24 вересня 2018 року
останні оновлення: 17 серпня 2021 року

Моніторинг доступності осіб з інвалідністю до об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури та поштового зв’язку

Внутрішньообласними маршрутами курсує 2 автобуси, які оснащені підйомником для перевезення осіб з інвалідністю, а саме: маршрутом Луцьк-Рожище (від Рожищенської райлікарні до обласної лікарні) та маршрутом №127 Люблинець-Ковель.

Умовами конкурсу з визначення переможця на перевезення пасажирів на приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування передбачено пункт щодо забезпечення використання транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в кількості до 35 відсотків загальної кількості автобусів до 31 грудня 2019 року й до 50 відсотків – з 1 січня 2020 року.

На автобусних маршрутах Луцька курсують 4 автобуси з низькою підлогою та апареллю. В тролейбусному парку КП «Луцьке підприємство електротранспорту» наявні 9 тролейбусів з низькою підлогою. У міському електротранспорті встановлені зовнішні інформаційні пристрої, які здійснюють озвучування назви та номера маршруту при під’їзді до зупинки громадського транспорту. Завдяки спільному проєкту Луцької міської ради з Європейським інвестиційним банком «Оновлення інфраструктури міста Луцька» передбачена закупівля 30 нових, комфортних низькопідлогових тролейбусів.

В місті Ковель курсує маршрутне таксі № 7, яке обладнане апареллю та місцем для одного пасажира на візку, у місті Володимир-Волинський  маршрутом № 5 «вул. Будівельна-Меблева-Фабрика» здійснює перевезення один транспортний засіб, який пристосований для перевезення осіб з інвалідністю.

На сьогодні за кошти Державного бюджету придбано чотири автомобілі для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю за результатами конкурсного відбору Мінсоцполітики України. «Соціальне таксі» надає транспортні послуги в Прилісненській, Зимнівській, Любешівській і Турійській ОТГ. Для потреб осіб з інвалідністю в місті Луцьку при територіальному центрі соціального обслуговування організовано роботу автомобіля з підйомником. Окрім цього, в місті організовано перевезення дітей автобусом Богдан А-144 та тролейбусом з низькою підлогою Богдан Т501.10 до Навчально-реабілітаційного центру та у зворотному напрямку до місць проживання.

Майже всі автобусні станції ПрАТ «ВОПАС» облаштовані пандусами/низькими порогами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю, засобами гучномовного зв’язку для інформування пасажирів про автобусні рейси та щодо можливості отримання допомоги громадянам з інвалідністю, а також на станціях наявні кнопки для виклику відповідного працівника автостанції й спеціально облаштовані туалети. На автобусних станціях призначені працівники, на яких покладено обов’язки з обслуговування осіб з інвалідністю. Приміщення приватної автобусної станції у смт Локачі доступне для осіб з інвалідністю. На 7 залізничних станціях ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», які розташовані на території Волинської області, частково забезпечено безперешкодний доступ для осіб з інвалідністю, а саме: у Луцьку та Ковелі наявні пандуси/пониження, спеціально обладнані туалети для осіб з інвалідністю, гучномовний зв'язок, контрастне маркування. В Ківерцях, Рожищах, Володимирі-Волинському, Маневичах та Турійську частково наявні пандуси/пониження, гучномовний зв’язок для інформування пасажирів, а також на деяких станціях – тактильна плитка та контрастне маркування для людей з вадами зору.

В населених пунктах області облаштовано 117 пішохідних переходів з пониженим бортовим каменем та тактильною плиткою для осіб з вадами зору.     

В чотирьох містах обласного значення, а також у Ківерцівському та Луцькому районах встановлено 45 світлофорів, що обладнані спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов руху людей з порушенням зору.

У IV кварталі 2018 року посадовими особами управління транспорту та інфраструктури облдержадміністрації здійснено виїзний моніторинг (фотофіксацію) стану доступності автобусних, залізничних станцій та відділень поштового зв’язку на предмет доступності для осіб з інвалідністю. З результатами проведеного моніторингу можна ознайомитись за наступним гіперпосиланням: http://bit.ly/volyn-monitoring.

При реконструкції та капітальному ремонті вулично-дорожньої мережі області враховується потреба у створенні умов для безперешкодного доступу й руху осіб з інвалідністю.

У 2018 році при ремонті частини об’їзної дороги навколо міста Луцька від автомобільної дороги Н17 до Н-22, протяжністю 3.5 кілометра, облаштовано 9 автобусних зупинок зі зручними заїздами для осіб з інвалідністю.

У 2017 при ремонті автобмобільної дороги Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне, облаштовано 92-і автобусні зупинки зі зручними заїздами для маломобільних груп населення по всій протяжності дороги у межах Волинської області.

При проведені поточного ремонту автомобільної дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк, у 2016 році, облаштовано 60 автобусних зупинок зі зручними заїздами для осіб з інвалідністю.