20190911150801.jpg, фото
11 вересня 2019 року
останні оновлення: 11 вересня 2019 року

Підприємству «Енергія І» подовжили пільгу на оподаткування до кінця 2019 року

Згідно з законодавством, громадські організації осіб з інвалідністю, які створили певне підприємство, можуть користуватися пільгами з оподаткування. Зокрема, вони звільняються від сплати податку на додану вартість (ПДВ) з постачання товарів/послуг, що виготовляються підприємством інвалідів. Визначає установи, котрим є підстави надати пільги, спеціальна робоча група при обласній державній адміністрації під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Світлани Мишковець. У середу, 11 вересня 2019 року відбулося чергове засідання, на якому визначали чи надавати пільги Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія І» Волинської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

На сьогоднішній день в «Енергії І» закінчився тримісячний термін надання пільг, тож вони звернулися, аби його подовжити. За словами директорки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Гобод, установа подала усі документи у визначений термін.

— Весь перелік документів відповідає законодавству. На сьогоднішній день він є повним. Поданий і статут організації, і заява, і бізнес-план. Є певні питання стосовно судових відносин «Енергії-І» з Державною податковою службою. Але оскільки розгляд справи ще триває, то ми маємо прийняти рішення, спираючись на ті дані, які сьогодні маємо, – зазначила Оксана Михайлівна.

Варто зазначити, що підприємство займається будівельними та ремонтними роботами. За словами директора Олександра Мацана, вони працевлаштували близько 30 осіб, 15 з яких – люди з інвалідністю.

— Ми маємо сьогодні договори з ЛНТУ на ремонт даху, з МВС України (ремонт госпіталю на вулиці Чернишевського), з фірмою «Бафало», для них ми будуємо невелике зерносховище. Ведемо перемовини з перинатальним центром та геріатричним пансіонатом. В основному ми займаємось утепленням фасадів, ремонтом та невеликим будівництвом. Середня заробітна плата – близько шести тисяч гривень, – повідомив Олександр Олександрович.

У підсумку, члени робочої групи більшістю голосів вирішили надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування на четвертий квартал 2019 року.

 

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації