20210913102438.jpg, фото
13 вересня 2021 року

Делегація від Волині взяла участь в урочистостях з нагоди 30-річчя з дня створення Національного олімпійського комітету України

У суботу, 11 вересня, у місті Києві за участю Президента України Володимира Зеленського та президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха відбулася урочиста церемонія, присвячена 30-річчю з дня створення Національного олімпійського комітету України. До участі у заходах у складі волинської делегації долучилися заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко, голова обласної ради Григорій Недопад, голова відділення НОК у Волинській області Роман Карпюк, учасниця ХХХІІ Олімпійських ігор в Токіо з легкої атлетики (спортивна ходьба) Марія Сахарук її тренер Валентина Борисюк та інші.

Президент України Володимир Зеленський привітав присутніх спортсменів з Днем фізичної культури і спорту  та 30-річчям Національного олімпійського комітету України.

«Сьогодні святкує вся Україна, бо в ній важко знайти куточок, який не виховав би чемпіона, призера чи учасника Олімпійських ігор», – сказав Президент і закликав віддати належне всім олімпійцям, які народилися в нашій країні.

За словами Володимира Зеленського, в Україні реалізуються програми, які дадуть змогу створити належну спортивну інфраструктуру та гідні умови для тренувань і підготовки українських спортсменів. Президент наголосив, що для виховання майбутніх українських чемпіонів необхідно створити належні умови.

«Тому ми почали відновлення та побудову спортивної інфраструктури. Найперше – дитячої. Це дуже важливо, бо спорт мають любити змалечку», – зауважив Глава держави.

За словами Володимира Зеленського, в Україні передбачено реконструкцію та спорудження 18 спортивних інтернатів для дітей, а також спортінтернатів для дітей-сиріт, 100 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкільних стадіонів і басейнів.

«Ми почали програму «Здорова Україна», я цією програмою пишаюся. Вона передбачає побудову 2 тисяч активних парків по Україні, 10 тисяч спортивних майданчиків, 19 льодових арен по всій державі. 100 стадіонів. 25 спортивних «магнітів», – наголосив Президент.

Крім того, програма «Здорова Україна» передбачає спорудження багатофункціональних комплексів у кожному регіоні, здатних приймати змагання світового рівня.

Як зазначається на офіційному вебсайті Глави держави, за визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму, популяризацію масового спорту та спорту вищих досягнень Володимир Зеленський вручив Томасу Баху Орден Ярослава Мудрого IV ступеня.

Томас Бах відзначив високу роль і вагомий внесок Олімпійської родини України у розвиток світового олімпізму і вручив президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці нагороду президента МОК «Вище тільки небо» на знак визнання відданості спорту та його цінностям. 

Учасники заходу мали змогу переглянути фотовиставку найяскравіших спортивних миттєвостей за 30-річчя, а також ознайомитись з книгою «Золота Атланта», ініціатором видання якої стала Олімпійська чемпіонка Ігор-1996 Лілія Подкопаєва. Видання присвячене перемогам збірної України на ХХVI літніх Олімпійських іграх 1996 року в Атланті.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації