20210923133728.png, фото
23 вересня 2021 року

Цифрові рішення для профтехосвіти: представники області взяли участь у міжнародній конференції

Представники Волинської області взяли участь у німецько-українській онлайн-конференції «Цифрові рішення в освіті: кращі практики & майбутні тренди». Зокрема Волинь представляли керівниця управління освіти і науки облдержадміністрації Людмила Плахотна та викладачі Володимир-Волинського центру професійної освіти і Луцького ВПУ будівництва та архітектури.

Окрім того, захід зібрав понад 60 представників німецьких та українських профільних асоціацій та об’єднань, Міністерства освіти і науки України, керівників закладів професійно-технічної освіти, підприємців та держслужбовців, відповідальних за цей напрямок роботи.

Відтак, учасники конференції обмінялися досвідом щодо освоєння цифрових рішень у профтехосвіті, а також обговорили основні виклики та завдання, що постають перед ними.

«Цифровізація (діджиталізація) – присутня усюди, в усіх аспектах життя людини. Але саме людина – в центрі цього процесу, без неї – діджиталізації не існує. У свою чергу, цей процес не можливий без талановитих педагогів та фахівців з навчання», –  розповів під час заходу керівник міжнародного департаменту групи bbw (Освітнього центру баварської економіки) Фолькер Фальх.

Також учасників заходу проінформували про заплановані зміни в Україні на законодавчому рівні, пов’язані з цифровізацією профтехосвіти та про міжнародні проекти і сайти. Зокрема, про створення системи управління профтехосвітою: порталу для навчальних закладів, де вони самостійно зможуть отримувати всю необхідну інформацію автоматично, без запитів до міністерства.

У свою чергу начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна зазначила, що на Волині активно триває цифровізація освіти, а завдяки плідній всеукраїнській та міжнародній співпраці цей процес невпинно розвивається й покращується.

 

До слова, дана конференція стала початком серії заходів, що фокусуються на питаннях діджиталізації професійного навчання та викликах, які випливають з цього процесу.

 

Довідково: Захід відбувся в рамках німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні», що реалізується  Освітнім центром баварської економіки (bbw) gGmbH за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку. Онлайн-конференцію організовано у співпраці з Німецько-Українською про-мислово-торговельною палатою (AHK Ukraine).