20181123141112.jpg, фото
23 листопада 2018 року
останні оновлення: 22 листопада 2021 року

Проведено штабне тренування з питань цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС

   Захист населення від негативного впливу надзвичайних ситуацій є першочерговим завданням регіональних та місцевих органів виконавчої влади.
   Основним способом захисту населення у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації на сьогодні залишається своєчасний і швидкий вивіз або вивід людей з небезпечної зони у безпечні місця, тобто їхня евакуація.
   Це завдання досить складне, вимагає ретельної підготовки та потребує комплексного підходу.
   Управлінням з питань цивільного захисту облдержадміністрації 21 листопада у Маневицькому районі проведено штабне тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області, в ході якого відпрацьовано питання організації заходів з евакуації населення та розміщення його в безпечних районах у разі виникнення надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС.
   Голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк наголосив, що метою цього тренування є відпрацювання злагодженості дій органів управління та сил цивільного захисту, підготовка та підтримка належного рівня готовності органів з евакуації до виконання завдань за призначенням, а також удосконалення взаємодії між органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями.
  Представники спеціалізованих служб цивільного захисту області доповіли про готовність сил та засобів до виконання завдань за призначенням відповідно до своїх повноважень. Поряд з цим, були розглянуті проблемні питання, які виникають під час реалізації заходів з евакуації, та обговорені можливі шляхи їх вирішення.
   Директор Маневицької ЗОШ № 1 імені Героя України Андрія Снітка Анатолій Артишук ознайомив учасників тренування з організацією роботи збірного пункту евакуації № 1.
   Теоретично відпрацьовані питання оповіщення та евакуація мешканців с. Комарове Маневицького району та організації роботи проміжного пункту евакуації № 2 на базі Колківського вищого професійного училища.
   Окремо розглянуто актуальне питання щодо організації проведення евакуації осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
  При підведенні підсумків тренування начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Блащук звернув особливу увагу на необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення, адже правильні дії, висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації.


Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації