19 квітня 2021 року
останні оновлення: 19 квітня 2021 року

Про зміни організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінет Міністрів України 29 березня 2021 року прийняв постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ „Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

- люди з інвалідністю І групи;

- особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

- особи, які досягли 80-річного віку;

- одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій.

Пенсіонери, які проживають на території Волинської області, мають обрати банк для здійснення подальшої виплати пенсій з цього переліку:

ПАТ “Державний ощадний банк України”

ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”

ПАТ КБ “Приватбанк” ВГРУ

ПАТ КБ “Правекс-банк” 

ПАТ “Креді-Агріколь Банк”

ПАТ “Альфа-Банк”

ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”

ПАТ “УкрСиббанк”

ПАТ АКБ “Львів”

ПАТ АБ “Укргазбанк”

ПАТ “Південний”

 ПАТ “Кредобанк”

АТ “ТАСкомбанк”

ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”

АТ “Ідея Банк”

АТ “ОТП Банк”

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибору, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням”.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації