20210910210032.jpg, фото
10 вересня 2021 року

Це суспільство, яке бореться, – про Україну на 30-му Економічному форумі «Європа у пошуках лідерства»

Завершив роботу 30-ий Економічний форум «Європа у пошуках лідерства», участь в якому взяв також голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко у складі української делегації. 

Нагадаємо, що 7‒9 вересня 2021 року у місті Карпач Республіки Польща пройшов 30-ий Економічний форум «Європа у пошуках лідерства», мета якого – створити сприятливий клімат для розвитку політичного та економічного співробітництва між країнами-членами ЄС та їхніми сусідами. Організатором Форуму є Фонд Інститут східних досліджень.

Під час найбільшої економічної конференції в Центральній і Східній Європі обговорювались теми бізнесу, міжнародної політики, безпеки, клімату, охорони здоров’я, а також пандемії COVID-19. У рамках заходу пройшли близько 350 дискусійних панелей та дебатів за участю експертів, політиків, представників уряду та підприємців із Польщі та з-за кордону. 

Слід зазначити, що панельні дискусії були згруповані за 22-ма тематичними напрямками, один з яких мав назву «Український форум». В рамках цих дискусій обговорені питання партнерства України з НАТО в умовах глобальних загроз, перспективи відносин «Україна-ЄС», особливості міграції українців до Польщі та інших країн ЄС та інші.   

До слова, у третій день форуму його відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Як зазначив Глава Уряду, криза, спричинена пандемією COVID-19, торкнулася всього світу, тому й шукати шляхи подолання викликів країни мають разом. Денис Шмигаль підкреслив, що є кілька сценаріїв виходу з кризи, і спільний виклик країн сьогодні — забезпечити рівномірне і справедливе відновлення для всього суспільства. Він озвучив низку пріоритетів, без яких сьогодні не можливо вийти з кризи.

«По-перше, необхідно мати розуміння й бачення стратегії. Уперше за часи незалежності України ми розробили економічну стратегію розвитку до 2030 року, яка містить понад 30 векторів і 12 програм», — зазначив Прем’єр-міністр України.

На офіційній церемонії завершення XXX Економічного форуму Прем’єр-міністр України отримав спеціальну нагороду, присвячену українському суспільству. Нагороду Главі Уряду вручив голова комісії Сейму Польщі у закордонних справах Марек Кухцінський. 

Директор Центру східноєвропейських студій Варшавського університету Ян Маліцький підкреслив, що ця нагорода «присвячується українському народові за його витривалість». Ця фраза викликала тривалі оплески кількохсот учасників форуму. За словами Маліцького, останні роки були нелегкими для українців з огляду на агресію Росії, яка триває. «Це суспільство, яке бореться», - наголосив він.

Про реформи, які відбуваються в Україні в умовах російської агресії, говорила під час дискусії на тему «Україна-ЄС: перспективи відносин у найближчі роки» віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська. Зокрема, вона підкреслила, що українське суспільство під час Революції гідності зробило свій вибір на користь демократизації, боротьби з корупцією та зближення із Заходом. Малгожата Госєвська назвала позитивом те, що реформи в Україні відбуваються.

Водночас польський політик звернула увагу на те, що, оцінюючи реформи, потрібно дивитися на Україну як країну, яка вже сім років поспіль протидіє російській збройній агресії.

«Як країні, яка бореться з такими проблемами, в оцінці європейських політиків, справно проводити реформи? Оцінюючи Україну, ми повинні мати перед собою ці дані й усвідомлювати, що в ситуації війни, яка ведеться, дуже складно ефективно реформувати країну. Але Україна це робить і це дуже важливо»,- підсумувала Госєвська.

«Радий був спільно з волинянами представляти нашу державу у складі потужної української делегації, – зазначає голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Обговорені важливі питання економічного, політичного, соціального спрямування, опрацьовано ряд подальших кроків у міжнародній співпраці, окреслено перспективи подальшої європейської та євроатлантичної інтеграції України». 

На думку очільника області, під час Форуму міжнародна спільнота висловлювала свою підтримку політичного та економічного курсу нашої держави в умовах російсько-української війни, що є важливим для України. 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації