20181101151117.jpg, фото
01 листопада 2018 року
останні оновлення: 01 листопада 2018 року

МУЗЕЙ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – ВІДДІЛ ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

           Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею відкритий в серпні 1993р. Це єдиний музей в Україні, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Унікальна збірка музею нараховує більше 1,5 тисячі пам’яток сакрального мистецтва, серед них: понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння), декоративної різьби (царські врата, кіоти ікон) та скульптури. Cтворення колекції пов’язане з іменем відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського (1904-1986 р.р.), який очолював експедиції Волинського краєзнавчого музею 1980-х років з вивчення та збору історичних і культурних пам’яток у храмах Волині.
         На честь 10-ої річниці незалежності України 17 червня 2001 р. експозиція Музею волинської ікони була відкрита у новозбудованому приміщенні. У восьми залах музею експонується більше 100 творів іконопису XVI-XVIII ст. Канонічністю, строгістю композиції відзначені монументальні образи XVI ст. “Спас у славі", "Розп’яття", "Юрій Змієборець".
       Майстерність волинських іконописців ХVIІ ст., різноманітність стилів і творчих манер репрезентують ікони “Зішестя Святого Духа на апостолів”, “Різдво Богородиці”, “Вознесення пророка Іллі”, “Зішестя до пекла”, “Свята Варвара з житієм”, “Моління” та інші.
     Діяльність іконописних осередків Волині у XVII-XVIII ст. представлена творчістю “Волинського іконописця 1630 року” та “Майстра ікон з Михнівки”. Це ікони “Юрій Змієборець”, “Покрова Богородиці”, “Богородиця Одигітрія”, “Різдво Богородиці”, “Причащання Святого Онуфрія”.
       В музеї експонуються твори видатного українського іконописця Йова Кондзелевича (1667-після 1740 р.р.). Бездоганно побудованими композиціями, гармонійністю і яскравістю кольорів, живописною теплотою образів зачаровують ікони майстра “Спас Вседержитель”, “Святий Георгій”, “Пророки”.
      В залах музею можна побачити оригінальні зразки декоративної різьби і скульптури Волині XVIII ст.: царські врата, хрести-розп’яття, фігури святих та ангелів. Віднедавна Музей волинської ікони став місцем паломництва. Тут знаходиться Чудотворна Холмська ікона Богородиці, унікальна пам’ятка візантійського іконопису ХІ-ХІІ ст. Для ікони відведений окремий зал, де проходять не тільки екскурсії, а й богослужіння.
    У музеї постійно влаштовуються виставки з музейних фондів та приватних колекцій, пам’яток іконопису та церковного начиння XVIII-XІX ст., вилучених на волинських митницях. Музей волинської ікони відомий в Україні та за її межами не тільки цікавою експозицією, а й науково-дослідницькою, масово-просвітницькою роботою. З 1994 р. на базі музею проводяться щорічні міжнародні наукові конференції з питань дослідження та реставрації волинського іконопису.

Завідувач музею Єлісєєва Тетяна Миколаївна
Адреса музею: 43000, м.Луцьк, вул.Ярощука, 5
Телефон:  (0332) 24-34-12
Е-mail: 

Веб-сайт: http://volyn-ikona.at.ua/index/0-2  
Музей працює з 10.00 до 18.00 год., 
                           у неділю з 10.00 до 17.00 год.
Вихідні дні: субота, середа