20210903142615.jpg, фото
03 вересня 2021 року

До уваги грибників: будьте уважні на «тихому» полюванні

На Волині у розпалі грибний сезон. Соцмережі та сторінки інтернет-видань рясніють багатим урожаєм «тихого» полювання. Однак, варто пам’ятати про небезпеку, що можуть принести із собою додому недосвідчені грибники.

За інформацією ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», у вересні до лікувальних закладів Волині з діагнозом «отруєння грибами» потрапили 10 хворих.

Усі постраждалі споживали у їжу дикорослі гриби, власноруч зібрані у волинських лісах. Зокрема, одні люди вживали у їжу смажені «сироїжки», котрі не піддавались попередній термічній обробці, інші споживали рядівки (відварені і смажені).

Волинська облдержадміністрація закликає волинян бути пильними під час «тихого» полювання. Відбирайте лише ті гриби, впевненість в яких у вас 100%. Також не ігноруйте важливість їх попередньої термічної обробки. При найменших симптомах після споживання грибів (загальна слабкість, нудота, блювота, головний біль, біль в животі) – звертайтесь до лікаря.

Будьте уважні – будьте здорові! І гарного усім грибного врожаю.

Детальніше про симптоми отруєння грибами та першу допомогу при отруєнні грибами можна дізнатися за посиланням https://voladm.gov.ua/article/oberezhno-gribi/.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації