16 серпня 2021 року
останні оновлення: 06 вересня 2021 року

Моніторинг стану довкілля за ІІ квартал 2021 року

Аналітична довідка за ІІ квартал 2021 року

 

  1. Стан атмосферного повітря в регіоні

Спостереження за станом атмосферного повітря у Волинській області здійснює Волинський обласний центр гідрометеорології (на трьох постах спостережень забруднення  у місті Луцьк).

Випадків високого забруднення атмосферного повітря в місті Луцьк за ІІ квартал 2021 року не зафіксовано.

За даними моніторингу  на трьох постах спостережень забруднення, перевищення середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин спостерігається по 3-х інгредієнтах: діоксид азоту, фенолу та формальдегіду.

  1. Стан водних об’єктів Волинської області

Регіональним офісом водних ресурсів у Волинській області та Волинським обласним центром гідрометеорології у ІІ кварталі 2021 року було відібрано та проаналізовано 11 проб поверхневих вод річок Волинської області. Дослідження проводилися по річках: Стир, Прип’ять, Турія, Стохід.

Річка Стир.

На якість води річки Стир, у створі вище міста, мають вплив забруднення, що потрапляють з річки Іква ЖКП «Млинівське» та ДКП «Дубнівське» Рівненської області. А також стічні води, що переносяться з Львівсьої області – КП «Радехівське ВКГ» (через річку Острівка) та КП «Бродиводоканал» (через річку Бовдурка).  Якість води у створі нижче міста зазнає впливу стічних вод  КП «Луцькводоканал».

Кисневий режим річки задовільний.

Дослідження якості води річки проводились в пунктах спостереження м. Луцьк (питний водозабір м. Луцьк).

Якість води у річці Стир в цілому залишається задовільною. Суттєвих змін у її складі в ІІ кварталі не відбулось. Перевищення забруднення виявлено по  БСК5 – 1,36 мгО2/дм3.

Річка Прип'ять.

Забрудненн води річки Прип’ять в пункті спостереження с. Річиця обумовлюють стічні води ВУЖКГ смт. Ратно та госпобутові стоки прилеглих населених пунктів. Кисневий режим річки задовільний.  Перевищення забруднення виявлено по  БСК5 – 0,29 мгО2/дм3.

Річка Турія.

На якість води річки Турії впливають стічні води ВУВКГ м. Ковель та смт.Турійськ. Спостереження в звітному кварталі велися в 3-х пунктах: 2 км вище міста, 1,5 км нижче міста та в межах міста Ковель. Кисневий режим річки задовільний.

Перевищення показників води річки Турія виявлено в м. Ковель по БСК5 – 0,29 мгО2/дм3 та с. Бахів (9 км від м. Ковель) по БСК5 – 1,9 мгО2/дм3.

Річка Стохід.

Організованих джерел забруднення на річці Стохід немає. На якість води можуть впливати змиви з сільгоспугідь та забруднення приватного сектора. Перевищень по хімічним показникам не виявлено.

  1. Радіаційний стан

Спостереження за радіаційним забрудненням поверхневих вод у зонах впливу атомних станцій здійснюється Регіональним офісом водних ресурсів у  Рівненській області, на пунктах спостереження в зоні Рівненської АЕС, що розташовані на території області, на річці Стир (права притока річки Прип’ять).

Згідно плану-графіку Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області  вимірювання проб води поверхневих водойм не проводились протягом  звітного кварталу.

Перевищень радіоактивного забруднення атмосферного повітря за ІІ квартал 2021 року не виявлено, рівень природного фону становив в середньому 10,5 мкР/год., що не перевищує гранично допустимий рівень Гамма-фону.