20210602164907.jpg, фото
02 червня 2021 року
останні оновлення: 10 червня 2021 року

Екологічна стежка «Старий парк над Стоходом»

Маршрут екологічної стежки «Старий парк над Стоходом» протяжністю 900 метрів проходить у Любешівському парку. Саме вона дозволяє глибше вивчити історію та знайомить з біорізноманіттям парку, а також прибережної смуги річки Стохід.

Екскурсійні зупинки:

– Ми на екологічній стежці;

– Колонія граків;

– Горбок і долинка;

– Заплава Стоходу;

– Старий дуб – свідок сивої давнини;

– Храм природи біля храму господнього;

– Історичні сліди минулого.

Парк є місцем зростання багатьох рідкісних видів флори. Один з них – Рястка Буше (Ornithogalum boucheanum (Kunth) Asch). Ареал поширення – Європейсько-малоазійський. Зростає в Середній та Атлантичній Європі, на Балканах та в Малій Азії,  Закарпатті, на півдні Лісостепу, в Степу та Причорномор’ї.

 Утворює розріджені, невеликі за розміром, місцями чисельні (від декількох особин до декількох десятків на 1 м2) групи.

Найкращі умови для місцезростання створюють байрачні і заплавні ліси, узлісся, чагарникові зарості, балки, вологі луки, найчастіше у долинах річок.

Пряме знищення місцезростань виду при проведенні земляних, сільськогосподарських та меліоративних робіт, зривання на букети є причиною значного скорочення чисельності виду.

З метою збереження та відновлення видової популяції  збирання та продаж рослини заборонено.

До слова, на території парку розташована одна із найвідоміших архітектурних пам’яток, які збереглися на Волині – барокова брама садиби Вишневецьких-Чарнецьких, датована XVIIІ століттям.

 

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації