20210707150607.JPG, фото
07 липня 2021 року

Голова ОДА Юрій Погуляйко взяв участь у засіданні Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України

6 липня 2021 року в режимі відеоселектору голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко взяв участь у засіданні Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України. До слова, це був старт роботи Координаційного центру, під час якого представили бачення Уряду політики справедливої трансформації, головний меседж якого — розвиток та добробут регіонів.

Зокрема, міністерством запропоновано для першого етапу справедливої трансформації пріоритетні громади, які розташовані у всіх регіонах України.

Нагадаємо, Україна долучилася до боротьби зі зміною клімату, ратифікувавши у 2016 році Паризьку угоду. Щоб стримати глобальне потепління на рівні 1,5‒2°C, Угода передбачає зменшення викидів парникових газів. А це неможливо без відмови від використання викопного палива, зокрема вугілля, у наступні 20‒30 років.

Тож в державі планують провести трансформацію вугільної промисловості.

Як відзначив Прем’єр-міністр, важливою умовою поступового «зеленого переходу» є впровадження політики справедливої трансформації вугільних регіонів із одночасним створенням нових можливостей для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.

«Розпочати ми плануємо з розроблення та імплементації пілотних проектів у двох шахтарських містах. Але географія програми справедливої трансформації досить широка — це 5 регіонів України або більш ніж 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей. Трансформація вугільних регіонів — це не про закриття шахт. Ми говоримо про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури та перехід до декарбонізованої економіки», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд враховуватиме досвід інших країн, які вже пройшли або перебувають на завершальних етапах трансформації, при розробленні та впровадженні проектів на території України.

Слід зауважити, що участь у засідання взяли спеціальний уповноважений федерального уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх. З українського боку були присутні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр енергетики Герман Галущенко, представники Міністерства фінансів і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.