20210809100331.jpeg, фото
09 серпня 2021 року
останні оновлення: 09 серпня 2021 року

4-5 серпня 2021 року відбувся Волинський регіональний семінар-тренінг в онлайн-форматі

Семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад» став другим у цьому році навчальним заходом у рамках спільного проекту Мінсоцполітики та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Семінар продовжує низку навчальних заходів в онлайн-форматі для підвищення потенціалу територіальних громад щодо організації системи соціального захисту і захисту прав дітей. Він зібрав понад 150 учасників з Волинської області, серед яких - представники 54 територіальних громад, а також структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій, служби у справах дітей облдержадміністрації та обласного центру соціальних служб.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко, відкриваючи захід, наголосив на важливості створення на базовому рівні - у кожній громаді - організаційної системи надання мешканцям громади соціальної підтримки, соціальних послуг та забезпечення захисту прав дітей. Зокрема, він зазначив: «Розвиток сфери адміністрування та надання соціальних послуг – неминучий процес, це потрібно розуміти та розвивати даний напрямок в синергії зусиль територіальних громад, місцевих органів виконавчої влади як районного, так і обласного рівня та Міністерства. Кожна сторона повинна відповідально працювати, щоб забезпечити належну роботу системи загалом». Крім цього, Віталій Музиченко наголосив на необхідності контролю з боку місцевих держадміністрацій, органів Нацсоцслужби за дотриманням законодавства органами місцевого самоврядування та виконання ними функцій у сфері соціального захисту і захисту прав дітей. Адже децентралізація - це не тільки нові права, але й нові функції та зобов’язання перед мешканцями громади.

Заступник голови Волинської обласної держадміністрації Людмила Тимощук у своєму вступному слові відзначила корисність подібних навчальних заходів, зокрема зазначила: «Отримання якісної соціальної послуги є однією з найважливіших складових у системі роботи з громадянами. Ми, як надавачі такої допомоги, маємо знати та розуміти, що необхідно населенню, саме тому і потрібне навчання».

Протягом першого дня семінару-тренінгу учасники мали можливість покращити свої знання та навички з питань впровадження автоматизованої системи надання адміністративних послуг соціального характеру.

Любов Черська, керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Мінсоцполітики, зазначила про перспективи удосконалення Програмний комплекс «Соціальна громада» та у своєму виступі наголосила: «Наразі ПК «Соціальна громада» є одним із основних елементів для організації якісного виконання функцій фронт-офісу в громаді та прийняття від мешканців громад заяв та документів для надання соціальної підтримки. У рамках реалізації Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери програмний комплекс має стати дієвим та зручним інструментом для виконання своєї роботи співробітниками соціальної сфери у громаді».

Тетяна Соломаха, представниця Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики», за результатами проведеного тестування учасників щодо використання Програмного комплексу «Соціальна громада», у своєму виступі зосередилася на «слабких місцях» та спірних питаннях.

Цікавим і корисним був представлений досвід впровадження адміністративних послуг соціального характеру у Боратинській сільській та Любешівській селищній територіальних громадах Волинської області.

Протягом другого дня семінару-тренінгу учасники отримали розгорнуту інформацію з питань адміністрування соціальних послуг у громадах в умовах децентралізації повноважень у сфері соціального захисту. Оксана Суліма, заступник Генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей - керівник експертної групи Мінсоцполітики, зазначила: «Тергромади – це головна ланка, де має бути організована соціальна робота. Кінцевою метою та завданням має бути мінімізація та подолання складних життєвих обставин. Але найголовніше – це профілактика, тому фахівці повинні працювати на попередження складних обставин ще до їх появи».

Під час свого виступу Інна Гончарук, заступник Генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей – керівник експертної групи Мінсоцполітики, звернула увагу на показники, які характеризують становище прав дітей в Україні та окреслила завдання для територіальних громад. Зокрема, вона зазначила: «Районний рівень не в змозі зайти у кожну сім’ю, тому саме голови територіальних громад несуть персональну відповідальність за функціонування служб у справах дітей, забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та надання їм своєчасної допомоги».

Окрім теоретичної частини, учасники заходу мали нагоду попрактикуватися в питаннях планування розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей. Під керівництвом досвідчених тренерів проєкту вони взяли участь у практичній роботі в групах під час другого дня тренінгу.

За відгуками учасників та спікерів, семінар був дуже корисним як з теоретичної, так і з практичної точки зору. Зокрема, були відмічені важливість презентованої інформації та ефективність взаємодії спікерів і тренерів з учасниками в онлайн-форматі заходу.

 

Для довідки

Третій етап навчальних заходів для територіальних громад організовано в онлайн-форматі в рамках реалізації проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який Мінсоцполітики реалізує спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Спеціально для організації навчання було створено навчальний портал територіальних громад https://portal-gromady.msp.gov.ua/ , який містить відео-уроки, переліки дотичних нормативно-правових документів, презентації тощо. У 2021-2022 рр. відбудуться 16 регіональних семінарів-тренінгів, в яких візьмуть участь представники близько 1000 територіальних громад. Окрім того, для 500 новостворених територіальних громад будуть організовані 4 навчальні заходи у форматі відео-візиту. Очікуваним результатом навчального проекту є суттєве підвищення компетентнісних характеристик фахівців територіальних громад.

За інформацією Міністерства соціальної політики України