20210719164711.jpg, фото
19 липня 2021 року
останні оновлення: 19 липня 2021 року

Ковельське МТМО – сучасний високотехнологічний медичний заклад, один з лідерів з трансплантології в Україні

Комунальне некомерційне підприємство Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання Ковельської міської ради Волинської області – це сучасний медичний заклад, оснащений обладнанням з передовими лікувально-діагностичними технологіями, який надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню.

Медичне об’єднання акредитоване на вищу кваліфікаційну категорію та сертифіковане Міжнародним органом сертифікації систем управління «Глобал Сертифік» ISO 9001:2015. Є лауреатом загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини».

До слова, Ковельське МТМО було одним з перших в Україні, хто у 1993 році реорганізував заклади охорони здоров’я, запровадивши нову форму господарювання. Це дало можливість об’єднати фінансові, людські та інші ресурси для їх ефективного використання. І уже понад чверть століття об’єднання успішно працює, розвивається та є лідером за кількістю підписаних пакетів медичних послуг з НСЗУ. Адже з 1993 року мережа установ охорони здоров’я Ковельщини діє як єдиний механізм – міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Лікувальний заклад динамічно розвивається і постійно примножує свій інтелектуальний потенціал та матеріально-технічну базу. Ковельське МТМО продовжує втілювати в життя передові світові практики медицини, зокрема, й щодо розвитку трансплантології. Медичне об’єднання працює в рамках укладеного з Міністерством охорони здоров’я України Договору про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Ковельське МТМО є учасником пілотного проекту з трансплантації органів, завдяки якому у ЦРЛ успішно функціонує відділення трансплантації. 

Слід зазначити, що Ковельське МТМО – перший за останні 20 років заклад в Україні, який отримав ліцензію з трансплантології (в кінці 2019 р.). Першу трансплантацію серця в Україні за останні 15 років провели саме у Ковельській центральній районній лікарні наприкінці грудня 2019 року. І наразі заклад є єдиним в Україні з районних лікарень, де успішно проводиться пересадка органів.

 У 2020 році в ЦРЛ Ковельського МТМО створено відділення трансплантації, де наразі працюють четверо лікарів мають сертифікати спеціалістів по трансплантології та два трансплант-координатора. Фахівцями закладу сформовано лист очікування на трансплантацію органів, що налічує понад сотні пацієнтів, які потребують пересадки тих чи інших органів.

Завдяки впровадженню пілотного проекту з трансплантації в Ковельському МТМО шанс на повноцінне життя загалом отримали 22 людей: 3 сердець та 19 нирок. 13 донорських органів пацієнти отримали від рідних. Ще 9 – посмертних донорів. У 2021 році в Ковельському МТМО  було проведено поліорганний забір донорських органів (серця, печінки, нирок) та виконано трансплантацію серця і двох нирок.

Сьогодні Ковельське МТМО входить у ТОП-5 закладів, які проводять трансплантацію органів.

Слід зауважити, що в Україні є лише два державні лікувальні заклади, які проводять генетичне типування методом ПЛР з підбору донорів та реципієнтів для трансплантації органів. Це – Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та клініко-діагностична лабораторія Ковельського МТМО.

Важливо, що Ковельське МТМО – один з небагатьох закладів Україні, який має найсучасніше медичне обладнання для діагностики стану пацієнтів після трансплантації. Раніше пацієнти вимушені були регулярно їздити в Запоріжжя або Київ для визначення концентрації імуносупресорів та корекції дози імунодепресантів, адже подібні прилади наявні лише в декількох лікарнях України. Тож пацієнти, яким пересадили донорські органи, тепер мають змогу в подальшому проходити обстеження та лікування у Ковелі.

Лабораторія сертифікована міжнародною компанією BioSystems, що підтверджує стовідсоткову надійність та гарантує якість досліджень. Тут проводиться увесь спектр необхідних обстежень, зокрема, ендоміокардіальну біопсію (дослідження клітин міокарда), коронарографію (дослідження судин серця за допомогою ангіографа), визначення рівня кардіомаркерів (діагностика наявності та прогнозу серцевої недостатності), рівня концентрації такролімуса в крові та ін. 

До слова, на початку липня цього року за ініціативи генерального директора закладу Валентина Вітра та лікарів-кардіохірургів семеро пацієнтів з донорськими серцями вперше пройшли комплексне обстеження у ЦРЛ Ковельського МТМО. Пацієнти з різних куточків України. Усі обстеження їм провели безкоштовно за рахунок Ковельського МТМО.

Нині в Україні немає державної програми медичної підтримки (супроводу) хворих з пересадженими органами. Тому хворі після трансплантацій в інших країнах вимушені самі «шукати» лікарів, які займатимуться їхнім подальшим лікуванням.

Ковельське МТМО продовжує впроваджувати кращі практики світової медицини не лише у галузі трансплантології. Тут проводять висококваліфіковані операції на відкритому серці рівня спеціалізованих кардіохірургічних клінік та обласних закладів.

Для прикладу, 24 червня 2021 року вперше в області у ЦРЛ Ковельського МТМО провели унікальні складні операції двом пацієнтам, які проходили лікування у кардіохірургічному центрі. Ковельська лікарня стала третьою в Україні (після Києва та Одеси), де за три дні виконано ендоваскулярну оклюзію вушка лівого передсердя. Такі інноваційні операції до цього часу не проводились в нашій країні. Це стало можливим завдяки співпраці з клінікою Kardiologie Klinikum Herford (Німеччина). Пацієнтам імплантовано спеціальний пристрій – оклюдер останнього покоління UltraSept LAA виробництва CARDIA (USA). До слова, оклюзія вушка лівого передсердя дозволяє запобігти ризику інсульту та позбутися головної причини утворення тромбів у пацієнтів з фібриляцією передсердь (аритмією).

Також нещодавно у Ковельському МТМО вперше на Волині провели кардіохірургічну операцію дитині із вродженою вадою серця без розрізу грудної клітини. Фахівцями медзакладу проводяться складні ендоваскулярні операції, зокрема, лише упродовж травня шанс на повноцінне життя завдяки стентуванню сонних артерій отримали шестеро пацієнтів.

Сьогодні позитивний досвід Ковельського МТМО переймають інші міста України.

Дізнатися детальніше про новини медичного закладу можна на офіційному сайті Ковельського МТМО за посиланням https://kovelmtmo.org.ua/.