05 червня 2020 року
останні оновлення: 24 грудня 2021 року

Інформація про здійснення облдержадміністрацією регуляторної діяльності

Інформація про здійснення облдержадміністрацією

регуляторної діяльності

 

Державна регуляторна політика є одним із важливих факторів, які забезпечують створення стимулюючих умов для розвитку підприємництва.

Облдержадміністрацією затверджено План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік (12.12.2019), який оприлюднено у визначені терміни на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (www.voladm.gov.ua)  у розділі «Регуляторна політика». У цьому ж розділі розміщено оновлений реєстр діючих регуляторних актів облдержадміністрації.

Аналогічна робота по плануванню на 2020 рік проведена в усіх райдержадміністраціях і виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад.

Розробниками проєктів регуляторних актів забезпечується процедура їх оприлюднення шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах відповідних органів виконавчої влади чи у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Планом діяльності обласної державної адміністрації з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік передбачено розробку регуляторних актів, які спрямовані на:

‒ удосконалення механізму фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності;

‒ забезпечення пільгової категорії громадян грошовими виплатами на придбання твердого палива і скрапленого газу.

Регуляторними органами забезпечується виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у частині здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, згідно з затвердженими планами-графіками проведення цих заходів.

За результатами здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів здійснюється їх перегляд на відповідність принципам державної регуляторної політики.          Відповідно до делегованих повноважень розробниками регуляторних актів проводяться базові, повторні та періодичні відстеження результативності регуляторних актів. Копії сканованих відстежень надсилаються Державній регуляторній службі України.

Крім того, облдержадміністрацією забезпечується виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1100 «Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Департаментом економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації на постійній основі забезпечується надання інформаційно-консультативної допомоги з питань реалізації  державної регуляторної політики регуляторним органам, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відповідно до вимог законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про внесення змін до статті 34 Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Питання реалізації державної регуляторної політики та перегляду діючих регуляторних актів знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.