07 лютого 2019 року
останні оновлення: 22 червня 2020 року

січень

Щомісячна інформаційно-аналітична записка

стосовно суспільно-політичної ситуації

у Волинській області

(за січень 2019 року)

 

  1. Аналіз резонансних суспільно-політичних подій в регіоні за місяць: основні тенденції та прогноз

Протягом січня суспільно-політична ситуація в області характеризувалась помірним рівнем активності та перебувала на контролі.

Керівництвом області проводились наради та зустрічі, що стосувались вирішення пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку та забезпечення стабільності в регіоні.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проводив наради з радниками, помічниками та заступниками голови облдержадміністрації, засідання регіональної комісії (у режимі відеоселектору) з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, взяв участь у селекторній нараді у Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубка з обговорення питань щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та впровадження технологій з використання телекомунікаційних засобів, перебував з робочим візитом у Луцькому і Горохівському районах, мав зустріч з виконувачем обов’язків директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергієм Нестеровим, з мешканцями с. Стобихівка Камінь-Каширського району стосовно побудови школи, а також з представниками Шацького району, робочу зустріч з представниками бізнесу, з керівниками будівельних організацій, дав інтерв’ю волинському інтернет-виданню, провів нараду з керівниками силових відомств Волинської області і прес-конференцію щодо факту підпалу та пошкодження майна родини голови Підгайцівської ОТГ Юрія Семенюка, взяв участь у Раді регіонального розвитку м. Ковель, у Всеукраїнській раді з інклюзивної освіти (м. Київ), проводив роботу з заступниками, помічниками голови облдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук проводив нараду з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, а також з розгляду питань щодо перереєстрації ТзДВ «Рожищенський сирзавод», щодо проблемних питань діяльності ДП «Волиньторф», засідання оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав, проводив прийом громадян з особистих питань, взяв участь в інформаційній сесії щодо створення спільних з органами місцевого самоврядування міськ- (селищно-) районних ЦНАПів та участі у Програмі «U-LEAD з Європою» в частині створення ЦНАПів, а також у виробничій нараді Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, провів збір керівного складу цивільного захисту області (у режимі відеоселектору) з підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2018 році та визначення основних завдань на 2019 рік.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук проводив наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів облдержадміністрації, з питань роботи департаменту агропромислового розвитку, щодо діяльності управління містобудування та архітектури, щодо обговорення поточних питань з керівництвом головного управління Держпродспоживслужби в області, щодо запровадження поворотного механізму фінансування проектів ВДЕ та енергоефективності, щодо протидії розповсюдженню кору у м. Луцьку, щодо залізничних перевезень сільськогосподарської продукції, робочі наради з представниками Центру розвитку місцевого самоврядування щодо вирішення проблемних питань ОТГ області, засідання комісії та групи управління субпроектом Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», робочої групи з питань ефективного використання бюджетних коштів, проводив прийом громадян з особистих питань, взяв участь у засіданні регіональної Робочої групи проекту «Покращення якості з управління ТПВ в об’єднаних територіальних громадах області, у флешмобі «Спілкуйся нарівні» у академії пізнання та розвитку «Робологікум» спортивно-розважального комплексу «AdrenalinCity», у роботі сесії Ковельської міської ради, в урочистому зібранні присвяченому відкриттю курсів за програмою перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку на тему: «Менеджмент безпеки бізнесу».

Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець провела наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, прийом громадян з особистих питань, взяла участь у засіданні Регіональної ради професійно-технічної освіти у Волинській області, у флешмобі «Спілкуйся нарівні» у Волинському обласному центрі науково-технічної творчості з вихованцями Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

Заступник голови облдержадміністрації Денис П’ятигорець проводив прийом громадян з особистих питань та взяв участь у відкритті виставки на тему: «Символ твоєї свободи. 100 років Державного Герба України».

Заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось проводив прийом громадян з особистих питань, засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, продовжив естафету проведення флешмобів «Спілкуйся нарівні», започаткованих головою Волинської облдержадміністрації Олександром Савченком, де разом із особливими дітьми ліпив посуд із глини під час майстер-класу провідного гончара Віктора Дудка в нещодавно відкритій школі гончарства «Осередок» в селі Липини Луцького району.

 

1 лютого в обласному, районних центрах інших населених пунктах області проходили заходи з вшанування полеглих у боях під час Другої світової війни, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук взяв участь у громадській панахиді та покладанні квітів до пам’ятного знаку «Поранений солдат» на меморіальному комплексі «Вічна Слава» міста Луцька.

1 лютого у художньому музеї Луцького замку відбулись установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга», де також підписали Засновницький договір, обрали керівництво та символіку. Захід організований ініціативною групою голів об’єднаних територіальних громад Волинської області.

1 лютого в рамках робочого візиту та з метою обміну досвідом в галузі освіти у Горохівський район прибула делегація у складі 5 чоловік із Республіки Польща, де провела зустріч з керівниками Горохівської міської ради.

1 лютого стало відомо, що у Камінь-Каширській філії ПрАТ «Волиньобленерго» у рамках капітального ремонту повітряних ліній ввели в дослідну експлуатацію новітнє обладнання (вакуумний реклоузер), яке виконує оперативні перемикання в розподільній мережі, автоматичне виділення пошкодженої ділянки, автоматичне відновлення живлення на непошкоджених ділянках мережі.

31 січня оприлюднено інтерв’ю з головою Волинської облдержадміністрації Олександром Савченком щодо підсумків його трьохсот денної роботи на посаді.

