20210615180343.JPG, фото
15 червня 2021 року

У Луцьку на Замковій площі стартував IV Всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу! Можу! Допоможу!»

Сьогодні, 15 червня 2021 року, в обласному центрі Волині стартував унікальний в Україні IV Всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу! Можу! Допоможу!». Цьогоріч участь у акції взяли зрячі та незрячі учасники з Києва, Одеси, Харкова, Луцька та Ковеля.

Учасники на велосипеді-тандемі у парі зряча та незряча людина вирушили за маршрутом Луцьк – Шацьк. Велопробіг завершиться 19 червня у Ковелі.

Організатор велопробігу – Всеукраїнська громадська організація «Боротьба за права». Захід відбувається за підтримки Волинської облдержадміністрації.

За дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка привітав учасників заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик.

Велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» має на меті змінити суспільну думку та зламати стереотипи щодо обмежень та можливостей незрячих людей та сприяти їхній інтеграції в українське суспільство, привернути увагу до проблем незрячих або людей із порушеннями зору, пропагувати повагу до прав людини незалежно від її фізичних можливостей, популяризувати здоровий спосіб життя, зокрема спорт та спортивний туризм серед українців,  пропагувати велосипед як екологічний транспорт та сприяти трансформації ментальності українців від нейтральної до екодружньої.

Вперше велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» стартував 2015 року та тривав 33 дні. Тоді учасники проїхали через 10 областей Західної та Центральної України, захід мав широкий резонанс в суспільстві і ЗМІ.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації