20210608155230.JPG, фото
08 червня 2021 року

Голова ОДА Юрій Погуляйко бере участь у роботі Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Сьогодні, 8 червня, у місті Дніпро відбудеться засідання Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. До роботи Конгресу долучився й голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

Нагадаємо, Конгрес, утворений Президентом України у лютому 2021 року, є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого – сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

Як зазначає Президент України Володимир Зеленський, Конгрес є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та місцевих громад.

Так, сьогодні, під час засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад обиратимуть голову та заступників Палати регіональних влад.

Участь у засіданні візьме Президент України Володимир Зеленський, представники Офісу Президента, Уряду, керівники місцевих державних адміністрацій.

«Утворення Конгресу місцевих та регіональних влад – важлива ініціатива Президента України, покликана сприяти державній регіональній політиці, – зазначає голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Переконаний, що діяльність цього консультативно-дорадчого органу забезпечить ефективну взаємодію усіх гілок державної влади, які, хоч і є незалежними в межах своїх повноважень, але повинні врівноважувати один одного, працювати як цілісний механізм з метою досягнення максимальної ефективності в управлінні суспільством».

Довідково: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, утворений Указом Президента України від 25 лютого 2021 року №73, діє відповідно до  Положення про Конгрес місцевих та регіональних влад, затвердженого Указом від 4.03.2021 №89.

У складі Конгресу діють дві палати: Палата місцевих влад та Палата регіонів.

До Палати регіонів входять: голови обласних рад, голови обласних державних адміністрацій, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, які входять до складу Палати регіонів названого Конгресу.

До Палати місцевих влад входять: голови районних рад, міські, селищні, сільські голови, голови районних (районних у містах) державних адміністрацій, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, які входять до складу Палати місцевих влад названого Конгресу.