20210914125544.jpg, фото
14 вересня 2021 року

Обговорили важливі питання охорони культурної спадщини та території Волині

На території Волинської області під охороною держави перебуває 1529 об’єктів культурної спадщини. З них 150 – археології, 857 – історії, 30 – монументального мистецтва, 492 – містобудування і архітектури. Усі вони взяті на державний облік згідно з законодавством, що діяло до часу набуття чинності Закону України «Про охорону культурної спадщини».

13 вересня 2021 року представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування обговорили актуальні питання реалізації на теренах області національного проєкту зі створення реєстрів культурної спадщини.

За дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, участь у робочій зустрічі взяв помічник патронатної служби апарату облдержадміністрації Анатолій Костик.

За його словами, на сьогодні основними завданнями, які постають перед органами влади всіх рівнів в галузі культури є залучення до культурних цінностей і духовних надбань, створення умов для функціонування базової мережі закладів культури місцевого рівня, надання якісних культурних послуг для всіх верств населення.

«Усе це не можливо зробити без збереження об’єктів культурної спадщини, що знаходяться на території нашої області зокрема. Великий крок у напрямку збереження об’єктів культурного надбання зроблено завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», – зазначив Анатолій Костик. – У Колодяжному активно тривають реставраційні роботи «Лесиних» будиночків».

Окрім цього, на теренах області існує маса об’єктів культурної спадщини, які виявлені, але ще не перебувають у державному реєстрі та піддаються знищенню чи будь-якій зміні.

Начальник управління культури, з питань релігії та національностей Ольга Чубара розповіла, що на обліку в державних органах охорони культурної спадщини перебуває понад 3000 нововиявлених об’єктів (з них 1800 – пам’ятки археології). До Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено загалом 43 об’єкти культурної спадщини, з них – 17 пам’яток археології, 10 пам’яток історії, 2 – монументального мистецтва, 14 пам’яток архітектури місцевого значення.

Також Ольга Чубара повідомила, що в області налічується 20 історичних населених місць. Основною вимогою для таких населених пунктів є наявність історико-архітектурних опорних планів.

«Станом на 1 вересня розроблені та затверджені у встановленому порядку плани міст Луцька, Володимира-Волинського, Любомля, селища Олика. Розроблені, але не затверджені плани міста Ковель, селищ Луків і Голоби. Розробляються історико-архітектурних опорних планів.міста Камінь-Каширський і селища Іваничі, – розповіла начальниця управління культури. – Разом з тим, не розроблено зазначену документацію для міст Берестечко, Горохів, Рожище, Устилуг; селищ Головно, Любешів, Ратне, Стара Вижівка, Турійськ, Цумань, Шацьк».

За результатами наради представникам органів місцевої влади рекомендовано вжити невідкладних заходів до розроблення та затвердження історико-архітектурних опорних планів. Окрім цього, необхідно розпочати процес виготовлення облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, розташовані в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць, та ініціювати питання про занесення відповідних пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації