спеціалісти центру зайнятості розповіли Роману Сачуку про послуги, які надає служба зайнятості. Зокрема про надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом; організацію підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві; стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; інноваційні форми роботи служби зайнятості (відео-резюме безробітних, проведення скайп – співбесід з роботодавцем). Надано консультацію з працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні конкурувати на ринку праці.

   На завершення зустрічі підприємець повідомив, що у нього є вакантна посада продавця непродовольчих товарів. Тому фахівці центру зайнятості на практиці показали, як заповнюється звіт 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії). А до кінця дня на заявлену вакансію було видано направлення на працевлаштування. 

28 вересня 2017 року

ЗУСТРІЧІ З СІЛЬСЬКИМИ (СЕЛИЩНИМ) ГОЛОВАМИ

     26 вересня відбулась зустріч директора Старовижівського районного центру зайнятості Сергія Шеремети з головою Старовижівської селищної ради Володимиром Семенюком, а 27 вересня з сільськими головами Седлищенської сільської ради Миколою Ваврищуком та Мизівської сільської ради Тетяною Сарапін. 
     В ході зустрічі було обговорено питання організації та проведення на території зазначених сільських (селищної) рад громадських робіт. Директором центру зайнятості було запропоновано розширити перелік видів громадських робіт, зокрема з надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально - медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних, надання сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту.
     Про результативність зустрічі свідчить те, що селищний голова Володимир Семенюк погодився взяти на громадські роботи у жовтні місяці 2 осіб, а сільський голова Микола Ваврищук – 3 осіб.

20 вересня 2017 року

Інформаційне повідомлення

Інформуємо, що в Луцьку 6 – 8 жовтня 2017 року відбуватиметься фестиваль MeridianLutsk за підтримки департаменту культури Луцької міської ради та мистецького об’єднання «Стендаль».

Метою фестує відновлення мультикультурного звучання Луцька, налагодження діалогу між країнами-учасницями через організацію літературно-мистецького дійства.

Захід має на меті створити сучасне культурне обличчя регіону, забезпечити звучання Луцька та Волині в українському та світовому інформаційному просторах; підтримувати міжнародний авторитет та репутацію Волині й Луцька як центру національного та міжнародного культурного туризму. 

Під час фестивалю організатори представлять творчість сучасних авторів Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Білорусі, Чехії, Ізраїлю та України. 

19 вересня 2017 року

Економічна екскурсія

    З метою розширення інформованості дітей про світпрофесій та здійснення профорієнтаційної допомоги дітям у свідомому професійному самовизначенні, популяризації та підвищенні престижу робітничих професій серед учнівської молоді 19 вересня 2017 року спеціалістами Старовижівського районного центру зайнятості було організовано та проведено професіографічну екскурсію для учнів 11-х класів ЗОШ І-ІІІ ступеня с. ДубечненаТзОВ  "Дубечненський керамічний завод". З метою ознайомлення учнів з основними обов’язками та вимогами роботодавця до представників таких професій, як готувач глиняних мас, знімач-укладальник маси та готової продукції, завантажувач-вивантажувач сушарок, машиніст бульдозера, токар, фрезерувальник, слюсар - електрик, слюсар – ремонтник.

Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Тетяна Гаврилюк розповіла учасникам про стан ринку праці та перспективи працевлаштування, акцентуючи увагу на зростанні попиту і престижності робітничих професій.

На заході був присутній директор заводу - Володимир Омельчук,який поділивсяприкладами співпраці з центром зайнятості,ознайомив з умовами праці та рівнем заробітної плати. Також розповів історію заснування  керамічного заводу.

Учні отримали змістовну і корисну інформацію про важливість робітничих професій, про основні вимоги до представників даних професій, про необхідність знань і вмінь, якими має бути наділена людина, яка займається виробництвом цегли.

На завершення заходу учні та вчителі висловили щиру подяку фахівцям центру зайнятості та роботодавцю за корисний і змістовний захід.

08 серпня 2017 року

Міні-ярмарок  - пришвидшений крок до укомплектування вакансії

Міні-ярмарок вакансій відбувся 8 серпня цього року в Старовижівському районному центрі зайнятості на замовлення роботодавця з Рівненщини Олега Телещука. Здобути вакантне місце продавця непродовольчих товарів, а саме продавця меблями,  прагнули дев’ять безробітних.      Тому відбулася  серйозна розмова представника наймача робочої сили із безпосередніми претендентами на це робоче місце.

Після ретельного зважування усіх можливих варіантів представник роботодавця пані Ірина   зупинила свій вибір на трьох кандидатурах  Марії Левицькій, Іванні Герман та Людмилі Павловській, з якими провела більш детальну співбесіду. Оскільки в безробітних відсутній  досвід роботи в сфері торгівлі меблями, то роботодавцю було запропоновано провести стажування безпосередньо на робочому місці, на що пані Ірина залюбки погодилась.  

27 липня 2017 року    

              ВІДВЕРТЕ СПІЛКУВАННЯ, КОЛИ ПОЧУЛИ КОЖНОГО

Те, що роботодавці Старовижівщини охоче беруть участь у заходах, які для них організовує районний центр зайнятості, засвідчило і бліц –навчання 25 липня 2017 року із проблематики дотримання роботодавцями вимог законодавства про працю та зайнятість населення. Цього разу проведення зустрічі ініціювало управління Держпраці у Волинській області. І в його роботі охоче взяли участь 27 представників ПОУ району.

         Про мету зустрічі доповів присутнім директор РЦЗ Віталій Павлов, який запропонував усім учасникам бути якомога активнішими при з’ясуванні питань і проблем, що виникають у щоденній роботі. Цю тезу підтримав і розвинув у виступі заступник голови районної ради Роман Цалай.

          Перед присутніми  виступили Уляна Коваль – головний державний інспектор управління Держпраці у Волинській області, завідувач сектору адміністрування, супроводження інформаційних систем електронних реєстрів та захисту інформації Старовижівського об’єднаного управління ПФУ Оксана Дідух та інші.

          Відбулося жваве обговорення, що засвідчило непересічне значення для присутніх порушених проблем. З цього приводу свої міркування і запити висловили присутні роботодавці та їх представники Людмила Шлапай, Галина Савчук, Світлана Янчук, Катерина Капітанець, Тетяна Хомич. Ці посадовці мають за плечима достатньо практичного стажу роботи. Але й вони не приховували свого задоволення від  почерпнутої на навчанні корисної практичної інформації. Що це саме так, засвідчило і неформальне спілкування учасників уже після завершення навчання.

26 липня 2017 року

ЗАКОХАНІ У РІДНЕ СЕЛО

            Минулої неділі сталася подія, яка далеко вийшла за межі місцевого значення.

Бо принаймні про неї говорили в усіх куточках Старовижівщини. А ще до її проведення були залучені творчі люди, аматори фольклорного мистецтва, народної творчості та ремесел із Турійщини, Любомльщини, Маневиччини, Луцька, Ковеля. І навіть із Польщі завітали самодіяльні артисти, щоби порадувати і звеселити присутніх на святі глядачів. І все це дійство відбулося у рамках проведення свята одного із найбільших сіл Волині – Смідина.

            Про не пересічність події свідчила присутність на ній щонайменше тисячної аудиторії як місцевих жителів, так і вихідців із села, доля яких розкидала по усіх-усюдах України і не тільки. А щоб свято вдалося на славу, чимало зусиль і старань у його організацію і проведення  доклали  представники громадської організації «Смідинська ініціатива», місцева сільська територіальна громада, патріоти села, творчо обдаровані люди.

             Долучилися до цієї благородної справи і працівники державної служби зайнятості. За їх сприяння та всебічної підтримки смідинського сільського голови  Петра Маринюка  були заздалегідь передбачені кошти  у сільському бюджеті для організації і проведенні громадських робіт для ремонту закладів соціально-культурної сфери, благоустрою населеного пункту у сумі 15тисяч 600 гривень. Як наслідок, було укладено 9 угод, залучено до роботи 12 безробітних. І люди з великим бажанням і відповідальністю поставилися до того, аби село у зеніті літа справді набуло неповторних барв і краси.

           І, здається, це вдалося сповна. Бо пам’ять про свято, його розмах і щирість ще довго зігріватиме серця людей-патріотів, глибоко закоханих у свій єдиний Смідин.

 25 липня 2017 року

                                               ПРОТИСТОЯТИ ЗАГРОЗАМ ЧАСУ

Днями у Старовижівському районному центрі зайнятості відбувся інформаційно-роз’яснювальний захід за участю п’ятнадцяти безробітних жінок у рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та ризиками нелегального працевлаштування, у тому числі і за кордоном. З цією категорією пошукачок роботи зустрівся соціальний партнер державної служби зайнятості Петро

Муравчук – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

         Свій виступ досвідчений фахівець акцентував на проблемі, як не потрапити в тенета торгівця людьми. Адже здебільшого жінки, як правило, більше довіряють іншим, швидше ідуть на контакти із різними категоріями ділків, котрі намагаються  отримати значні матеріальні дивіденди на довірливості, щирості наших співвітчизниць. Про цю проблему розповів і тематичний відеофільм, який Петро Муравчук продемонстрував учасницям семінару.

           Словом, час заходу пролетів, мов одна мить. Аудиторія, яка була присутня при розмові, ніби посерйознішала, стала відповідальнішою. Виникли запитання, на які, на жаль, не завжди є однозначні відповіді. Петро Муравчук охоче ділився із присутніми роздатковими матеріалами, оперуючи водночас реальними випадками із теперішнього життя заробітчан.

          Свої міркування з приводу злободенності порушених проблем висловили учасниці семінару Іванна Герман, Катерина Вітенко, Людмила Бевз та інші. Вони були одностайні у думці, що подібна практика спілкування є украй необхідною в сучасних умовах.

 14 липня 2017 року

ЯРМАРОК, ЩО СПРАВДИВ ОЧІКУВАННЯ

  Міні-ярмарок вакансій для СМП «Стара Вижваагробуд», що відбувся в Старовижівському районному центрі зайнятості 11 липня 2017 року засвідчив  максимальну ефективність  такого напрямку роботи в державній службі зайнятості. По-перше, такий захід  умотивував  20-х безробітних, до активнішого пошуку роботи. По-друге, є конкретний результат, коли п’ятеро клієнтів оперативно відгукнулися спробувати власні сили на будівництві приміщення загальноосвітньої школи в селі Любохини.

 Представник кадрової служби будівельної організації Василь Хлапук лаконічно, але конкретно висловив вимоги роботодавця до кандидатів на вакансії штукатурів, електриків, підсобних робітників, зазначивши при цьому умови праці, заробітну плату, транспортне забезпечення тощо.

 Ніби доповненням до інформації кадровика  стала презентація  роботодавця,яку підготували фахівці районного центру зайнятості. Відтак ярмарок вакансій набув характеру заходу запитань і відповідей на них, який охоче сприйняв представник роботодавця. Як підсумок, троє безробітних, а саме Леонід Шлапай, Станіслав Ляшук, Василь Мазурик погодилися працевлаштуватися  на роботи тимчасового характеру при будівництві шкільного приміщення у Любохинах.

 30 червня 2017 року                           

 БУТИ УСПІШНИМ МОЖЕ КОЖЕН

    Це сміливе твердження для 30-ьох безробітних, що перебувають на обліку в Старовижівському районному центрі зайнятості, намагалася нав’язати  тренер соціального партнера служби зайнятості ВОГО «Корпорації щастя» Ольга Созонік. Чи вдалося їй це сповна? – залишиться поки що без відповіді. Але те, що пані Ольга донесла до присутніх думку, що невмілих і неуспішних людей серед нас меншість, погодилися майже всі учасники двох проведених тренінгів.

          Треба зазначити, що цільову аудиторію слухачів 29 червня 2017 року  склала безробітна молодь  до 35-и років, учасники АТО, жінки, довготривалі безробітні, особи, схильні до підприємництва. Вони, зокрема, погодилися із тренером, що будь-яка справа починається з бажання за неї взятися, з реалізації власного хобі. Бо саме у такий спосіб найшвидше адаптуватися до умов сучасного ринку праці досить мінливого і жорстко прагматичного.

          А щоб цього досягти  треба вміти визначати для себе мету, не захоплюватися мрійливістю та зайвою емоційністю. Для цього й існує  методика  щоденного коучингу, коли людина глибоко аналізує свої досягнення, прорахунки, розраховує покроково етапи досягнення мети.

          Для практичного  втілення мети тренінгу були наведені цікаві вправи, скомпоновані із прикладів щоденної діяльності. І більшість присутніх на тренінгу висловили переконання, що до даного заходу й не замислювалися над тим, що навіть надскладні завдання мають визначені шляхи практичного розв’язання.

 

29 червня 2017 року

ЩОБ ЖИТИ ПОВНОЦІННО

          Чергове засідання  учасників клубу АТО відбулося у Старовижівському районному центрі зайнятості 29 червня цього року. Присутніх зацікавила проблема якнайшвидшої адаптації демобілізованих захисників України до повнокровного мирного життя в соціумі.

          З цього приводу присутнім стала корисною інформація військового комісара району Віталія Гайди щодо працевлаштування охочих на різноманітні робітничі вакансії за контрактом, що заявили чимало військових частин. Зокрема, йшлося про професії кухарів, водіїв.

          У свою чергу начальник відділу Старовижівського бюро правової допомоги Юрій Сверба  розповів присутнім  про надання вторинної правової допомоги учасникам АТО за всіма напрямами, а не лише за соціальними. Посадовець навів приклади, коли  в судовому порядку були виграні справи, в яких ішлося про захист прав учасників АТО.

          Такий формат роботи клубу не залишив його учасників байдужими. Вони зажадали, щоби й надалі подібні зібрання ставили конкретні завдання, покроково вказували на шляхи їх досягнення.

27 червня 2017 року

З ПОВАГОЮ ДО ПРАЦІ

     

Доля наділила старовижівчанку  Наталію Яцунік щирою вдачею та справжньою людською добротою, якої, здається, вистачить на великий світ людей. Неспроста Наталія Станіславівна виховує шестеро дітей, передаючи їм сповна життєву мудрість та досвід давати усьому лад, покладатися на власні сили і працьовитість.

     - Саме праця допомагає  у складних навіть скрутних ситуаціях, - вважає жінка.

   І тому, коли, перебуваючи на обліку в Старовижівському районному центрі зайнятості, з’явилася вакансія у ПП «Тимаг» жінка не роздумуючи згодилася на співбесіду із роботодавцем. Останній перейнявся клопотами багатодітної матері, запропонувавши їй зручний графік роботи. Наталія Яцунік таку увагу до себе належно оцінила, сумлінно виконуючи технологічні вимоги, беручи на себе певну відповідальність за стан справ у торговельному залі.

        А при зустрічі із фахівцями служби зайнятості не приховує своєї вдячності за підтримку та сприяння у працевлаштуванні.

       - Чимало людей шукають легших шляхів у житті, - ділиться своїми спостереженнями пані Наталія. – Одним це вдається. Іншим – не дуже. Але із свого досвіду знаю: праця – мати достатку. Цьому вчила мене мати. Таку ж настанову намагаюся прищепити своїм дітям. Поки що вони мене слухають. А коли є порозуміння і підтримка в сім’ї, то чого іще треба. Хіба що здоров’я. Бо без нього усе немиле.

26 червня 2017 року 

                 ОБЕРЕЖНІСТЬ ПАСУЄ ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЛЮДЯМ

        У рамках проекту «Школа безпеки та порядку» відбувся інформаційно-роз’яснювальний  захід для 22 безробітних, котрі перебувають на обліку в Старовижівському районному центрі зайнятості. Його провів провідний інспектор Старовижівського районного сектору УДНС України у Волинській області Артур Шум.

        Молодий офіцер-рятувальник закликав присутніх бути відповідальними і обережними як у побуті, так і на виробництві. На окремі скептичні репліки присутніх лейтенант навів гнітючі приклади вседозволеності, зазнайства, які призвели до значних людських втрат у мирний час. Після цих статистичних даних аудиторія заспокоїлася і визнала, що посадовець має рацію, коли закликає до бути відповідальними за себе, за своїх родичів і дітей.

        Артур Шум звернув увагу присутніх на пожежонебезпнчний  період, що встановився нині на Поліссі. Він порекомендував донести цю  інформацію до друзів, знайомих, щоби якомога більше громадян пройнялися особистою відповідальністю за без пекову ситуацію в краї. Також цікавою для присутніх була розповідь про поведінкові ситуації, що виникають під час відпочинку людей біля водних плес та безпосередньо на воді.

         Ефект від проведеного заходу виявився настільки промовистим, що наступного дня посадовець зі служби надзвичайних ситуацій провів розмову із працівниками районного центру зайнятості під час кадрового дня. Також були наведені конкретні приклади із життя жителів району, що призвели до фатальних наслідків через їх байдужість та легковажність.

20 червня 2017 року

ВСЕ, ЩО КОРИСНЕ ГРОМАДІ, - У ПРІОРИТЕТІ

       На нараді сільських голів 20 червня 2017 року, яку зініціював голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук, зокрема, ішлося і про взаємодію територіальних громад  із районним центром зайнятості.

       З цього приводу директор районного центру зайнятості Віталій Павлов, зауважив, що кожна сільська рада затвердила свою програму зайнятості, в якій передбачені завдання, що випливають із чинного законодавства про зайнятість. Важливою складовою цього процесу є організація громадських робіт, що носять для тієї чи іншої громади пріоритетний характер у розвитку території, а для безпосередніх учасників з числа клієнтів служби зайнятості дають додаткову можливість легального заробітку, сприяючи тимчасовій зайнятості. Для цього в законодавстві передбачено паритетне фінансування для організації цього виду діяльності.

     У районі цього року на проведення громадських робіт на умовах спів фінансування за рахунок коштів із Фонду  ЗДССУВБ та місцевих бюджетів закладено 86,4 тисячі гривень. Серед сум, які найбільші, виділяються фінансові передбачення Старовижівської селищної ради – 20 тисяч гривень,  Смідинської територіальної громади – 15650 гривень, Сереховичівської сільської ради – 8610 гшривень.  По 7810 гривень для цих потреб передбачили сільські  депутати з Дубечного і Мизового. Трохи менші суми на розвиток та благоустрій своїх  населених пунктів спрямували у Поліському, Буцині, Галиній Волі, Любохинах, Новій Вижві, Седлищі, Солов’ях. І слід зауважити, що зазначені  кошти у  значній мірі уже використані, бо відповідальні посадові особи дорожать  сприятливим часом, намагаються сповна скористатися можливостями, які дозволяє чинне законодавство у плані залучення інвестицій у виконання суспільно корисних проектів.

      Решта ж самоврядних територіальних громад, до яких належать сільради Глух, Журавлиного, Рудні, Секуня, Синового, Соколища, Старої Гути поки що цим не дуже переймаються. Мабуть, у них у цьому плані усе гаразд і подібні проблеми відсутні.

19 червня 2017 року

У РОБОТІ ІЗ МОБІЛІЗОВАНИМИ НЕМАЄ ДРІБНИЦЬ

          У Старовижівському районному центрі зайнятості 15 червня 2017року відбулося бліц-навчання з роботодавцями на предмет дотримання чинного законодавства про працю, зайнятість, забезпечення соціальних гарантій учасників АТО та демобілізованих. Що зазначена проблема вкрай злободенна, засвідчила присутність на заході заступника голови райдержадміністрації Петра Філюка, головного державного інспектора управління Держпраці у Волинській області Уляни Коваль, інших офіційних осіб та посадовців.

          Обговорення актуальних проблем започаткував директор районного центру зайнятості Віталій Павлов, зазначивши важливість і пріоритетність в роботі соціальних служб якнайповнішого виконання ними передбаченого чинним законодавством соціальних послуг для мобілізованих і демобілізованих осіб у особливий період, а також членів  їх сімей.

          Запропоновану дискусію підтримала головний інспектор управління Держпраці у Волинській області Уляна Коваль, котра вичерпно відповіла на усі запитання учасників бліц-навчання, навівши конкретні приклади, як чинити у тих чи інших випадках.

          Про законодавчі зміни до порядку виплати компенсацій підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом проінформувала присутніх головний спеціаліст управління соціального захисту населення району Ганна Філонюк.

         Зацікавила роботодавців і діяльність служби зайнятості у підтриманні конкурентоспроможності на ринку праці  демобілізованих осіб, котрі були призвані на військову службу в особливий період, про яку доповіла учасникам навчання начальник відділу взаємодії із роботодавцями районного центру зайнятості Любов Олексюк.

15 червня 2017 року

1111111

 14 червня 2017 року

богдан

6 червня 2017 року                   

 КАР’ЄРНЕ ЗРОСТАННЯ – СПРАВА СЕРЙОЗНА

      На завершення чергового навчального року, а саме 2 червня, в Старовижівському професійному ліцеї сталася подія,  «безумовно знакова», - за словами навчального закладу Анатолія Хлапука. Йдеться про відкриття у ліцеї центру професійної кар’єри, облаштованого за сприяння районного центру зайнятості. Що це саме так, свідчила й увага учнів, котрі затамувавши подих, слухали про перспективи їхньої співпраці прямо в ліцеї із реальними роботодавцями.

       До речі, на захід прибули представники роботодавців із ФГ «Хан-ко», ПП ТМ «Електробуд сервіс», ПП Кондрацького Р.І.  та інші.

       Відтак приємну подію для учасників заходу започаткував директор районного центру зайнятості Віталій Павлов, зауваживши, що головною метою  центру розвитку кар’єри є формування в учнів навичок планування кар’єри, мотивування у них активного пошуку роботи та само зайнятості, подолання найперше психологічних бар’єрів у спілкування та співпраці із роботодавцями. Саме тоді випускник, котрий дотичний до цього проекту, чітко знає, як і де застосувати здобуті знання, відповідати вимогам працедавця до сучасного робітника.

      Значущість події на молодіжному ринку праці засвідчив і заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, котрий високо оцінив зусилля сторін прискорити адаптацію вчорашніх учнів до викликів ринку праці. Петро Федорович зауважив, що запропонована модель співпраці свідчить про європейські стандарти наближення профтехосвіти до виробництва, адже тут практично представлені інформаційні повідомлення про актуальні вакансії, пропозиції роботи в регіоні  та інші можливості для успішного започаткування професійної кар’єри.

      А директор ліцею Анатолій Хлапук закликав присутніх ліцеїстів скористатися чудовою нагодою ознайомитися із паспортами підприємств, установ і організацій району, пройти комп’ютерне профдіагностичне тестування, спробувати себе в написанні резюме, вникнути в роботу Інтернет-порталу  «Труд» тощо.

      Свої побажання від імені роботодавців майбутнім робітникам висловили молодий ресторатор Оксана Кондрацька, при нагоді запросивши присутніх попрацювати  на своєму підприємстві під час літніх канікул та святкових днів.

       І ось учасники офіційної частини під оплески учнів, викладачів перерізують символічну стрічку. Охочі до глибших пізнань ліцеїсти підходять до стендів, столів, спілкуються із фахівцями районного центру зайнятості, записують контактні дані для подальшої співпраці. А потім відбувається профінформаційна година, на якій з’ясовується, що такий вид  співпраці давно на часі і стани корисним усім сторонам діалогу.

31 травня 2017 року

  І КОЖЕН ДЕНЬ ПРОЖИТИ ГІДНО…

      За участі керівника ГО «Волинські перспективи» Ніни Пахом’юк та  сприяння Старовижівського районного центру зайнятості 30 травня відбувся завершальний захід з учасниками АТО у рамках проекту «Дорога додому». Цього разу 14 колишніх бійців зустрілися у райцентрівському краєзнавчому музеї. І треба було бачити емоції цих мужніх людей, котрі в експозиції музею побачили свої фото – як героїв сучасності, захисників України.  Не оминули присутні і стенду, на якому виставлені реальні експонати із театру бойових дій – бронежелет і каска Петра Троцюка із Любохин. Його побратими не приховували почуттів, згадували пережите.

Також варто відзначити майстерність краєзнавчої оповіді директора музею Наталії Ковальчук, котра про звичайні ужиткові речі, зібрані старожитності змогла розповісти цікаво, що ніхто до її оповіді-екскурсії не залишився байдужим. Про це  охоче зауважили В’ячеслав Дубук та Іван Малиш.

    І на завершення заходу усі його учасники зустрілися у неформальній обстановці у райцентрівській відпочинковій зоні. Біля багаття, коли готувалася смачна юшка, линули спогади, роздуми, озвучувалися мрії і пропозиції жити у своїй вільній країні так, щоб бути гідними кожного дня дарованого долею і Божим провидінням.

30 травня 2017 року

Інформаційний семінар в сільських радах

           З метою тіснішої взаємодії самоврядних структур із службою зайнятості 30 травня цього року фахівці центру зайнятості провели інформаційний день у Буцинській та Сереховичівській сільських радах.

 Ставили за мету  надати якнайбільше інформації для жителів сільських рад про послуги служби зайнятості. Спеціалісти центру зайнятості говорили про важливість ведення соціально відповідального бізнесу роботодавцями, які діють на території громад. Загострили увагу на можливості організації та проведенні громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, як інструменту доступного вирішення проблем сільського безробіття.

Живий інтерес у присутніх викликала інформація про можливість отримання ваучера особами старше 45 років для здобуття іншої освіти та можливість підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні нагальних проблемних питань, ділились досвідом роботи та варіантами підвищення ефективності співпраці. Присутні почули відповіді на запитання, як нині зареєструватися у центрі зайнятості, яким  чином відбуватиметься компенсація єдиного внеску, як забезпечити свої підприємства висококваліфікованими фахівцями.

Приємно було чути вдячні слова Сереховичівського сільського голови  Ростислава Шиманського на адресу служби зайнятості. Адже саме за сприянням центру зайнятості  їх населений пункт завжди охайний, впорядкований  - завдяки  2 безробітних особа, які в цьому році вже брали участь у громадських роботах.  

23 травня 2017 року

ПЕРУКАР – ПРОФЕСІЯ ТВОРЧА

           Днями відбулася презентація роботодавця – підприємця Людмили Шлапай та робітничої професії перукар для дев’ятикласників Старовижівської школи-гімназії, яка пройшла у приміщенні салону-перукарні «Людмила», що у райцентрі.

          Господарка закладу пані Людмила відразу підкорила увагу старшокласників цікавою розповіддю про специфіку фаху перукаря, повідавши про свій професійний шлях на цьому поприщі – від дитячої мрії і аж до будівництва  приміщення перукарні. Не обминула Людмила Миколаївна  і своїх вимог до працівників, умови їх праці тощо.

         Натомість учнів цікавила специфіка роботи закладу, розмір заробітної плати, можливість навчитися перукарській справі, враження від роботи самих працівників перукарні.

         На  цю учнівську допитливість Людмила Шлапай відреагувала повідомленням, що дуже пишається своїм колективом, який є високо професійним, дружнім і креативним. Це проявляється і в організації дозвілля, яке члени команди полюбляють проводити разом, а тому щирі людські взаємини для найманих працівників салону «Людмила» - не порожній звук, а щоденна реальність.

         За проведену професіографічну екскурсію щиро подякував її організаторам – фахівцям відділу взаємодії із роботодавцями Старовижівського районного центру зайнятості  класний керівник Ростислав Кінах.

22 травня 2017 року

Громадські роботи – користь для безробітного і громади

Організація і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди займають важливе місце в низці заходів служби зайнятості, оскільки сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи.

Питання організації та проведення громадських  та інших робіт тимчасового характеру завжди на порядку денному у Старовижівському районному  центрі зайнятості. Багаторічний досвід співпраці сільських рад із службою зайнятості довів, що у вирішенні місцевих проблем допоможе укладання договору на проведення громадських робіт на умовах співфінансування з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та  місцевого бюджету. Фахівці Старовижівського центру зайнятості активно співпрацюють з органами місцевого самоврядування задля охоплення непрацюючого сільського населення громадськими роботами. Адже завдяки участі в них безробітні мають змогу не лише отримати реальний заробіток, а  й принести  користь громаді.

Станом на 19 травня року за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевого бюджету на оплачуваних громадських роботах працювали  39 осіб, вони виконували  роботи з благоустрою та впорядкування територій населених пунктів, кладовищ.  придорожніх смуг, підсобні роботи з ремонту закладів соціально-культурної сфери.

Прикладом активної співпраці зі службою зайнятості щодо організації громадських робіт можна вважати Старовижівську селищну, Смідинську, Сереховичівську, Мизівську, Поліську, Нововижвівську сільські ради. З початку року на громадських роботах  працювали 39  безробітних, на оплату праці яких використано по 24,4 тис. грн. відповідно з Фонду та з місцевого бюджету.

Серед 20  рад району – 13 мають закладені кошти в місцевому бюджеті на проведення громадських робіт на суму 86,4 тисячі гривень

Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

14 квітня 2017 року

Допомога у потрібну мить

      13 квітня 2017 року з метою надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблеми зайнятості трудового колективу у ситуації запланованого вивільнення фахівці Старовижівського центру зайнятості провели семінар з вивільнюваними працівниками в Старовижівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України. Важливість такого заходу полягає в запобіганні негативних наслідків у трудовому колективі та роз’ясненні правових питань вивільнення.

  Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Валентина Гаврилюк та провідний юрисконсульт Тетяна Онищук ознайомили вивільнюваних працівників  зі станом сучасного ринку праці, новітніми тенденціями та його перспективами, а також розповіли про соціальні послуги, які вони отримають у разі звернення до служби зайнятості, зокрема, щодо пошуку підходящого місця праці, участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, можливостей пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, або через отримання ваучера на навчання, інформаційних та консультаційних послуг, пов'язаних із працевлаштуванням, організації підприємницької діяльності.

Також розповіли присутнім про електронний кабінет роботодавця –  працювати в якому можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, про те, що реєстрація в ЕКР дасть роботодавцю  змогу переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські роботи,  переглянути звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, якщо такі подавались до центру зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій,  тематику семінарів для роботодавців. Дана інформація зацікавила юрисконсульта управління Ольгу Максимук і вона погодилась авторизуватись в ЕКР.

Учасники семінару впевнились в тому, що вони не залишилися сам на сам зі своєю проблемою, а за допомогою служби зайнятості та активізуючи власні зусилля, вони зможуть реалізувати своє право на трудову діяльність.

21 березня 2017 року

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ

  Уже традиційно фахівці відділу взаємодії із роботодавцями Старовижівського районного  центру зайнятості у першому кварталі поновлюють свої ділові та партнерські стосунки із очільниками та ініціативними депутатами сільських рад. Це, по-перше, поглиблює поінформованість посадових осіб та активістів у сфері чинного законодавства  про зайнятість. По-друге, активізує організаційні моменти із проведення громадських робіт в частині закладення коштів у їх  співфінансуванні із фондом загальнообов’язкового державного соціального  страхування на випадок безробіття. Це дозволило уже зараз мати у місцевих бюджетах 60,8 тисячі гривень для співфінансування громадських робіт.

      Тому уже з початку року укладено 5 договорів на проведення громадських робіт та залучено 7 безробітних на опорядкування територій сільських рад, благоустрій  кладовищ, прибережних смуг біля озер. І в цей період пошукачі роботи сумлінно працюють у Поліській та Нововижвівській сільрадах.

    У цьому пересвідчилися спеціалісти відділу взаємодії із роботодавцями, відвідавши 20 березня колектив Поліської сільської територіальної громади. При спілкуванні було повідомлено про пріоритети в роботі ДСЗ у 2017 році. Зокрема, ішлося про  порядок реєстрації клієнтів на «електронній черзі», переваги і зручності в роботі, що дає створення електронного кабінету роботодавця, можливості проведення скайп-співбесід безробітного з роботодавцем, підтвердження результатів неформального навчання, отримання ваучера для здобуття освіти особами, старшими за 45 років тощо.

  Водночас було поновлено інформаційний куточок служби зайнятості у Поліській сільській раді.

17 березня 2017 року

У ногу з часом

Сучасні інформаційні та телекомунікаційні технології з їх стрімко зростаючим потенціалом відкривають нові великі можливості. Вони впливають на чимало сфер людської діяльності, у тому числі  й на роботу окремих підприємств та економіку в цілому. Розвиток  інформаційних технологій призвів до появи «електронного» або «безпаперового» офісу.

Як наслідок, Державною службою зайнятості запроваджено сучасний сервіс - Електронний кабінет роботодавця.  Про таку можливість і  послуги велась розмова начальника відділу взаємодії з роботодавцями Любові Олексюк і приватного підприємця Алли Чикун. Перша повідомила,  що ЕКР - це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Користуючись Електронним кабінетом, роботодавець може переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру. Крім того, передбачена можливість переглядати надані звіти за формами 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" , а також можливість отримання такої послуги, як компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців. Для створення власного Електронного кабінету роботодавцю необхідно звернутись до центру зайнятості, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін та пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуги на сайті  Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua.

Новинка зацікавила Аллу Іванівну, адже з квітня цього року вона планує відновити свою підприємницьку діяльність і на роботу їй будуть потрібні слюсарі з ремонту автомобілів. 

Так як Електронний кабінет зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості пані Алла погодилась на створення ЕКР, а також авторизувалась на сайті.

16 березня 2017 року

БУТИ ПОЛІСМЕНОМ ПРЕСТИЖНО

          Стрімкі зміни, що відбуваються в українському суспільстві мало не щодень, не могли не зачепити і правоохоронні органи. Про них і не тільки йшлося в розмові директора Старовижівськогорайонного центру зайнятості Віталія Павлова із старшим інспектором сектору кадрового забезпечення  Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції головного управління Національної поліції у Волинській області капітаном Ярославом Самчуком 15 березня цього року. Зі слів Ярослава Леонідовича  з’ясувалося, що в сучасні структури поліції охоче йде молодь. Що свідчить про небайдуже ставлення молодих українців до майбутнього країни.

         - Звісно, що ми охоче сприймаємо і всіляко підтримуємо очікувані сподівання громадянської спільноти, - сказав Ярослав Самчук. – У цьому контексті і намагання державної служби зайнятості нам допомогти у підборі кадрів дуже доречне. А тому цінуємо ініціативи Держслужби зайнятості, спрямовані на поглиблення співпраці із правоохоронними органами її готовність допомогти при доборі кандидатів на службу в поліції із числа зареєстрованих пошукачів роботи.

          Співрозмовники також домовилися  систематично проводити в центрі зайнятості дні поліції, інформувати ймовірних кандидатів на службу в правоохоронних органах про її особливості та ризики. Для цього доречними будуть створені інформаційні куточки, оголошення з умовами проходження служби, забезпечення охочих рекламно-агітаційними матеріалами, зокрема, буклетами, плакатами тощо.

          На завершення капітан Самчук погодився взяти участь в інформаційному семінарі служби зайнятості з відповідною цільовою аудиторією.

15 березня 2017 року

УСПІХ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПОРОЗУМІННЯ

           Робоча зустріч директора Старовижівського районного центру зайнятості Віталія Павловата провідного фахівця з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Наталії Кропивник із керівником філії «Старовижівська» ТзОВ «ВВ Агро» Борисом Дричиком, що відбулася 15 березня цього року, відбулася у форматі підсумкової розмови зробленого обома сторонами у 2016 році. Так, Борис Сергійович зазначив, що за оперативного втручання фахівців державної служби зайнятості торік укомплектовано 77 пропозицій інших робіт тимчасового характеру. Окрім цього, за сприяння служби на постійне місце у 2016 році було працевлаштовано 71-го безробітного.

         При цьому учасники діалогу відзначили, що у спільній роботі є ще можливості для розширення напрямків співпраці і у 2017 році. Про це свідчать  наслідки діяльності у першому кварталі. Зокрема, за сприяння центру зайнятості були укомплектовані понад 50пропозиції інших робіт тимчасового характеру, а на постійне місце праці за цей період працевлаштовано п’ятеро безробітних.

       Слід зауважити, що адміністрації філії імпонує така форма роботи, як проведення стажування пошукачів роботи безпосередньо на робочих місцях. Цьогоріч таку форму співпраці проходять троє осіб. А ще  керівник філії «Старовижівська» «ВВ Агро» зацікавився можливістю курсів цільового призначення, які за його прогнозами через тиждень-другий пройдуть семеро безробітних за спеціалізацією «охорона праці у сільському господарстві» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

      При нагоді директор РЦЗ Віталій Павлов привітав Б.С.Дричика із 60-річчям, побажавши йому міцного здоров’я і творчого довголіття на ниві  утвердження економічної стабільності краю.

14 березня 2017 року

ЗАВОДЧАНИ ГОТУЮТЬСЯ ДО СЕЗОНУ

          Коли у ділових партнерів складаються справжні взаємовигідні стосунки, то тем для обговорення, перспективних планів доволі у обидвох сторін діалогу. Цей висновок сповна підходить до взаємин, які ось уже третій рік існують між  ТзОВ «Дубечненський керамічний завод» та Старовижівським районним центром зайнятості». Цьому підтвердженням стала і робоча поїздка директора РЦЗ Віталія Павлова 13 березня у товариство і зустріч із головним інженером Іваном Смолярчуком.

          При розмові про співпрацю та її поглиблення у частині якісного комплектування кадрами товариства на наступний виробничий сезон, зокрема, ішлося про організацію інших робіт тимчасового характеру, у яких до кінця березня залучено уже 34 безробітних. Іван Смолярчук також висловив упевненість, що й цього року перед початком масового виробництва будівельних матеріалів певна частина виробничників навчатиметься на курсах цільового призначення з охорони праці на цегельних заводах, організованих Рівненським ЦПТО.

         Також керівники товариства із розумінням поставилися до потреби у тимчасовому працевлаштуванні внутрішньопереміщеного із Сімферополя Василя Мороза. Він приступить до інших робіт тимчасового характеру із 14 березня. І є сподівання, що Василь Мороз зі своїм слюсарським досвідом закріпиться у колективі і знайде постійне місце праці. Цього прагнуть як на заводі, так і сам Василь Мороз.

         Тим часом портфель замовлень на будівельні матеріали повниться мало не щодня. Заводчани цьому тільки раді, бо це найперше гарантія стабільного виробництва, піднесення його стандартів до найсучаснішого рівня. Про це також свідчать і роботи для поліпшення умов праці робітників. А саме повним ходом ідуть опоряджувальні роботи у душових, кімнатах відпочинку та психологічного розвантаження. Словом, наближається той весняний день, коли усі 160 пошукачів роботи із керамічного заводу знову займуть свої робочі місця.

03 березня 2017 року

Обличчям до людей

     02 березня 2017 року з метою надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблеми зайнятості трудового колективу у ситуації запланованого вивільнення спеціалісти Старовижівського РЦЗ провели семінар з вивільнюваними працівниками в Старовижівському районному споживчому товаристві. Важливість такого заходу полягає в запобіганні негативних наслідків у трудовому колективі та роз’ясненні правових питань вивільнення.
     Фахівці районного центру зайнятості Любов Олексюк та Валентина Гаврилюк ознайомили вивільнюваних працівників зі станом сучасного ринку праці, новітніми тенденціями та його перспективами, а також про соціальні послуги, які вони отримають у разі звернення до служби зайнятості.
     Також розповіли присутнім про електронний кабінет роботодавця – працювати в якому можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, про те, що реєстрація в ЕКР дасть роботодавцю змогу переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські роботи, переглянути звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, якщо такі подавались до центру зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, тематику семінарів для роботодавців. Дана інформація зацікавила керівника Галину Карпук і вона погодилась авторизуватись в ЕКР.
     Учасники семінару впевнились в тому, що вони не залишилися сам на сам зі своєю проблемою, а за допомогою служби зайнятості та активізуючи власні зусилля, вони зможуть реалізувати своє право на трудову діяльність.

23 лютого 2017 року

Гаряче обговорення наболілих питань

   Вже стало традицією в Старовижівському районному центрі зайнятості проведення засідань Клубу учасників АТО, який організовують фахівці районного центру зайнятості. І на цей раз участь в засіданні взяли: голова ГО «Старовижівська районна ветеранська спілка учасників АТО»СергійМахонюк, директор районного центру соціальних служб для дітей сім’ї та молоді Петро Муравчук та спеціаліст Управління соціального захисту населення Зоя Лабант.
Із послугами служби зайнятості ознайомила присутніх заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Тетяна Гаврилюк, акцентуючи їх увагу на започаткуванні власної справи , участі у різноманітних проектах та діяльністю Клубу учасників АТО.
   Про роботу з демобілізованими учасниками АТО району та психологічну підтримку, розповів директор Старовижівського районного центру соціальних служб для дітей сім’ї та молоді Петро Муравчук.
   Зоя Іванівна - ознайомила присутніх із переліком пільг та соціальних гарантій передбачених для військових, котрі брали участь в АТО.
   Дискусія була жвавою і цікавою, а за підсумками проведеної зустрічі було прийнято рішення проводити такі зустрічі якомога частіше.

23 лютого 2017 року

СЕРТИФІКАТ ДОДАВ УПЕВНЕНОСТІ

   Результативність роботи державної служби зайнятості у значній мірі залежить від конструктивного діалогу фахівців із працевлаштування з одержувачами соціальних послуг. Часто на шляху до цього виникає певний психологічний бар’єр, що унеможливлює відверте спілкування, а відтак виникають труднощі із пошуком роботи, укомплектуванням наявних вакансій.
   Тому кожен фахівець служби і намагається встановити такий контакт із клієнтом, аби в кінцевому підсумку пошукач таки знайшов омріяну справу. Із цих міркувань заслуговують на всіляке заохочення ділові стосунки провідного фахівця із працевлаштування відділу надання соціальних послуг Старовижівського РЦЗ із безробітною Іриною Хавурою.
   По-перше, пошукачка роботи Ірина наполегливо і старанно виконує усі рекомендації, з бажанням відвідує семінари і тренінги, активна у самостійному пошуку.
   По-друге, з бажанням погодилася взяти участь у навчанні на масових відкритих курсах «Prometheus”, започаткованих викладачами кращих вищих навчальних закладів країни, і розміщених на онлайн-платформі масових відкритих онлайн-курсів університетського рівня.
   Оскільки пані Ірина закінчила свого часу Волинський технікум НУХТ за спеціалізацією «комерційна діяльність», то додаткові тестові завдання, з якими вона успішно впоралася, отримавши 9 лютого відповідний сертифікат, додали їй умотивованого оптимізму в подальшому пошуку роботи. Тепер Ірина впевнена, що їй обов’язково поталанить знайти справу до душі з належною матеріальною складовою. За це вона щиро вдячна державній службі зайнятості.

22 лютого 2017 року

Безпечне життя – справа кожного

   За участю представника Державноїпожежно-рятувальноїчастини управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Артура Шума в Старовижівському районному центрі зайнятості було проведено захід в рамках освітнього проекту "Школа безпеки та порядку"
   Артур Сергійович ознайомив присутніх з правилами поведінки під час повені та основними причинами пожеж: необережне поводження з вогнем, несправність систем пічного опалення, підпал, коротке замикання електромережі.Тому для запобігання виникнення пожеж, попередження загибелі і травмування людей. Подібні заходи є вкрай важливими для населення.
   Спілкуючись із безробітними, рятувальник проінформував, як потрібно діяти у випадку виникнення надзвичайної ситуації та що робити щоби ліквідувати. Наголошувалося на дотриманні правил пожежної безпеки при користуванні побутовими електроприладами, пічним опаленням та відкритим вогнем.Такі відпрацювання, без сумніву, є надзвичайно корисні для громадян. Бо лише спільними зусиллями громадськості та рятувальників можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей безпечним.

16 лютого 2017 року

ПРО ПРАЦЮ ЯК ДЖЕРЕЛО ДОСТАТКУ

   На прохання дирекції навчально-виховного комплексу «Старовижівська гімназія» фахівці відділу взаємодії із роботодавцями районного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію на ТзОВ «Старовижівське паливо-торф». Ознайомитися із виробництвом сучасних паливних гранул, його технологією, умовами праці вирішили учні десятих класів гімназії.
   Про організацію процесу ґрунтовно розповів старшокласникам головний інженер товариства Володимир Ковалюк. Володимир Михайлович повідомив, що колектив виробничників нині нараховує трохи більше трьох десятків осіб. Вони органі зовані у робітничі зміни. Середня заробітна плата у товаристві складає від п’яти тисяч гривень і залежить від обсягів реалізації продукції. А оскільки паливні гранули експортуються здебільшого до країн Європи, то про належну якість тут ніхто й не говорить.
   Учнів уразила географія економічних взаємин товариства. Окрім країн Європи паливні гранули експортувались і до Панами інших регіонів Латинської Америки. Щоби цього досягти колектив окрім технологічної належним чином піклується і про виконавську дисципліну. Але попри серйозні вимоги до персоналу, тут немає плинності кадрів, бо працівники дорожать своїм робочим місцем.
   Десятикласники побували у виробничих цехах підприємства, на власні очі побачили екологічні паливні гранули. А на завершення екскурсії класний керівник Валентина Мельник щиро подякували організаторам професіографічної екскурсії за її проведення.

24 січня 2017 року

«Міфи» щодо державної служби зайнятості

 Незважаючи на те, що в Україні реально збільшується безробіття, певна частина громадян, які залишились без роботи, та роботодавці, які шукають працівників, не поспішають звертатися за допомогою до Державної служби зайнятості, послуговуючись міфами про неї. А чи відповідають ці міфи  дійсності – зараз перевіримо.

Міф 1. Служба зайнятості зобов’язана працевлаштовувати безробітних

Це одне з найпоширеніших, але хибних уявлень. Якщо розібратися детальніше, то дійсність проста: Державна служба зайнятості України по відношенню до осіб, які приходять до неї з метою пошуку роботи, є тільки посередником між ними і роботодавцями, які шукають найманих працівників. Якоїсь «своєї», «власної» роботи, на яку СЗ зобов’язана працевлаштовувати громадян у нас немає, адже ми не є виробництвом і платних послуг не надаємо. Безперечно, у нас бувають вакансії в середині самої служби. Але, звісно, їх кількість, м’яко кажучи, не задовольнить всіх шукачів роботи.

Завданням служби зайнятості є створення сучасного сервісного майданчику, де зустрічаються шукач роботи і роботодавець, який потребує робітника.

Ми не «шукаємо роботу», а «сприяємо пошуку», «організовуємо», «проводимо», «беремо участь». Тобто, докладаємо багато зусиль для працевлаштування безробітного, але відповідальність за власну професійну реалізацію в рівній мірі лежить й на самій особі. Без зусиль самої людини позитивного результату не буде!

 Міф 2. Служба зайнятості тільки виплачує гроші безробітним і більше нічого не робить («виплатна каса») 

Оскільки в Україні діють принципи державного соціального страхування (як і всій Європі!), тобто із настанням страхового випадку застрахована особа має право на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття. Проте виплата допомоги по безробіттю не є головним або першочерговим завданням служби зайнятості.

Серед активних інструментів сприяння зайнятості – послуги щодо пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в т.ч. і за допомогою актуальної бази вакансій в межах України; організація тимчасового працевлаштування завдяки громадським та іншим роботам тимчасового характеру; організація професійної підготовки або перепідготовки з метою підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи;  профорієнтаційні послуги. Центри зайнятості також підтримують підприємницьку ініціативу серед безробітних. Зокрема, сприяють започаткування ними власної справи, і при необхідності надають знання щодо ефективного ведення малого бізнесу.

Служба зайнятості – це структура, яка застосовує в своїй роботі європейські методи та прийоми сприяння зайнятості безробітних, не обмежуючи їх права вибору. Створено потужний банк, як актуальних, так і перспективних вакансій, якими може користуватися кожен, хто бажає знайти собі роботу. Знову ж таки, все залежить від бажання працювати самого безробітного, його розуміння  - щоб краще жити треба працювати.

 Міф 3. На думку певної частини роботодавців, на обліку в центрі переважно перебувають особи, які не бажають працювати

Для цього міфу безперечно є підґрунтя. Дійсно, переважна кількість шукачів роботи не бажає працювати… Не бажає працювати без гідної заробітної плати, належних умов праці та гарантованого соцпакету.

Але реалії сьогодення такі, що лише 2% заявлених роботодавцями вакансій, мають заробітну плату вище 4 тисяч гривень.

Один з головних меседжів фахівців служби зайнятості у мотивації безробітних до роботи: «Працювати в наш час краще, ніж бути безробітним»! Центрами зайнятості організовуються профінформаційні та профорієнтаційні заходи, ярмарки вакансій, професіографічні екскурсії, презентації роботодавця тощо. Тобто, створюється мотиваційне підгрунття, як посередника між шукачем роботи та працедавцем. Але позитивного результату не можливо досягти без розуміння, що мотивацію до праці повинен забезпечувати роботодавець.

 Міф 4. Служба зайнятості марно витрачає кошти (на фінансування підприємців, які за допомогою служби зайнятості започатковують власний бізнес, та на будівництво «палаців»центрів зайнятості)

Оскільки конкуренція на ринку праці зростає, досить значна група людей не бачить свого майбутнього в якості найманих працівників і прагне започаткувати власну справу. Служба зайнятості намагається підтримати цю тенденцію, оскільки основу економічної могутності розвинених країн у світі складають представники саме малого та середнього бізнесу. До того ж, найуспішніші з них стають роботодавцями, що, власне, і є кінцевою метою діяльності служби у цьому напрямку: економіку країни в силах розбудовувати тільки бізнес, що розвивається.

Слід зазначити, що кошти, які вони отримують – одноразова виплата допомоги по безробіттю на організацію власної справи – не є коштами державного бюджету. Сума, яку одноразово отримує підприємець-початківець, складається із залишку річного розміру допомоги по безробіттю, які б він отримав би за період перебування на обліку служби зайнятості як безробітний із страхового Фонду на випадок безробіття. Іншими словами, держава тут нічого не втрачає. А навпаки отримує новостворене робоче місце та надходження податків та зборів до бюджету та соціальних страхових фондів.

Тепер щодо будівництва «палаців». Майже 20 років тому за підтримки правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (до якого входять представники Всеукраїнських профспілкових організацій та спілок професійних об’єднань роботодавців на національному рівні) прийнято рішення щодо підвищення якості обслуговування клієнтів. Важливими завданнями цього рішення були ліквідація у центрах зайнятості черг та доведення норм обслуговування клієнтів до європейських стандартів.

Це було питання не стільки фінансової можливості, скільки вправного менеджменту. Тобто, важливим є створити умови, за яких людина буде себе відчувати саме людиною, бачити, що держава піклується про неї.

Сьогодні, при найменшій частці в структурі єдиного внеску у порівнянні з іншими фондами соціального страхування в Україні, служба зайнятості стала чи не єдиною у державі сервісною службою європейського рівня, яка постійно впроваджує прогресивні форми і методи сприяння зайнятості населення, а також створила потужну матеріально-технічну базу. Крім того служба зайнятості фактично одна має потужний всеукраїнський електронний ресурс – ЄІАС(.NET), за допомогою якого адмініструється вся робота спеціалістів ДСЗ, і яка, в т.ч., містить повний реєстр осіб, які звернулися до ДСЗ. Саме це дозволяє громадянам України отримувати послуги не тільки за місцем реєстрації, але й за місцем проживання.

А тепер просто по пам’яті, з власного досвіду, згадайте – в якій державній чи комунальній установі ви були в останнє і як вас там обслуговували? На чию користь порівняння, думаю, питання риторичне, чи не так?

 Міф 5. Служба зайнятості – це бюрократична, низько ефективна державна установа.

Безумовно, Державна служба зайнятості України не може бути небюрократичною системою, оскільки її роботу регулюють безліч законів, постанов КМУ і багато інших розпорядчих документів. І шквал цих паперів згори за останні 3 роки не зменшився! Попри це, ми намагаємось йти у ногу із часом: розробляємо інноваційні проекти, беремо участь у пілотних проектах з створення консалтингових центрів та бізнес-інкубаторів, на відео-хостингу YouTube створили банк відео-резюме та відео-вакансій – втілюємо новітні технології, в т.ч. і в обслуговуванні клієнтів нашої служби – утримуємо марку сервісної служби європейського рівня.

При розборі попередніх 4-х міфів ми детально розповіли про зміст нашої роботи. А чи відповідає дійсності цей – п’ятий міф – судити вам!

19 січня 2017 року

СПІВПРАЦЯ МАЄ ПОГЛИБИТИСЯ, НАБУТИ НОВОЇ ЯКОСТІ


  Пропозицію керівництва координаційного комітету сприяння зайнятості на Старовижівщині організувати обговорення насущних проблем, що мають місце у сфері зайнятості охоче підтримали фахівці районної служби. І ось ця зустріч відбулася 19 січня 2017 року. Розмову започаткував голова координаційного комітету Петро Костючик, донісши до присутніх своє бачення тенденцій, що відбуваються на ринку праці, у взаємовідносинах держава – роботодавець – найманий працівник. Зокрема, Петро Семенович неоднозначно оцінює, як він вважає, спонтанне підвищення мінімальної заробітної плати, що призвело до масового закриття ФОПів, відміну дотування державою виробництва окремих видів сільгосппродукції. Це, на думку, Петра Костючика, істотно скоротить кількість робочих місць, підірве економічні підвалини середнього і малого бізнесу.
  Цю тезу пізніше доповнили і розвинули керівник філії «Старовижівська» ВВ «Агро» Борис Дричик, начальник філії «Старовижівський автодор» Микола Янчук, головний інженер ТзОВ «Дубечненський керамічний завод» Іван Смолярчук та інші присутні.
  Під час дискусії, що виникла з приводу нагальної потреби створення у районі нових робочих місць, учасники засідання, котрі ведуть свою економічну діяльність у сфері сільгоспвиробництва, упевнені в нагальній потребі відновлення фінансової підтримки з боку держави таких галузей, як м’ясне скотарство, льонарство, органічне виробництво екологічної продукції тощо.
  Свої міркування на розширення зони зайнятості висловив і заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, зазначивши, що без цього район, його населення остаточно зубожіють і втратять всіляку надію на гідне майбутнє, а отже і увесь інтелектуальний і трудовий потенціал. Також Петро Філюк побажав службі зайнятості і далі продовжувати свою інноваційну діяльність, пов’язану із розширенням активних програм сприяння зайнятості, перенавчання, стажування персоналу. Такі напрацювання обов’язково слід зберегти і якісно поглиблювати.
  Присутні члени координаційного комітету від профспілок освітян та працівників держустанов Наталія Ткачук та Раїса Герез висловили свої міркування щодо недопустимості ліквідації певних переваг, якими нині користуються наймані працівники згідно із чинним законодавством про працю. Про співпрацю із державною службою зайнятості повідомили на засіданні комітету і головні лікарі первинної ланки медико-санітарної допомоги та центральної районної лікарні Наталія Капітула і Тетяна Свіржевська.
  На завершення учасники зібрання заслухали інформацію директора РЦЗ Віталія Павлова про послуги , які надаються державною службою зайнятості та центрами професійно-технічної освіти в сучасних умовах, учасники заходу переглянули відео ряд про освітні центри служби. Також директор доніс до присутніх інформацію про основні функції державної служби зайнятості в умовах реформування та проаналізував функціональну оцінку державної служби зайнятості, яка дана за результатами спільного дослідження ПРООН і МОП. 

  Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

  Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – навчальні заклади, що сприяють професійно-технічній підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації дорослих громадян, чия професі

я стала неактуальною на ринку праці, або тих, хто потребує модернізації професійних навичок та умінь.
Навчання здійснюється за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування населення і торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туристичної сфери, готельного господарства, ресторанної справи, відродженню професій народних промислів та інші, які є перспективними на ринку праці.
  Навчання у ЦПТО здійснюється:
- за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, якщо громадянин отримав статус безробітного;
- за кошти роботодавця, який хотів би підвищити кваліфікацію персоналу на робочому місці без відриву від виробництва;
- за кошти громадян, що не мають статусу безробітного, проте хотіли б отримати освітню послугу.
  У навчальних закладах можна:
1. Отримати професійну підготовку за однією з ліцензованих закладом професій, не маючи попередніх знань та досвіду;
2. Підвищити кваліфікацію за основною професією – отримати вищий розряд або категорію;
3. Пройти курси цільового призначення – вивчити окрему технологію, метод, рецептуру, матеріали, обладнання в межах професійної підготовки без підвищення розряду.
  Порівняно із навчанням в інших освітніх закладах перекваліфікація у ЦПТО ДСЗ має такі переваги:
- прийом слухачів на навчання без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти та віку;
- можливість навчатися наближено до місця проживання;
- стислі терміни – навчання за професією триває від 2 до 11 місяців;
- комфортна атмосфера для людей різного віку – методисти та викладачі центру мають значний досвід роботи зі слухачами різних вікових категорій, дорослими людьми;
- фінансова підтримка слухачів під час навчання – компенсування витрат на проїзд до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги згідно чинного законодавства, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами;
- слухачам з віддалених районів, інших регіонів України надається можливість проживання у комфортабельному гуртожитку готельного типу;
- можливість під час навчання заявити про себе, беручи участь у виставках, конкурсах професійної майстерності, заходах, що організовує служба зайнятості;
- можливість пройти індивідуальне навчання за професією;
- залучення до викладання професіоналів, щомають як педагогічний досвід, так і значний практичний досвід роботи за професіями, які викладають;
- використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відеоуроків, інтерактивних технологій), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу;
- максимальне врахування вимог роботодавців – навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях;
По завершенню навчання за професією випускник отримує свідоцтво державного зразка.

  Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості:
- Рівненський центр професійно-технічної освіти;
- Львівський центр професійно-технічної освіти;
- Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти;
- Донецький центр професійно-технічної освіти;
- Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти;
- Луганський центр професійно-технічної освіти;
- Одеський центр професійно-технічної освіти;
- Сумський центр професійно-технічної освіти;
- Харківський центр професійно-технічної освіти