20210719164207.jpeg, фото
19 липня 2021 року
останні оновлення: 19 липня 2021 року

Перинатальний центр у Луцьку – один з найпотужніших в Україні

У 2001 році в фундамент Волинського обласного перинатального центру була закладена пам’ятна капсула. Ця подія ознаменувала початок будівництва найсучаснішого медичного закладу, який згодом стали неофіційно називати «Будинком щастя».  

Через 18 років, 12 вересня 2019 року, тут почули плач першої новонародженої дитини. Розпочав роботу перинатальний центр. На будівництво центру витрачено 240 млн. грн, в тому числі з обласного бюджету 130 млн. грн.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року КП «Волинський обласний перинатальний центр» та КП «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання» об’єднали в один заклад – КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради.

Сьогодні це комфортний та надійний медичний заклад з сучасним обладнанням. Площа закладу становить 14 700 кв. м.

Перинатальний центр у Луцьку – унікальний для всієї України. Заклад розрахований майже на 3 тисячі пологів у рік, 200 відвідувань поліклінічного відділення в зміну. У структурі закладу знаходяться акушерсько-гінекологічний стаціонар і поліклінічні відділення. У стаціонарному корпусі розташовані відділення патології вагітності, відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, відділення анестезіології та інтенсивної терапії для жінок, пологове відділення з 11 сучасними пологовими залами та двома акушерськими операційними.

На відміну від інших перинатальних центрів в Україні, чимало з яких перепрофільовані зі старих пологових будинків, перинатальний центр на Волині будували  саме як центр. Адже перш за все він акцентований на ускладнену вагітність пацієнток, які мають проблеми з серцем, нирками, щитоподібною залозою, судинною системою, на пологи з 22 тижнів вагітності та народження діток з екстремально низькою  вагою від 500 грамів.

Сьогодні роботу перинатального центру забезпечують 456 працівників, серед них 99 лікарів, 207 працівників середньої ланки. Структура центру відповідає всім вимогам закладу ІІІ рівня з орієнтовною кількістю 2500 пологів на рік.

Протягом двох років роботи в закладі було прийнято 5 653 пологів, з загальної кількості передчасних – 500. Завдяки ультрасучасному обладнанню та кваліфікованому персоналу Волинського обласного перинатального  центру є змога виходжувати діток, які народилися з екстремально малою масою тіла (від 500 грамів). Відтак, гордість закладу – дівчинка, народжена вагою 420 грам, виходжена та виписана додому без неврологічного дефіциту. 627 немовлят проліковано у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Проведено 2 480 оперативних втручань, зокрема, 1634 акушерських та 846 гінекологічних.

В закладі намагаються не лише впровадити найсучасніші медичні практики, але й забезпечити максимальний комфорт, між собою називаючи медзаклад не інакше, як «Будинок щастя». Як зазначає керівник перинатального центру Ірина Горавська, девіз закладу – аби кожна жінка, яка зайде у цей заклад, вийшла звідси щасливою.

Концепція закладу передбачає поєднання сучасних медичних технологій та передових практик з комфортним перебуванням жінок та дітей. Зали, у яких народжують пацієнтки, реанімаційні та операційні палати оснащені системою «Чисті приміщення», тобто вони повністю герметичні, замість вікон в них – пластикові матові панелі, а повітря подається виключно очищене через спеціальну установку, що мінімізує ризики при проведенні процедур.

Пишаються у закладі і надсучасними операційними. Лікарі потрапляють в це приміщення повністю «стерильними» – навіть двері сюди відкриваються натиском ліктя на спеціальний важіль.

«Таке обладнання і за кордоном не скрізь є. Приміром, сам наркозно-дихальний апарат Philips коштує близько 4 мільйонів гривень», – зазначає Ірина Горавська.

Палати сімейного типу для породіль швидше нагадують готельний номер, а не  традиційну лікарняну палату. Відтак, не дивно, що народжувати у сучасних та комфортних умовах їдуть з усієї області.

Ще одна позитивна відзнака у закладі – реєстратура відкритого типу, яка поки що є єдиною в Україні. Ніяких пластикових перегородок і віконечок, як заведено в подібних установах. У перинатальному центрі переконані: між пацієнтом і медичним працівником має бути візуальний контакт та безперешкодне спілкування. Медики кажуть: такої реєстратури відкритого типу немає в жодному українському медзакладі.

У перинатальному центрі кожне робоче місце лікаря комп’ютеризують. Усі комп’ютери будуть підключені до медичної інформаційної системи. Така реєстратура попередить  черги пацієнтів та зекономить  час на обслуговування пацієнта. А електронні карти пацієнтів,  забезпечать можливість швидкого отримання інформації.

Відтак, перинатальний центр став базою для надання комплексу послідовних, доступних, якісних та безпечних перинатальних послуг від моменту зачаття до народження та реабілітації дітей раннього віку.

Високий рівень надання послуг у перинатальному центрі Луцька відзначив і Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом на Волині у липні 2020 року.

«Цей заклад – приклад того, яким має бути кожен перинатальний центр в Україні», – зазначив Володимир Зеленський.

Дізнатися детальніше про новини медичного закладу можна на офіційному сайті КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» за посиланням http://vodtmo.org.ua/.