20210603174814.jpg, фото
03 червня 2021 року

Делегація з Волині взяла участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад

Представники місцевих органів влади долучилися до засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося сьогодні, 3 червня 2021 року в місті Хмельницькому, за участю Президента України Володимира Зеленського.

Від Волині участь у Конгресі взяли представники з Камінь-Каширська – голова райдержадміністрації Ольга Ващук, голова районної ради Віктор Сус та міський голова Віктор Пась, а також голова Володимир-Волинської територіальної громади Ігор Пальонка.

«Конгрес є важливим майданчиком для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, який має допомогти у розв'язанні нагальних проблем регіонів», – зазначив Глава держави.

Президент зауважив, що в Україні завершився перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування, однак, Україну  ще чекає непростий процес змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, змін до українського законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу України.

Акцентуючи увагу на спроможності територіальних громад та важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів, Президент України проінформував про наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів.

Під час Конгресу його учасники обговорили питання забезпечення фінансовими ресурсами місцевих бюджетів, удосконалення механізму розподілу бюджетних трансфертів з держбюджету, а також основні концептуальні положення реформи системи архітектурно-будівельного контролю, підготовку регіонів до опалювального сезону тощо.

«На мій погляд, подібні заходи – це результативна комунікаційна платформа для діалогу, ефективної взаємодії державних органів, прийняття дієвих рішень, пошуку кращих практик впровадження європейських стандартів на місцевому та регіональному рівнях», – зазначила голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Ольга Ващук.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації