20210331155620.jpg, фото
31 березня 2021 року
останні оновлення: 19 листопада 2021 року

Інформація про результати моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг у Волинській області

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», на виконання  Постанови Кабінету Міністрів України №449 від 01.06.2020 року «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг», наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» та наказу департаменту  від 03.02.2014 року №4 «Про організацію роботи підвідомчих установ сфери управління департаменту соціального захисту населення з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» в області проведено моніторинг та оцінку якості надання соціальних послуг.

У 2020 році надавачами  соціальних послуг (соціального обслуговування) в області були: територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) -18, центри надання соціальних послуг  територіальних громад - 15, будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – 6.

З 15 центрів надання  соціальних послуг, 14-ть функціонували в територіальних громадах: Голобській, Поворській, Дубівській, Павлівській, Литовезькій, Колківській, Іваничівській, Велицькій, Оваднівській, Поромівській, Цуманській, Торчинській, Дубечненській,  Старовижівській і  1- центр надання соціальних послуг належав Ковельській районній раді.

В інших територіальних громадах, функціонували структурні підрозділи з питань надання соціальних послуг (Смолигівській, Княгининівській, Боратинській, Колодяжненській, Заборольській, Люблинецькій, Гіркополонківській, Липинській).

В структурі територіальних центрів та центрів надання соціальних послуг було: 36 відділень соціальної допомоги вдома, 17 відділень стаціонарного догляду для постійного проживання, 12 відділень організації надання адресної натуральної та грошової допомоги,  відділення соціально-психологічної допомоги,  відділення соціально- психологічних послуг, відділення соціально-медичної профілактики,  відділення денного перебування, три відділення соціально-інноваційних та соціально-побутових послуг, чотири окремих структурних підрозділи - Університети третього віку.

Протягом звітного періоду суб’єкти, що надавали соціальні послуги виявили та надали соціальні послуги  більше 24 тис. чол., що становить  99,9 відсотків до потреби.

У 2020 році  розпочали свою роботу новостворені Центри надання соціальних послуг: в Оваднівській, Цуманській, Старовижівській, Торчинській та Дубечненській  ТГ. 

Фінансування соціальних послуг здійснювалось за рахунок коштів місцевих бюджетів, спеціальних фондів, плати за соціальні послуги, коштів благодійної допомоги (пожертвувань), коштів одержувачів соціальних послуг та інших джерел, передбачених законодавством.

При проведенні оцінки якості надання соціальної послуги догляду вдома, проаналізовано такі показники: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

Відповідно до оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг та узагальнення статусів кожного показника встановлено, що узагальнений статус в переважній  більшості  відповідає установленому рівню «добре».

 В ході проведення моніторингу, територіальними центрами було використано такі методи: вивчення документації, опитування отримувачів соціальної послуги, анкетування. При проведенні опитування та анкетування, скарг від отримувачів не зареєстровано.

Оцінка результатів аналізу опитування отримувачів соціальної послуги догляду вдома показав позитивну тенденцію у процесі надання соціальної послуги догляду вдома, задоволення індивідуальних потреб отримувачів соціальної послуги, дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті  догляду вдома.

До прикладу, у  територіальному центрі  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Луцька протягом  2020 року було опитано 699 громадян, які отримують соціальну послугу догляду вдома. З них 697 повністю задоволені роботою соціальних робітників, умовами виконання договорів, кратністю надання соцпослуги.  Двоє з опитаних громадян (0,3% від кількості опитаних) висловлювали певну невдоволеність щодо умов надання їм соцпослуги догляду вдома. Результати опитувань занесено в опитувальники та акти перевірок роботи соціальних робітників. Опитування проводилось членами комісії з проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості соціальних послуг, керівниками структурних підрозділів. 257 підопічних висловили слова вдячності за роботу соціальних робітників.

У 17 територіальних центрах протягом 2020 року діяльність відділень стаціонарного догляду для постійного проживання здійснювалась згідно Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності.  100 відсотків особових справ підопічних відділень стаціонарного догляду сформовані згідно вимог Державного стандарту. З кожним отримувачем соціальної послуги стаціонарного догляду укладено договір про її надання з урахуванням індивідуального плану.

Організація роботи інтернатних закладів області здійснюється відповідно до вимог нормативних правових актів та документів-рекомендацій профільного міністерства з урахуванням контингенту підопічних, їх психологічних особливостей та компенсаторно-адаптаційних можливостей.

Станом на 01.01.2021 в шести інтернатних закладах проживало 712 підопічних, з них 579 у психоневрологічних інтернатах. 

 З  метою недопущення  поширення гострих респіраторних  вірусних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом COVID-19 до стабілізації  епідемічної  ситуації інтернатні заклади працюють в умовах карантинного режиму. Поселення в інтернатні  заклади  за наявності вільних місць відбувається тільки за наявності негативного результату  ПЛР-тесту на коронавірусну інфекцію.

 За результатами проведеного моніторингу, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації напрацьовуються пріоритетні завдання на 2021 рік. Насамперед, виконавчим органам місцевого самоврядування скеровані рекомендації щодо: забезпечення надання якісних та безпечних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю; виконання методичних рекомендацій надавачами комунального та недержавного секторів з організації роботи по наданню соціальних послуг відповідно до державних стандартів тощо.

При цьому спеціалісти департаменту будуть моніторити виконання зазначеного, координувати роботу територіальних центрів, центрів надання соціальних послуг, будинків-інтернатів по наданню соціальних послуг та забезпечувати наповнення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг даними щодо надавачів соціальних послуг, що функціонують на території області, незалежно від форм власності та підпорядкування.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації