20211013134724.JPG, фото
13 жовтня 2021 року
останні оновлення: 13 жовтня 2021 року

Патріотична година „За честь, за волю, за українську долю” в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки (з нагоди Дня захисників і захисниць України)

12 жовтня 2021 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки зібралися ті, хто шанує військові традиції України, аби віддати частку любові та поваги захисникам і захисницям, які відстоюють незалежність України на східних рубежах. Модератор патріотичної години – головний бібліотекар відділу читальних залів Олена Сільчук наголосила на тому, що 14 липня 2021 року Верховною Радою України проголосований законопроєкт №2325 „Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до якого „День захисника України” перейменований на „День захисників і захисниць України”. Закон набув чинності 5 серпня.

Воістину День захисників і захисниць України для українців став не просто державним святом, а справді – всенародним. Адже до захисників незалежності і суверенітету України в наші дні належать військові і добровольці, госпітальєри і волонтери, дорослі і діти – представники українського суспільства, котрі в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками. Водночас це – і свято пам’яті та звитяги. Про патріотичний дух українських Збройних Сил вів мову у своєму виступі учасник військових дій на Сході України, голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський. Про потреби духовної підтримки воїнів та членів їх сімей, зміцнення згуртованості української спільноти висвітлив у виступі військовий священник (капелан) Сергій Лівончук.

Надзвичайно тепло студентська аудиторія заходу сприйняла виступи представників військової частини Національної гвардії України – головного сержанта Миколи Тишика, який брав участь у військовій операції на Сході, та гранатометника Андрія Соколюка, що розповіли про відповідальну місію цієї військової частини на території Волинської області.

Хвилююче прозвучали художні номери, які стали справжньою оздобою патріотичної години. Поезії, присвячені захисникам України, продекламували студентки Луцького педагогічного коледжу Ангеліна Клевець, Вікторія Копанько. Пісні прозвучали у виконанні студентів цього ж вищого навчального закладу Каріни Амзи, Олексія Демчука, Вікторії Ярмолюк.

Директорка бібліотеки Людмила Стасюк вручила подяки за співпрацю й активну участь у підготовці та проведенні означеного заходу Анатолієві Кравцю, викладачеві-методисту, керівнику історичного клубу „Всесвіт” КЗВО „Луцький педагогічний коледж” та Надії Павлюк, викладачеві з постановки голосу цього ж вищого навчального закладу.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою „Навіки слава Україні, героям слава на віки”.