31 січня в рамках будівельного компоненту субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» спільного з проектом «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» заступник голови Волинської облдержадміністрації Валентин Цьось проінспектував стан будівельних робіт у Піддубцівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що у Луцькому районі, яку планують запустити у лютому цього року.

31 січня - 5 лютого на території авіаційного полігону (військова частина А1547) с. Поворськ Ковельського району проходили практичні навчання авіації із застосуванням авіаційних засобів ураження (бомбометання, пуски ракет) в день та вночі.

30 січня заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець вручила відзнаки спортсменам, тренерам з олімпійських та неолімпійських видів спорту, спорту-інвалідів, громадським організаціям з видів спорту. Захід відбувся у Волинському академічному обласному театрі ляльок міста Луцька, де також підвели підсумки за результатами виступів спортсменів у міжнародних, всеукраїнських та обласних змаганнях за 2018 рік. Цього ж дня відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, яким призначено стипендії спортсменам із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту, а також їх тренерам, відповідні стипендії отримали й волиняни Юлія Батенкова-Бауман, чемпіонка ХІІ зимових Паралімпійських ігор 2018 року з лижних перегонів та Марина Мажула, чемпіонка світу 2018 року з параканое.

30 січня заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець взяла участь у культурно-мистецькому тематичному заході на тему «Ім’я як прапор» та мистецькій акції «Від забуття – до визнання», присвяченому 110-й річниці з дня народження Степана Бандери, що відбувся у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

30 січня Головне управління Національної поліції у Волинській області поінформувало, що поліція встановлює обставини умисного підпалу трьох транспортних засобів на майданчику в селі Струмівка Луцького району. Пожежу ліквідували, ніхто з людей не постраждав. Слідчі за цим фактом розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину, передбачено ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України. Йдеться про умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

30 січня на сесії Луцької міської ради, зокрема, внесли зміни до бюджету на 2019 рік, затвердили стратегічні цілі розвитку міста до 2030 року, приймали рішення щодо земельних питань тощо.

30 січня стало відомо що у Маневицькій центральній районній лікарні модернізували поліклінічне відділення, на що спрямували майже 1,5 млн грн в рамках фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, куди входить і частина території Маневиччини, що на Волині.

29 січня заступник голови Волинської облдержадміністрації Валентин Цьось оглянув приміщення Волинського обласного перинатального центру і провів нараду з представниками підрядних організацій, а також ПрАТ «Волиньобленерго» та управління ДСНС України у Волинській області. Перинатальний центр – єдиний заклад ІІІ рівня в області, де будуть надавати висококваліфіковану медичну допомогу при важкій патології вагітності, проблемних пологах та новонародженим - розпочне роботу після підключення кожного робочого місця лікаря до мережі Інтернет, а також облаштування майданчика для роздільного збору сміття, що продукуватиме мед заклад.

29 січня в обласному, районних центрах і інших населених пунктах Волині проходили заходи до Дня пам’яті Героїв Крут, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець взяла участь у панахиді та покладання квітів біля пам’ятника Героям Крут у місті Луцьку за участі громадськості міста, учнівської та студентської молоді. Пізніше на Театральному майдані обласного центру відбувся флешмоб «Пам’ятай про Крути!», а у Горохові біля Символічного Хреста пройшов мітинг-реквієм та смолоскипний марш за організації районного осередку Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. С. Бандери.

28 січня Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону організував семінар «Складання паспортів бюджетних програм та звітність про їх виконання», у якому представники волинських громад обговорювали новації податкового законодавства та їх вплив на діяльність ОТГ у 2019 році за участі представників ГУ ДФС у Волинській області. А 14 січня за участі заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, фахівців Волинського ЦРМС та відділу регіональної політики управління містобудування та архітектури Волинської ОДА оприлюднили аналіз виконання бюджетів об’єднаними громадами за результатами 2018-го року та обговорили децентралізаційні процеси у Ковельському, Іваничівському, Горохівському та Камінь-Каширському районах і питання перспективного плану Волинської області, який нині чекає на затвердження Кабінетом Міністрів України, поспілкувалися про госпітальні округи та субрегіональний рівень.

26 січня за організації ГО спортивний клуб змішаних єдиноборств «Воїн» та підтримки голови облдержадміністрації Олександра Савченка у Луцьку на базі спортивного залу ФСТ «Динамо» проходив чемпіонат Волинської області зі змішаних єдиноборств ММА. Захід відвідав заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось.

25 січня до Дня пам’яті жертв Голокосту і 77-ї річниці розстрілу єврейського населення Волині в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки та історична година «Голокост на Волині. Цього не можна забувати...». Заходи з вшанування пам’яті жертв Голокосту, зокрема, покладання квітів до пам’ятних місць пройшли в обласному, районних центрах інших населених пунктах Волині.

25-26 січня у Хелмі (Польща) відбулася Стартова конференція проекту «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», в якій взяли участь представники влади, гмін та представники 15 ОТГ з Волині. Проект співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. На конференції обговорили цілі проекту, існуючий стан безпеки та технічного забезпечення рятувальних служб.

24-25 січня з метою підготовки персоналу відділу прикордонної служби «Дольськ» неподалік від селища Любешів проводились навчальні стрільби зі стрілецької зброї.

24 січня на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядали питання про дотримання платіжної дисципліни ТОВ «Волиньгаз Збут», зокрема, правочинність включення у платіжні відомості графи «рекомендовані платежі». Відповідному підрозділу облдержадміністрації доручено підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням врегулювання правової колізії у чинному законодавстві.

24 січня у місті Ковель на Волині представники військ оперативного командування «Захід» вручили почесні відзнаки «За заслуги» Олександру Калюжному та Богдану Бурачку - двом бійцям-добровольцям, учасникам АТО, які нині займаються національно-патріотичним виховання учнівської молоді.

24 січня стало відомо, що Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Луцької міськради, який надає нині 374 послуги, за цим показником є лідер в Україні. Загалом торік тут прийняли більше, ніж чверть мільйона відвідувачів. А щодня кожен адміністратор приймає більше 30-ти відвідувачів.

23 січня урочистості з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР – Дня Соборності України, що відбулися у клубі військової частини А1008 у Володимирі-Волинському, відвідав заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук, який зазначив, що 14-та окрема механізована бригада – одне з військових формувань з поміж тих, що внесли і продовжують вносити важливий вклад у обороноздатність нашої країни. Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв, котрі поклали своє життя у боротьбі з агресором на сході України. Військовослужбовцям вручили нагороди від обласної державної адміністрації та Володимир-Волинської міської ради і продовжили урочистості концертом.

23 січня на запрошення керівництва Ковельського МТМО у лікарні перебували фахівці Інституту серця МОЗ України на чолі з генеральним директором, заслуженим лікарем України Борисом Тодуровим. Він прочитав лекцію для працівників закладу про новітні технології в кардіохірургії та провів майстер-клас на ангіографі, який отримала Ковельська центральна районна лікарня у минулому році у рамках реалізації на Волині Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу» в області.

23 січня відбулось засідання Ради місцевого розвитку в селі Любохини Старовижівського району, участь у якому взяли представники місцевих установ, депутати сільської ради, члени виконкому та актив села, а також керівники райдержадміністрації і районної ради. Таким чином обговорення розвитку громад Волині та планів на майбутнє набуло продовження після проведення обласної і районних Рад регіонального розвитку.

23 січня голова облдержадміністрації Олександр Савченко в рамках робочого візиту у Луцький район, взяв участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру у с.Підгайці, що є дев’ятнадцятим на Волині.

22 січня з нагоди відзначення Дня Соборності України у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбулась урочиста академія «Нас не роз’єднати, як не спинити течії Дніпра». Учасники заходу, - духовенство, представники громадських організацій, учасники та ветерани ООС/АТО та члени їх родин, - мали змогу також оглянути виставку «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», створену Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід». Раніше цього ж дня з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки біля пам’ятника борцям за волю і незалежність України на Київському майдані обласного центру сотні волинян звершили молитву за Україну та вшанували полеглих Героїв хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятників борцям за волю і незалежність України, Голові Української Центральної Ради УНР Михайлу Грушевському та до пам’ятних знаків генералу Алмазову і літунам Української Народної Республіки. В урочистих заходах взяв участь голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Присвятили 100-річчю прийняття акту Злуки, проведений Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді в м. Луцьку, «Живий ланцюг» єднання від Театрального майдану вулицею Лесі Українки обласного центру Волині, у якому взяли участь очільники міської ради, а також народний депутат України Ірина Констанкевич. Схожі акції пройшли в районних центрах, інших населених пунктів краю. А активісти волинського осередку ВГО «Солідарна молодь» спільно із Волинською територіальною організацією БПП «Солідарність» на Театральному майдані м. Луцька провели акцію із символічною фото-рамкою «100 років Злуки».

У Волинському краєзнавчому музеї розгорнули пересувну фотодокументальну виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921», підготовлену Українським інститутом національної пам’яті. В обласному архіві відкрили виставку архівних документів та друкованих видань, провели патріотичні заходи, зокрема у Волинській обласній бібліотеці для дітей на тему: «Соборність душ єднає Україну». Просвітницькі, патріотично-виховні заходи, зокрема, для дітей та молоді проведено у навчальних закладах, музеях, бібліотечних і культурно-мистецьких установах Волині.

22 січня Головне управління Державної фіскальної служби в області та Волинська митниця поінформували суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності про впровадження в Україні пілотного проекту з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» та порядок його введенням.

21-27 січня з метою запобігання розповсюдження захворюваності на кір у м.Луцьк створено усі необхідні умови для вакцинації дітей від кору - кількість вакцинованих дітей шкільного віку у місті зросла за тиждень із 55% до 87%. Медики у дитячих поліклініках Луцька працювали і у вихідні. З школярами, яких не допустили до навчання через відсутність щеплення практикували віддалене навчання, проте батьків закликали якомога швидше вакцинувати своїх дітей.

21 січня голова облдержадміністрації Олександр Савченко вручив ключі від однокімнатних квартир чотирьом дітям-сиротам з Луцька, а одній дитині-сироті надали житловий будинок разом із земельною ділянкою у Володимир-Волинському районі. Також ключі від помешкань вручили дітям-сиротам у Локачах і у Нововолинську. В області проводиться систематична робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, у минулому році завдяки фінансуванню з державного, обласного та місцевих бюджетів 37 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа отримали власні помешкання. Представники соціально-відповідального бізнесу краю відгукуються на заклики щодо допомоги у вмеблюванні чи ремонті отриманих дітьми-сиротами помешкань від держави.

21 січня на оперативній нараді у Луцькій міській раді обговорили питання щодо підготовки до президентських виборів в обласному центрі Волині, зокрема забезпечення участі у них молодих переселенців, які голосуватимуть вперше.

19 січня голова облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у водосвятному молебні та Хрещенських купаннях на джерелі Святих Безсрібників Косьми і Даміана, що у селі Гірка Полонка Луцького району. Разом з головою ОДА у цілющій воді, за повір’ями християн, купались голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович, голова Луцької РДА Тарас Яковлев та жителі громади.

19 січня у Генеральному консульстві Республіки Польща м. Луцька усі охочі мали змогу вшанувати пам’ять мера Гданська Павла Адамовича.

18 січня Київська школа економіки представила результати аналізу державних закупівель медичного обладнання, здійсненого на замовлення надавачів позики – Світового банку, згідно з яким закупівлі в рамках реалізації проекту Світового банку у Волинській області найдешевші в Україні.

18 січня голова облдержадміністрації Олександр Савченко, в рамках робочого візиту у Горохівський район, взяв участь у відкритті капітально відремонтованого терапевтичного відділення центральної районної лікарні та відвідав Горохівський психоневрологічний інтернат.

17 січня у Луцькому національному технічному університеті відбулось урочисте присвоєння первинного офіцерського звання «Молодший лейтенант запасу» та вручення погонів 80-м випускникам кафедри військової підготовки. Ректор ЛНТУ Петро Савчук зазначив, що це найбільш масове вручення погонів згідно з одним наказом Міністерства оборони України на Волині. Привітав молодших лейтенантів заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

16 січня голова облдержадміністрації Олександр Савченко, в рамках робочого візиту у Луцький район, відвідав Торчинську ОТГ, де вручив ключі від нового шкільного автобуса «Богдан» на 30 місць, а у Торчинській загальноосвітній школі взяв участь у відкритті ресурсної кімнати для дітей, які мають вади здоров’я в рамках соціальної програми (інклюзивна освіта), ініційованої Мариною Порошенко. О.Савченко також оглянув та обговорив з представниками місцевого самоврядування перспективи об’єктів, на завершення будівництва яких необхідна фінансова допомога, зокрема, спорткомплекс, який дасть змогу проводити змагання будь-якого рівня, новий дитячий садок, розрахований на 150-200 діток тощо.

16 січня в Центрі туристичної інформації та послуг м. Луцька відбулась презентація просвітницького проекту «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Цьогоріч обласний центр Волині відзначає 590-ту річницю з’їзду, після якого місто здобуло європейське визнання. З нагоди ювілею проводяться культурно-просвітницькі заходи, зокрема у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки пройшла історична година на тему: «З’їзд монархів - древня слава Волині», а у музеї історії Луцького братства відбулась публічна лекція «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації» тощо.

16 січня у Волинському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, підводячи підсумки роботи за минулий рік поінформували, що екстрену медичну допомогу в області надавали 72 бригади ЕМД: 18 лікарських та 54 фельдшерських. За рік надійшло 174 708 звернень громадян про надання екстреної медичної допомоги, що на 10,3% звернень менше, ніж в минулому році. Також зменшилась кількість виїздів, здійснених бригадами ЕМД, за рахунок мінімізації технологічних виїздів, перевезень ургентних спеціалістів, покращення роботи диспетчерської служби. Однак головною проблемою Центру залишається придбання санітарних автомобілів, зношеність яких становить 67,5 %. Медики також мають необхідність у придбанні спеціального програмного забезпечення в Центральну оперативну диспетчерську.

15 січня на Волині з робочим візитом перебував Президент України Петро Порошенко, який взяв участь у молитві за Україну на чолі з патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька. Під час відправи виставили для огляду Томос надання автокефального церковного устрою Православній церкві України. Також глава держави, якого, зокрема, супроводжували народний депутат від Волині Ігор Лапін, голова облдержадміністрації Олександр Савченко, відвідав смт Ківерці та м. Рожище, де мав зустрічі з мешканцями районів.

14 січня на Волині розпочато виплату державних допомог сім’ям із дітьми. Для забезпечення виплати державних соціальних допомог та компенсацій в січні поточного року з державного бюджету в область надійшла субвенція у розмірі 156,4 млн гривень.

11 січня стало відомо, що Український інститут національної пам’яті подарував Дернівській школі, що в Ківерцівському районі, настільні розвиваючі патріотичні ігри завдяки яким діти вивчають історію батьківщини, зокрема визвольної боротьби УПА. В минулому році була гра «100 років боротьби - Українська Революція», а в нинішньому «УПА - відповідь нескореного народу» ще не презентованої на широкий загал.

11 січня на рахунки Шацької райдержадміністрації надійшли кошти на реалізацію проекту з каналізування Шацького району, укладено договори на виконання робіт, здійснення технічного та авторського нагляду, а також отримано дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт. Минулоріч з державного бюджету на будівництво каналізаційних мереж та очисних споруд у смт Шацьк і селах Гаївка та Мельники, виділили 25 млн грн, наразі продовжується реалізація проекту.

10 січня поінформували, що відповідальні за дотримання правил паркування інспектори муніципальної варти успішно пройшли навчання та готові до роботи на вулицях Луцька. Днями вони отримали спеціалізоване обладнання для видачі електронних постанов, обладнали типове робоче місце користувача НАІС. Виконавчий комітет виділив спеціалізоване приміщення для облаштування серверної тощо.

10 січня головне управління ДФС у Волинській області поінформувало, що з 1 січня 2019 року фіскалами на Волині розпочато операції «Акциз-2019», «Рубіж-2019», «Будівельник» та «Мережа». Йдеться про виявлення, попередження та перекриття каналів незаконного переміщення товарів, зокрема високоліквідних та підакцизних. Окрім того, особливу увагу співробітники податкової міліції приділятимуть викриттю правопорушень, вчинених службовими особами СГД – забудовниками та з використанням інтернет-ресурсів. Для забезпечення максимального ефекту від проведення спецоперацій оперативне управління ГУ ДФС в області координуватиме свої зусилля з іншими правоохоронними структурами.

Також ГУ ДФС у Волинській області поінформувало, що за підсумками 2018 року надходження місцевих бюджетів Волині зросли на 25,3 відсотка у порівнянні з 2017 роком і склали 3 мільярди 884 мільйони гривень податкових платежів.

9 січня на Волині провели експеримент із застосування нової технології ремонту доріг. Випробування у польових умовах за участі заступника голови обласної державної адміністрації Валентина Цьося провели на одній із проблемних ділянок – об’їзній дорозі по вул. Дубнівській м. Луцька.

9 січня під час зустрічі зі ЗМІ за результатами наради з приводу обговорення актуальних питань щодо взаємодії з протидії збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, зокрема через інтернет, та інформування громади міста Луцька про шляхи протидії вказаному явищу начальник управління протидії наркозлочинності ГУНП у Волинській області Володимир Костанюк поінформував, що у минулому році відкрито 18 кримінальних проваджень стосовно осіб, які мали відношення до збуту наркотиків через інтернет.

9 січня співробітники роти патрульної служби поліції особливого призначення «Світязь» відправилися в чергову ротацію, аби змінити своїх колег у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Проводили бійців на службу керівництво поліції Волині, а також родичі, друзі та колеги поліцейських.

8 січня в облдержадміністрації поінформували, що об’єднані територіальні громади Волині на 99,1 % освоїли кошти інфраструктурної субвенції. У 2018 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 40 волинських громад становила 106 млн 421,900 тис. грн. За рахунок цих видатків реалізували 192 проекти на суму 105 млн 450,252 тис. грн субвенції. Спочатку кількість проектів була меншою однак, під час їх реалізації виникала економія, за рахунок якої вдалося реалізувати додаткові проекти. Нині в області функціонує 50 ОТГ, до дев’яти з яких перші вибори відбулись 23.12.2018 р.

7 січня голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко відвідав урочисті Різдвяні богослужіння у кафедральних культових спорудах області, серед яких Різдво-Богородичий кафедральний храм Луцького екзархату Української греко-католицької церкви, Молитовний будинок християн віри євангельської-п’ятидесятників, Молитовний будинок євангельських християн-баптистів та Свято-Троїцький кафедральний собор Волинської єпархії Української православної церкви Київського Патріархату. Зокрема, під час Різдвяної літургії у Свято-Троїцькому соборі йшлося про те, що об’єднана Православна церква України стала п’ятнадцятою з поміж православних церков світу, а митрополит Михаїл, який особисто був свідком отримання Томосу у Стамбулі, відзначив роль Президента України у процесі створення Православної церкви України.

7 січня у день Різдва Христового на Театральному майдані у Луцьку патрульні провели акцію для дітей і дорослих. Дітям пропонували взяти участь у вікторині, відповісти на прості питання з правил дорожнього руху, катали на автомобілях, а старшим - рівно пройти по смугах, попередньо одягнувши спеціальні окуляри, які дають зоровий ефект сп’яніння.

5 січня повідомили про видання чергового випуску «Книги успіхів» – це збірка за ІV квартал 2018 року близько 80 історій, які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад Волині. Її видали в рамках Проекту «ПУЛЬС», що реалізує Асоціація міст України (АМУ) за підтримки USAID.

4 січня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка проходило свято Обласної новорічної ялинки для дітей соціально-вразливих категорій краю. Участь у заході взяло близько шести сотень діток з різних районів, міст та об’єднаних територіальних громад регіону.

3 січня Волинською облдержадміністрацією подано судовий позов про скасування рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2019 рік», прийнятого 20 грудня 2018 року з порушенням порядку складання і затвердження бюджету, визначеного Конституцією України та Бюджетним кодексом України, а також Регламенту роботи Волинської обласної ради. Також на сайті облдержадміністрації поінформували, що відкритий лист депутатів Волинської обласної ради до суддів Волинської області щодо судового позову про скасування рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2019 рік», розміщений на офіційному веб-сайті обласної ради та розповсюджений у ЗМІ, вважають тиском на судову гілку влади області.

3 січня у Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді вперше в області пройшли «Волинські різдвяні зустрічі», які стануть традиційними. Близько тридцяти обдарованих дітей з усієї області познайомилися з головою облдержадміністрації Олександром Савченком, презентували свої дослідження, таланти і здобутки та обмінялись думками щодо можливостей розвитку регіону.

3 січня за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка в КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відбулась передача 23 автомобілів, закуплених лікарям загальної практики – сімейним лікарям за кошти співфінансування субпроекту Світового банку.

3 січня стало відомо, що ще у дві школи області завезли комп’ютерне обладнання, передбачене для шкіл - учасників Всеукраїнського експерименту «Електронний підручник для загальної середньої освіти». Всього учасниками експерименту є 50 шкіл України, серед яких три навчальні заклади Волині. Загалом для освітніх закладів Волині закуплено та передано 76 планшетів та 3 персональних комп’ютери для вчителів. Відтак, участь в експерименті беруть першокласники Залізницького ліцею ім. Івана Пасевича Любешівської селищної ради та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Забороль, а також п’яти- та десятикласники Підгайцівського НВК Луцького району.

3 січня з нагоди новорічно-різдвяних свят відбулися благодійні акції із врученням подарунків для родин, які потребують особливої соціальної підтримки, організовані управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Луцька спільно з Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна». Участь у заході взяло 70 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, де виховується 163 дитини та 100 сімей, у яких виховуються 147 дітей із особливими потребами. Благодійні заходи пройшли також і в районних центрах, інших населених пунктах Волині.

3 січня підписали Партнерську угоду щодо реалізації проекту «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька». Проект буде реалізовуватися в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та фінансування з коштів ЄС на заходи в Луцьку та Хелмі. Згідно із проектом, в Луцьку проведуть капітальний ремонт ділянки доріг, оновлять вуличне освітлення та світлофори.

2 січня під час тематичного брифінгу за участі заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець повідомили, що безоплатні медикаменти за державною програмою «Доступні ліки» стали доступними і для більш як двох тисяч одиноких мешканців Волині з обмеженою можливістю пересуватися, які мають право на отримання безкоштовних медпрепаратів для лікування серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми але не мали фізичної можливості скористатися цим правом.

2 січня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка проходив новорічний ранок для дітей правоохоронців. Свято організували за сприяння обласної профспілкової організації атестованих працівників органів внутрішніх справ України. Цьогоріч, на новорічне свято, окрім родин волинських поліцейських, запросили дітей, котрі приїхали в область із тимчасово окупованих територій. Також серед гостей були й діти загиблих бійців спецпідрозділу «Світязь».

2 січня волинські лісівники поінформували, що напередодні новорічно-різдвяних свят відвідали майже кожну родину загиблих на Сході Героїв і передали їм продуктові набори, матеріальну допомогу та новорічні подарунки.

2 січня поінформували про результати моніторингового візиту до Волинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради, який розташований у Луцьку, регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області Любові Сітовської та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Віталія Єлова. Ліцей-інтернат розрахований для навчання талановитої учнівської молоді з 8-го до 11-го класів. Перевіряючими зазначено, що територія, приміщення ліцею, а також гуртожиток перебувають в охайному стані, створені належні для проживання та навчання умови. У закладі забезпечується збалансоване п’ятиразове харчування. Разом з тим будівлі не облаштовані пандусом з поручнями, також в туалетних кімнатах для осіб з інвалідністю не обладнані поручні або інші пристосування, відсутня кнопка екстреного виклику.

2 січня поінформували, що відповідно до розпорядження голови Волинської облдержадміністрації про призначення персональних стипендій видатним діячам, ветеранам та пенсіонерам фізичної культури і спорту області на 2019 рік, впродовж року виплачуватимуть 31 персональну стипендію у розмірі тисяча гривень на місяць кожна. До переліку увійшли майстри спорту, заслужені тренери України, ветерани та пенсіонери фізичної культури та спорту, відмінники освіти УРСР та України.

29 грудня стало відомо, що згідно із дослідженнями групи «Рейтинг» Волинь визнали найпатріотичнішим регіоном України, зокрема 87% волинян пишаються тим, що вони українці, 91% волинян гордяться тим, що вони народилися і проживають на Волині, а 92% – тим, що живуть у своєму місті чи селищі.

29 грудня ПАТ «Волиньгаз» відкрило два міні-центри обслуговування клієнтів - Ратнівське відділення, де 4 менеджера обслуговуватимуть 15 тис. споживачів природного газу та Камінь-Каширську дільницю, де троє працівників обслуговуватимуть 13 тис. клієнтів.

28 грудня відбулось засідання Волинської регіональної комісії по Держфонду регіонального розвитку, де поінформували, що на розгляд комісії на 2019 рік подали 133 проекти. Відповідно до підписаного Президентом бюджету України на 2019 рік, передбачено фінансування проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 7 млрд 670 млн, що на 27,8 % більше ніж минулого року.

Впродовж місяця керівники Волинського обласного центру зайнятості та його філій у районах та містах області проводили в ОТГ краю презентації пілотного проекту обласної служби зайнятості «Успішна громада», що передбачає підготовку професійних кадрів для роботи в об’єднаних територіальних громадах.

У лютому можна очікувати помірний рівень активності представників обласних осередків громадських об’єднань та політичних партій.

 

  1. Структура політичного життя регіону

У січні нових обласних регіональних осередків політичних партій головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області зареєстровано не було, загалом на Волині зареєстровано 249 обласних організації політичних партій.

1 лютого народний депутат України Ірина Констанкевич взяла участь у сесії Ківерцівської районної ради.

31 січня народний депутат України Тетяна Острікова (об’єднання «Самопоміч») в рамках робочого візиту у Ківецівський район провела зустріч із колективом Ківерцівської центральної районної лікарні. Захід відвідало близько 30 працівників медзакладу, де нардеп розповіла про діяльність фракції «Самопоміч» у Верховній Раді України, про кандидата у президенти від політсили А.Садового, також обговорили питання медичної реформи на районному рівні.

30 січня кандидат у президенти України Віталій Купрій (безпартійний) в рамках робочого візиту на Волинь виступив на 52-й сесії Луцької міської ради. Секретар Луцькради Григорій Пустовіт зауважив, що використання органів влади та місцевого самоврядування для агітації заборонено законом. Однак більшість депутатів проголосувала за те, щоб дати слово Віталію Купрію, який також провів особистий прийом громадян у приміщенні Луцького ЦНАПу.

29 січня відбулося засідання в Апеляційному суді Волинської області, де народний депутат України з Волині Ігор Лапін виграв суд про захист честі, гідності та ділової репутації у видань «Волинські новини», «Волинь24», сайту 0332.ua та очільника партії Надії Савченко в області Ігоря Рицка, які опублікували недостовірну інформацію про самого нардепа і дії батальйону «Айдар». Підтримати Ігоря Лапіна на судове засідання прибули його бойові побратими – бійці батальйону «Айдар». 25 жовтня 2018 року Луцький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову, тому Ігор Лапін подав апеляцію на це рішення.

29 січня оприлюднено інтерв’ю з ректором Луцького Національного технічного університету Петром Савчуком, якого на останній у 2018 році сесії Волиньради вивели з фракції «УКРОПу» та зняли з посади голови «освітянської» комісії.

28 січня у прямому ефірі ТРК Аверс народний депутат України Ігор Гузь (ПП «Народний Фронт») дав коротке інтерв’ю, зокрема, говорив про передвиборчий процес. Також Ігор Гузь відвідав м. Нововолинськ, де обговорив з громадами мікрорайонів і педагогами потребу у ремонті та встановленні спортивних об’єктів вкрай важливих для місцевих жителів та вихованців навчальних закладів.

25 січня на будинку Володимир-Волинського об’єднаного районного військкомату відкрили меморіальну дошку пам’яті Першої стрілецько-козацької (сірожупанної) дивізії, яка у 1918-1920 роках брала участь у захисті Української Народної Республіки. Захід відбувся за ініціативи народного депутата Ігоря Гузя та фінансової підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

25 січня народний депутат України Ірина Констанкевич в рамках робочого візиту відвідала Любешівський район та зустрілась з мешканцями громади села Витуле. 24 січня на Камінь-Каширщині вона провела зустріч із керівництвом району, очільниками Камінь-Каширського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, соціального захисту населення райдержадміністрації, районної філії обласного центру зайнятості. А 23 січня Ірина Констанкевич зустрілась з мешканцями громад Лісове, Костюхнівка та Колодії Маневицького району і дала інтерв’ю телеканалу «Аверс».

24 січня презентували роботу волонтерського штабу партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка в Луцьку.

15 січня активісти Горохівської районної організації ВО «Свобода» привітали з 93-ю річницею з дня народження ветерана УПА, члена ОУН, зв’язкову УПА на Волині, багаторічну ув’язнену в сталінських таборах Тамару Криштальську.

14 січня у Луцьку співголова партії «Демократичний альянс» Василь Гацько та народний депутат Роман Семенуха (партія «Об’єднання «Самопоміч») відвідали військовий госпіталь, зустрілись із трудовими колективами швейної фабрики «Едельвіка», підприємств «Електросервіс», «Луцьксвітло», представниками бізнесу, партійним активом, де висловили підтримку кандидату у Президенти Андрієві Садовому, лідеру «Об’єднання «Самопоміч». На зустріч прибуло понад два десятки людей, більшість із яких - представники партії.

29 грудня під час позачергової 31-ї сесії Ківерцівської районної ради обрали голову райради, яким став Олександр Гурський, представник політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП».

 

  1. Протестна активність за місяць в регіоні та її потенціал. Прогноз розвитку

Аналізуючи протестні настрої регіону, варто зазначити, що вони протягом звітного періоду в основному торкались проблемних питань стану сільських доріг та навчальних закладів, транспортного сполучення.

Станом на 4 лютого факторів дестабілізації суспільно-політичної ситуації в області не зафіксовано. Інформація про акції протесту та чинники деструктивного характеру відсутня.

  1. Діяльність громадських об’єднань в регіоні

Протягом місяця в області відбувся ряд заходів та акцій у соціально-культурній сфері за участю громадських організацій.

31 січня у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки в Луцьку за участі науковців, краєзнавців, архівістів та представників обласного військкомату пройшов круглий стіл присвячений 75-й річниці визволення від нацистів. На захід було подано 25 наукових статей, які вийдуть окремим збірником.

31 січня під час прес-конференції представниця «Громадянської мережі «Опора» на Волині Катерина Шарпата повідомила, що в області, як і в інших регіонах, буде громадський омбудсмен із виборчих прав задля захисту активних та пасивних прав громадян, попередження порушень прав на законні вибори. Цю посаду на Волині займатиме Євгенія Коваленко.

30 січня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області звернулися із заявою до поліції через відсутність вихідних даних на зовнішній агітаційній продукції на користь кандидата в президенти Руслана Кошулинського (ВО «Свобода»), а також в одному з відділень «Укрпошти» у Луцьку зафіксували листівки на користь кандидата Андрія Садового («Об’єднання «Самопоміч»).

29 січня оприлюднено звернення Єпископа Володимир-Волинського та Турійського ПЦУ Матфея із закликом до священиків УПЦ МП не боятись переходити в нову Православну церкву України та об’єднатись в одну Християнську сім’ю.

27 січня волинські «кіборги» висловились проти використання захисників Донецького аеропорту, інших військових з політичною метою, як це сталося нещодавно під час з’їзду партії «Батьківщина», на якому Юлію Тимошенко висунули кандидатом у президенти.

22 січня голова ГО «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук презентував нові книги шрифтом Брайля, які надруковані завдяки фінансовій підтримці Луцької міської ради та соціально-відповідального бізнесу краю. Завдяки партнерам з Волинської обласної друкарні книги розсилаються у школи-інтернати і бібліотеки по всій Україні.

20 січня волинські учасники ООС, ветерани АТО зібрались аби відзначити День пам’яті захисників Донецького аеропорту та пом’янути своїх полеглих побратимів у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька. До фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» учасники заходу поклали квіти.

18 січня у Великій залі Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України представники проекту «Агенти Волонтерства» (освітній курс з розвитку волонтерства на території України), створеного громадською організацією Ukrainian Volunteer Service за підтримки Національного фонду за демократію, провели захід під назвою «Вечірка добра», спрямований на поширення волонтерства. Активістам громадських організацій ФРІ Луцьк, ГО «Образ», Молодіжна рада Луцька, Проект Lutsk Night Cinema, ГО Школа безпеки та виживання дітей «Тивер», Волинський Інститут Права, Молодіжний центр Волині, ГО «Молодіжний простір «Тандем» розповіли, що таке волонтерство, як завдяки йому реалізувати себе, і які існують волонтерські можливості для молоді тощо.

18 січня за ініціативи активістів «Товариства політв’язнів і репресованих Волинської області» та «Братства ветеранів ОУН і УПА Волинського краю імені полковника Клима Савури» біля меморіальної дошки на будівлі медичного коледжу м.Луцька відбулася панахида і покладання квітів зтраченим борцям за волю України.

18 січня волонтери руху «Меценати для солдата» поінформували, що мають змогу делегувати з Волині кілька сімейних пар діючих бійців ООС чи ветеранів АТО для тижневого духовно-психологічного розвантаження до Яремче на Прикарпатті.

17 січня у Волинській обласній Малій академії наук відбувся ворк-шоп «Здібність проявити компетенцію» під керівництвом володаря золотої медалі з інформатики НАН України та успішного IT-фахівця дослідника раціональності організаційних систем Павла Мельника, де говорили про концепції Нової української школи та основних її складових.

16 січня Сереховичівську ОТГ Старовижівського району відвідали представники ОБСЄ, які зустрілись з керівництвом та мешканцями громади, розповіли, що їхня місія займається питаннями безпеки та надає підтримку Україні, а основне завдання місії - допомогти Україні знизити рівень напруженості і сприяти діалогу.

16 січня у Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м.Луцьк клуб настільних історичних ігор «Криївка-клуб» організував проведення історичної гри «Криївка».

15 січня Волинь долучилась до всеукраїнської «Естафети Єднання», започаткованої з нагоди 100-річчя від дня проголошення акту злуки УНР та ЗУНР. Під час естафети діти мали змогу намалювати малюнки про майбутнє України, які розмістять на сторінках книги «Соборна Україна очима дітей», що передається від області до області.

14-15 січня на Волині перебували представники Німецького Товариства Червоного Хреста разом з їх українськими колегами, зокрема у Кримному Старовижівського району місіонери зустрілися з сільським головою, директором школи, завідуючою ДНЗ та передали речі гуманітарної допомоги. Також делегація представників Червоного Хреста відвідала у Турійській ОТГ заклад дошкільної освіти «Дзвіночок», вихованцям якого залишили солодкі подарунки, побувала у селищному будинку культури, де учасники художньої самодіяльності влаштували концерт.

14 січня представники ГО «Волинська асоціації інвалідів АТО» відвідали луцький військовий госпіталь та вручили відзнаки і грамоти військовослужбовцям-медикам, які неодноразово побували на передовій на Сході України і врятували не одне людське життя. А на Любомльщині нагородили волонтерів.

11 січня у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни активісти ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України» в Ковелі вручили нагрудний знак «За оборону Луганського аеропорту» жителю м. Камінь-Каширська, який служив у добровольчому батальйоні «Айдар» Денису Киричуку. Активісти організації допомагають дітям та людям похилого віку, надають необхідну підтримку та консультації учасникам бойових дій, організовують різноманітні культурні та спортивні заходи для дітей, зокрема, 9 січня ними передано комп’ютерну техніку для облаштування кабінету у хірургічному відділенні Волинської обласної дитячої клінічної лікарні.

9 січня поінформували про те, що спостерігачі Громадської мережі «ОПОРА» зафіксували на Волині випадки вручення подарунків, зокрема, на дитячих новорічних святах, з боку регіональних представництв партій Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та «Українське об’єднання патріотів – УКРОП».

7 січня у селі Княгининок Луцького району православні християни взялись за руки, утворивши ланцюг єднання від Свято-Покровського храму ПЦУ до Храму Різдва Богородиці УПЦ МП з гаслом «В єдності сила народу. Боже нам єдність подай».

2 січня оприлюднено рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад Волинської області, сформований громадським фондом RcErBs.

1 січня на Волині вшанували 110-ту річницю від дня народження Степана Бандери. Зокрема у Луцьку вшанувати пам’ять лідера української національно-визвольної боротьби 20-го століття на площу Героїв Майдану прийшли лучани, громадські активісти, депутати Луцької міської та Волинської обласної ради від ВО «Свобода», які закликали жертвувати кошти на спорудження йому пам’ятника в обласному центрі краю. Проведені також смолоскипна хода, години пам’яті, тощо.

28 грудня на Волині обрали представника до Ради ветеранів України. Ним став керівник центру допомоги учасникам АТО при ОДА, атовець Юрій Дмитрук.

28 грудня меценат, депутат Луцької міської ради та засновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Андрій Покровський організував для близько п’яти сотень дітей новорічне свято із Сантою, повітряними кульками, бульбашковим шоу, виставою та подарунками. Масштабний захід відбувся у розважальному центрі «Промінь».

Впродовж січня на Волині тривав перехід громад із УПЦ МП до Православної церкви України.

 

  1. Результати місцевих соціологічних опитувань з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем.

Місцеві соціологічні опитування з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем наразі не проводяться.

  1. Пропозиції для можливого реагування Глави держави та Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі.

Пропозиції щодо можливого реагування Президента України чи Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі відсутні.

  1. Інше