03 червня 2021 року
останні оновлення: 19 листопада 2021 року

Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, ввезеними на територію України в якості гуманітарної допомоги

Забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями здійснюється відповідно до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999, зі змінами

Відповідно до пункту 41 Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, автомобіль, отриманий структурним підрозділом з питань соціального захисту населення як гуманітарна допомога для конкретної особи з інвалідністю, яка перебуває на обліку, видається безоплатно такій особі з інвалідністю незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку.

   Вимоги щодо забезпечення особи з інвалідністю гуманітарним автомобілем

Особа з інвалідністю повинна перебувати на транспортному обліку в місцевих органах соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації.

При наявності всіх документів в особовій справі, на підставі заяви особи з інвалідністю, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації надає довідку щодо забезпечення особи з інвалідністю автомобілем на пільгових умовах.

Вимоги до транспортного засобу, яким може бути забезпечена особа з інвалідністю в якості гуманітарної допомоги.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про гуманітарну допомогу” гуманітарною допомогою можуть бути визнані автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як 8 років тому, з об'ємом двигуна не більше як 1800 куб. см.

За кордоном необхідно оформити такі документи:

- письмова пропозиція донора (дарувальний лист) оформляється на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, для конкретної особи з інвалідністю (ПІП особи з інвалідністю, адреса проживання). Зазначаються дані автомобіля (марка, рік виготовлення, об'єм двигуна, № кузова).

- крім дарчого листа з-за кордону береться технічний паспорт (в разі, якщо автомобіль не зареєстрований на дарувальника, береться договір купівлі-продажу про купівлю даного автомобіля дарувальником у останнього власника вписаного в технічному паспорті). Якщо власник (продавець) юридична особа повинен бути проставлений штамп або печатка продавця.

На території України необхідно оформити наступні документи:

-  повна експертиза автомобіля (номер кузова, номер двигуна, тип двигуна, об'єм двигуна, справжність техначного паспорту тощо);

- сертифікат відповідності про комплексне дослідження транспортного засобу на ідентифікацію номерів;

- довідку Укрбюро Інтерполу на підтвердження неналежності зазначеного автомобіля до банку даних Інтерполу щодо викрадених та оголошених у міжнародний розшук на території держав-членів Інтерполу;

- переклад технічного паспорту та всіх документів, складених іноземною мовою на українську мову,  нотаріально завірені.

Зібраний пакет необхідних документів розглядається на засіданні Робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації щодо визнання даного автомобіля гуманітарною допомогою.

Після визнання автомобіля гуманітарною допомогою відбувається розмитнення автомобіля та реєстрація його в МРЕВ.

За більш детальною інформацією щодо ввезеня автомобіля в якості гуманітарної допомоги необхідно звертатись до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за адресою: м. Луцьк, майдан Київський 9, кабінет № 11 та № 12, тел. 778-253

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації