20210304170124.png, фото
04 березня 2021 року
останні оновлення: 09 травня 2022 року

Про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за 2020 рік

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг

 1.  Технічні засоби реабілітації

Станом на 01.01.2021 на обліку в органах соціального захисту населення області для отримання технічних та інших засобів реабілітації перебувають 12834 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

 Протягом звітного періоду за бюджетною програмою 2507030 за напрямом «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації» органами соціального захисту населення області отримано  та  використано 37,2 млн. гривень.

Мінсоцполітики профінансовано  напрями бюджетної програми 2507030  за попередніми замовленнями, які наявні в Централізованому банку даних з проблем інвалідності за період 01.01.2020-30.11.2020 та  компенсаційні виплати  за самостійно придбані технічні засоби реабілітації  за період січень-листопад 2020 року.

 1. Забезпечення автотранспортом пільгових категорій населення

Впродовж 2020 року видано чотири автомобілі, що надійшли на адресу департаменту в якості  гуманітарної допомоги для подальшої передачі конкретній особі, яка перебуває в черзі на отримання спецавтотранспорту. Надано дозвіл на перереєстрацію гуманітарних автомобілів після десятирічного терміну експлуатації 11 особам з інвалідністю; після смерті осіб з інвалідністю  –   4 членам сім'ї померлих осіб.

П'ять автомобілів знято з обліку після смерті осіб з  інвалідністю,  надано дозвіл на безоплатну передачу у власність автомобілів, після 10 річного терміну експлуатації для 12 осіб. 

 1. Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації діти з інвалідністю отримували реабілітаційні послуги  в реабілітаційних центрах.

За бюджетною програмою КПКВ 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» 154 дитини з інвалідністю пройшли курс відновного лікування в реабілітаційних центрах. Вартість реабілітаційних послуг становить  2,8 млн. гривень.

Надання соціальних послуг

 1. Соціальні послуги вразливим категоріям населення області у 2020 році надавали:

- 18 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

- 15 центрів надання  соціальних послуг: 14 центрів   об’єднаних територіальних громад: Голобській, Поворській, Дубівській, Павлівській, Литовезькій, Колківській, Іваничівській, Велицькій, Оваднівській, Поромівській, Цуманській, Торчинській, Дубечненській,  Старовижівській  та структурні підрозділи з питань надання соціальних послуг виконавчих комітетів Смолигівської, Княгининівської, Боратинської, Колодяжненської, Заборольської, Люблинецької, Гіркополонківської, Липинської ОТГ; 1- центр надання соціальних послуг Ковельської районної ради.

В структурі територіальних центрів та центрів надання соціальних послуг функціонують: 36 відділень соціальної допомоги вдома, 17 відділень стаціонарного догляду для постійного проживання, 12 відділень організації надання адресної натуральної та грошової допомоги,  відділення соціально-психологічної допомоги,  відділення соціально- психологічних послуг, відділення соціально-медичної профілактики, відділення денного перебування, три відділення соціально-інноваційних та соціально-побутових послуг, чотири окремих структурних підрозділів Університет третього віку.

Протягом звітного періоду суб’єкти, що надавали соціальні послуги виявили та надали соціальні послуги  більше 24 тис.  чол., що становить  99,9 відсотків до потреби.

У 2020 році  розпочали свою роботу новостворені Центри надання соціальних послуг: в Оваднівській, Цуманській, Старовижівській, Торчинській та Дубечненській  ТГ. 

Смолигівська, Княгининівська, Колодяжненська, Боратинська, Люблинецька, Гіркополонківська, Липинська, Заборольська ТГ самостійно  надавали  соціальні послуги догляду вдома.

У  територіальному центрі  соціального обслуговування  (надання соціальних послуги)  Володимир-Волинського району  утворено відділення організації надання натуральної  допомоги.

Відповідно до розпоряджень голів райдержадміністрацій шляхом ліквідації  у 2020 році  припинено  юридичну особу публічного права територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцького, Старовижівського районів,  а відділення стаціонарного догляду для постійного проживання  передано  на баланс  відповідно Торчинської селищної, Дубечненської сільської рад.

У  територіальних  центрах  Володимир-Волинського та Іваничівського  районів було  ліквідовано самостійний  структурний підрозділ "Університет ІІІ віку".

 У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Локачинської районної державної адміністрації»  ліквідовано відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та відділення соціально-психологічної допомоги, натомість  утворено відділення надання інноваційних  та соціально-побутових послуг.

 У 2020 році  територіальний центр Любомльського району  передано у комунальну  власність  Рівненської  сільської ради;

територіальний  центр  Маневицької районної державної адміністрації  передано  Маневицькій селищній раді, територіальний центр  послуг)   Шацького району   передано  Шацькій селищній раді.

На  виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 287 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» в області функціонує інформаційна платформа «Допомога поруч». В департаменті та  райміськуправліннях області працюють  «гарячі» телефонні лінії, на яку можуть  звернутися громадяни, які потрапили в складні життєві обставини та потребують невідкладної допомоги в період проведення карантинних заходів.

Станом на  01.01.2021 року  на гарячу  телефонну лінію  департаменту,  щодо забезпечення продуктами харчування звернулось 17 осіб, потребуючі забезпечені відповідними  продуктами харчування.

 1. Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг

Міністерством соціальної політики  України на виконання  статті 15 Закону України « Про соціальні послуги»  розроблено  Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг (далі –Реєстр).  Даний Реєстр  почав працювати в тестовому режимі  з 1 січня 2020 року.

 Для формування  даних   стосовно  надавачів соціальних послуг, щодо   включено  їх до  Реєстру, з початку  2020 року  департаментом  був надісланий запит  головам міських, сільських, селищних рад  територіальних громад   щодо надання  запитуваної міністерством інформації та  направлено  Методичні рекомендації  щодо збору, накопичення, зберігання, захисту та оприлюднення інформації   про надавачів соціальних послуг.

 До даного Реєстру   в області внесено 68  надавачів соціальних послуг комунальної форми власності , з них 44  це  інтернатні заклади, територіальні центри соціального обслуговування та центри  надання соціальних послуг. Інформації  про недержавних надавачів соціальних послуг  з територіальних громад отримано не було.

Робота  в цьому напрямку продовжується, оскільки відповідно постанови Кабінету Міністрів України  від 27 січня 2021 року №99  «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг)  наповнення Реєстру передбачено  до 1 червня 2022 року.

 1. Про заповнення електронних анкет (паспортів)

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 03.02.2020 № 4402/0/1-20 департамент організовував роботу щодо  заповнення  електронних анкет (паспортів) об’єктів, що надають  публічні  сервіси  та послуги «Соціальні послуги»

Електронні анкети (паспорти) заповнили 39  закладів, а саме:

 • Психоневрологічні інтернати – 5 ;
 • Луцький геріатричний пансіонат;
 • Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м.Ковеля;
 • Волинський обласний центр соціально-психологічної допомоги;
 • Волинський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • Центру обліку для бездомних м.Луцьк;
 • Центри надання соціальних послуг – 9;
 1. Діяльність будинків-інтернатів

Організація роботи інтернатних закладів області здійснюється відповідно до вимог нормативних правових актів та документів-рекомендацій профільного міністерства з урахуванням контингенту підопічних, їх психологічних особливостей та компенсаторно-адаптаційних можливостей.

Станом на 01.01.2021 в шести інтернатних закладах проживає 712 підопічних , з них 579 у психоневрологічних інтернатах. 

 З  метою недопущення  поширення гострих респіраторних  вірусних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом COVID-19 до стабілізації  епідемічної  ситуації інтернатні заклади працюють в умовах карантинного режиму. Поселення в інтернатні  заклади  за наявності вільних місць відбувається тільки за наявності негативного результату  ПЛР -тесту на коронавірусну інфекцію.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації