20211006165222.JPG, фото
06 жовтня 2021 року

Голова ОДА Юрій Погуляйко створив оргкомітет з підготовки та відзначення в області 600-річчя з’їзду європейських монархів у місті Луцьку

Перше засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 600-річчя з’їзду європейських монархів у місті Луцьку, створеного розпорядженням голови ОДА, відбулось сьогодні, 6 жовтня 2021 року.

Співголовами оргкомітету є голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та голова обласної ради Григорій Недопад.

«Всім відомо які події відбулися у Луцьку у 1429 році. Тому ми хочемо у 2029 році в області зробити масштабне свято і відзначити цю подію на високому рівні, а саме – на державному. Саме для цього й створено оргкомітет. Це буде наша спільна робота з місцевою та обласною владою, із залученням широкого кола спеціалістів. Це підготовчий етап, який детально ми зараз проговоримо, аби рухатись крок за кроком. А вже сьогодні ми повинні направити листа у Кабінет Міністрів України, Офіс Президента і зробити все, щоб відзначення у 2029-му році відбулось на державному рівні. Про Луцьк повинні знати у всьому світі», - зазначив голова ОДА Юрій Погуляйко.

Так, детально про завдання, котрі ставлять перед собою члени оргкомітету розповів заступник голови ОДА Андрій Ярмольський. За його словами, найголовніше – зробити відзначення не регіональним, а всеукраїнським. Для цього розроблятимуть масштабний план заходів, котрий пізніше представлять на центральному рівні, аби залучити державне фінансування. Тож працюватимуть над тим, аби створити відповідний організаційний комітет на рівні Кабінету Міністрів України, до якого входитимуть представники міністерств, центральних органів виконавчої влади та Офісу Президента.

Нині до складу комітету увійшли представники різних сфер життєдіяльності області, але список не остаточний та буде доповнюватись експертами та спеціалістами, аби врахувати усі ініціативи.

Мова про заходи у сфері культури (реставраційні роботи, (в тому числі – відновлення княжого палацу на території Луцького замку, будівництво нових об’єктів), науково-освітньої галузі (міжнародні наукові конференції), туристичної сфери, інфраструктурної тощо.

Напрацьовувати план заходів члени оргкомітету будуть до 5 листопада 2021 року. Опісля презентують усе на центральному рівні.

Довідково: ЛУЦЬКИЙ З'ЇЗД МОНАРХІВ 1429 – зустріч у Луцьку короля польського і верховного князя литовського Владислава II Ягайла та великого князя литовського Вітовта  з германським імператором і королем угорським Сигізмундом I Люксембургом. У ній також брали участь мазовецькі князі й представники Тевтонського ордену. З'їзд відбувся у січні. На ньому розглядалися проблеми участі Польщі в антитурецькій кампанії, позиція, зайнята в цьому питанні Молдавським князівством, гуситський рух у Чехії, територіальні суперечки тощо. Уперше було офіційно підняте питання про коронацію володаря Великого князівства Литовського (напередодні – 1428 – з відповідним проектом імператор Сигізмунд I Люксембург звернувся до Вітовта). З'їзд не мав скільки-небудь помітних політичних наслідків. Однак нині подеколи він без належного історичного аналізу його наслідків характеризується як „перша в історії міжнародної політики багатостороння зустріч на найвищому рівні”, як „прообраз Європарламенту” тощо.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.