20210601154803.jpg, фото
01 червня 2021 року

Дорогу між населеними пунктами Сокіл та Рожище планується відновити уже в цьому році

Днями Служба автомобільних доріг у Волинській області оголосила тендери на поточний середній ремонт двох ділянок дороги між населеними пунктами Сокіл та Рожище загальною протяжністю 18 кілометрів. Дорогу планують відновити в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво».

За інформацією начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолія Посполітака, ділянка Оленівка – Сокіл автошляху Т-18-02/М-07/ – Маюничі – Велика Осниця – Красноволя – Колки – / Р-14/ – Копилля – Рожище – Торчин – Шклинь – /Н-17/ перебуває у найгіршому стані у порівнянні з іншими дорогами області. У зв’язку з недостатнім фінансуванням на цій ділянці тривалий час здійснювали лише дрібний ремонт. Великоваговики, які курсують з піщаного кар’єру, розташованого поблизу села Сокіл, сприяли ще більшому руйнуванню дороги.

Загалом значне недофінансування дорожньої галузі упродовж багатьох років призвело до руйнації автошляхів області. Однак, чи не найбільше постраждали саме територіальні дороги, адже кошти виділялися лише на їх експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт.

Завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво» дороги в Україні та Волині зокрема, почали активно відновлюватись та модернізуватись.  Загалом у 2020 році відремонтовано майже 50 км територіальних доріг, у т. ч. на понад 43 км проведено фінішне асфальтування.

Ділянку Оленівка – Сокіл також планували відновити у минулому році, однак, у зв’язку з блокуванням тендерної процедури торги були відмінені, а фінансування з цього об’єкта знято.

Служба автомобільних доріг у Волинській області провела коригування проєктно-кошторисної документації на цей об’єкт, аби відремонтувати на 7 км більше. Відтак, буде відремонтовано 18-кілометровий відрізок, що пролягає населеними пунктами Сокіл, Оленівка, Топільне і Рожище.

Згідно з проектом, планується вкласти трьохшарове покриття, заасфальтувати з’їзди і примикання, в’їзди в двори, а також встановити нові дорожні знаки, сигнальні стовпчики, бар’єрне огородження, зробити дорожню розмітку та облаштувати місця зупинки громадського транспорту. Оновити планують також і транспортне кільце у м.Рожище, а два мости, розташовані на дорозі, відновлять.

Окрім того, у межах населених пунктів будуть відремонтовані існуючі та влаштовані нові пішохідні та тротуарні доріжки. Уздовж дороги запроектовано влаштування понад 7 км ліній зовнішнього освітлення, а також передбачено освітлення пішохідних переходів.

Відтак, аби виконати усі ці роботи, Служба автомобільних доріг у Волинській області через майданчик «Prozorro» оголосила тендери на поточний середній ремонт двох ділянок дороги між населеними пунктами Сокіл та Рожище.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації