20210601175301.jpg, фото
01 червня 2021 року

Дітей Волині об’єднав фестиваль учнівської творчості «Дитинства світ в наших руках»

Багатожанровий фестиваль учнівської творчості «Дитинства світ в наших руках», присвячений Міжнародному дню захисту дітей, відбувся у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки м. Луцька 30 травня 2021 року. 

Свято розпочалося марш-парадом оркестрів та ансамблів духових  інструментів «На марші миру». Понад тисячу робіт представлено закладами позашкільної освіти територіальних громад на виставці декоративно-ужиткового мистецтва. У заході взяли участь  понад сім тисяч учнів шкіл  та вихованців позашкілля. Діяло п’ять локацій: дослідницько-експериментальна, науково-технічна, художньо-естетична, туристсько-краєзнавча, еколого-натуралістична.

 На урочистому відкритті фестивалю присутніх привітала начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, яка наголосила на важливості позашкільної освіти для виховання і розвитку дітей та підлітків і відзначила, що педагогічна майстерність керівників гуртків перетворює кожен день для вихованців у день радості та щастя. У свою чергу керівники п'яти обласних закладів позашкільної освіти запевнили, що й надалі забезпечуватимуть змістовне дозвілля дітей та сприятимуть їх творчому, інтелектуальному, естетичному, фізичному, культурному та професійному самовизначенню.

Волинським державним центром естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів представлено творчий звіт колективів художньої самодіяльності. Гучними оплесками глядачі зустрічали виступи танцювальних і хорових колективів та вокальні співи. Родзинкою концертної програми став танцювальний флешмоб «Дитинство веселкове».

Цікавими і захоплюючими для учасників фестивалю були майстер-класи  художнє ткацтво, робота з глиною, оригамі, бодіарт, соломоплетіння, екоіграшка, розпис екоторбинок, крапкографія, аквагрим, етнопташка, робота з природнім матеріалом. Конкурс малюнка на асфальті «Україна – це ми» об’єднав учасників не лише темою, а й загальним оформленням малюнків. Учасники представили велику колективну творчу роботу у вигляді карти України з яскравими дитячими мріями, втіленими малюнках.

Свою діяльність на майстер-класах та змаганнях з пішохідного, водного і велосипедного туризму представляв Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради. Локації Центру легко впізнавалися на алеї парасольок. Відвідувачів приваблювало яскраве забарвлення туристських наметів та різноманітного спорядження.

Від охочих пройтися на байдарках, подолати смугу перешкод на велосипеді, вийти з лабіринту, зібравши електронні відмітки на дистанції з спортивного орієнтування, не було відбою. Зливовий дощ не став на заваді дітям, які змагалися на різних дистанціях. Переможці та призери змагань отримали призи. А виставка туристського спорядження спонукала до мандрів та активного пізнання дивовижних куточків України.

Наукове екологічне містечко створив Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради. На кожній платформі відвідувачів очікували різноманітні наукові майстер-класи, виступи колективів екологічної просвіти, презентація найкращих шкільних лісництв області, робота на науково-дослідницьких платформах, школа сучасної акваріумістики та виставки еколого-натуралістичного напряму тощо. Найактивнішим гуртківцям вручені подяки.

Волинською обласною Малою академією наук організовано містечко «Цікава наука». Майданчик біля фонтанів перетворився на справжню наукову лабораторію, де проводилися практичні досліди та експерименти з хімії, біології та фізики. У партнерстві з Волинським національним університетом імені Лесі Українки та Луцьким національним технічним університетом  організовано  12 локацій. Гості дійства активно пізнавали світ науки, робототехніки, віртуальної реальності; вимірювали рівень креативності, експериментували, конструювали, спілкувалися з науковцями та захоплено ділилися враженнями з юними журналістами.

Майстер-класи вихованців гуртків початкового технічного моделювання, запуски радіокерованих моделей гуртківцями судно- та автомоделювання представив Центр науково-технічної творчості учнівської молоді.  Учні гуртків технічного дизайну взяли активну участь у конкурсі малюнків на асфальті «Україна – це ми».

Відтак, фестиваль об’єднав дітей області, надавши їм можливості представити свої досягнення, реалізувати власні творчі здібності. Колективна дитяча творчість допомогла згуртуватися і краще пізнати дивовижний світ мистецтва, науки і техніки, туризму і спорту.

На завершення свята активних учасників фестивалю відзначено грамотами та подяками управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації.

За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації