20210601174433.JPG, фото
01 червня 2021 року

Голова ОДА Юрій Погуляйко взяв участь у Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дітей

Діти мають жити та зростати у благополучних сім’ях. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України під час Всеукраїнської наради з питань захисту прав дітей, що відбулась 1 червня 2021 року. Участь в нараді в режимі відеоселектору взяв голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Відповідно обласним державним адміністраціям спільно з органами місцевого самоврядування доручено скоординувати діяльність територіальних громад у питаннях невідкладного утворення служб у справах дітей та активізувати роботу щодо розвитку сімейних форм виховання і зі створення патронатних сімей в кожній територіальній громаді.

Зокрема, Прем’єр-міністр наголосив, що державні органи влади мають посилити зусилля щодо впровадження необхідних змін задля того, щоб діти могли зростати та виховуватись у родинах.

«Позиція Президента, Уряду та нас усіх — діти в Україні мають жити й зростати в благополучних сім’ях. Діти з інвалідністю мають отримати можливість якісного інклюзивного навчання, або за необхідності високоспеціалізованого навчання та реабілітації. Громади найближче до дітей, тому вони краще розуміють ситуацію. Держава зі свого боку має створювати відповідну політику й забезпечувати джерела й фінансування підтримки дітей», — відзначив Глава Уряду.

Денис Шмигаль наголосив, що ці вектори мають бути незмінними й навколо них необхідно вибудовувати відповідні державні стратегії, регіональні та обласні програми, а також стратегію громад щодо виховання й опіки над дітьми, які цього потребують.

Очільник Уряду зауважив, що в умовах пандемії Уряд посилює підтримку родин і дітей. Зокрема, 26 травня цього року було ухвалено комплекс рішень, серед яких законопроект щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та посилення відповідальності за порушення прав дітей.

«Наш цивілізаційний вибір — інвестувати в майбутнє України.  А діти — це і є майбутнє України. Президент у своїй передвиборчій програмі чітко сформулював глобальну ціль — це якісна, сучасна освіта, коли у дітей розвивається любов і прихильність до навчання й самонавчання на все життя. Тому Уряд виділяє значні кошти на розвиток освіти в Україні», — зазначив Прем’єр-міністр.

Учасники наради обговорили досягнуті результати та пошук оптимальних рішень проблемних питань для подальшого руху вперед. Денис Шмигаль заслухав доповіді міністрів та голів ОДА.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації