20210728171034.jpg, фото
28 липня 2021 року

Підсумки роботи органів соціального захисту населення Волинської області: результати І півріччя 2021

27 липня 2021 року у Ковелі відбулося засідання колегії департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації.

До робочої зустрічі долучилися заступниця голови ОДА Людмила Тимощук та керівники районних та міських управлінь соціального захисту населення.

Вступним словом розпочав засідання колегії директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сергій Страшний, зосередивши увагу присутніх на важливості соціального захисту краян.

Заступниця директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод поінформувала учасників засідання про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за І півріччя 2021 року.

Відтак, за півроку для забезпечення виплати допомоги особам, які цього потребують, з державного бюджету в область надійшло 705 млн гривень. Державну підтримку отримали 85,4 тис. волинських родин.

Допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях отримали 11 тис. 747 сімей, де виховується 15 тис. 490 дітей. Для них, з початку року спрямовано 141,5 млн гривень.

Окрім того, 6 тис. 327 родин, які проживають в області, забезпечені державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, в яких виховується 19 тис. 346 дітей.

Як зазначила Оксана Гобод, 16 тис. 636 особам призначено державну соціальну допомогу, з них: 11 тис. 143 – особи з інвалідністю з дитинства та 5 тис. 493 – діти з інвалідністю. Також, 4 тис. 345 родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, забезпечені надбавкою на догляд.

Загальна сума фінансового ресурсу спрямована  на виплату державної соціальної допомоги у 2021 році складає 258,7 млн гривень, з них – 94,8 млн гривень спрямовано на виплату сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю. Середній розмір призначеної допомоги становить 2 тис. 162 грн (розраховується від доходів, виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць), на виплату якої у 2021 році спрямовано 41,7 млн гривень.

Також для забезпечення виплати соціальної стипендії, студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти області у звітному періоді спрямовано 8,1 млн гривень. На даний час такі соціальні стипендії отримує 579 студентів.

Як зазначила Оксана Гобод, надзвичайно важливим є надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відтак, станом на 1 липня 2021 року Програмою житлових субсидій охоплено понад 58 тис. домогосподарств області. Середній розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг складає 879 гривень.

Окрім того, забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення. На теперішній час в області обліковується майже 13 тисяч осіб з інвалідністю, які вже забезпечені, або потребують забезпечення ТЗР.

Особливої уваги потребують також і учасники АТО. За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 1 липня 2021 року на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 12 тис. 380 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасників бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. За час проведення антитерористичної операції загинуло 241 волинянин.

Слід зазначити, що у самому розпалі період оздоровлення. В області нараховується 140 тис. 363 дитини шкільного віку, які мають право на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

У 2021 році заплановано охопити оздоровленням та відпочинком 15 тис. 92 школяра віком від 7 до 18 років, що становить 10,7% від загальної чисельності дітей шкільного віку. Із них: оздоровленням –  2 тис. 459 дітей, відпочинком – 12 тис. 633. Передусім надаватимуться послуги з оздоровлення та відпочинку дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Окрім того, в області здійснюється соціальний захист Матерів-героїнь,  внутрішньо-переміщених осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Забезпечується оздоровлення та відпочинок дітей, організовується діяльність будинків-інтернатів, а також вживаються заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми.

За інформацією департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації